Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Mi baj lehet az öcsémmel?

Mi baj lehet az öcsémmel?

Figyelt kérdés
Az öcsém most lett nyolcadikos és semmivel sem foglakozik csak a haverjaival szokott BMX-ezni,már nagyon jól tud bmx-ezni és sok trükköt tud csinálni de az egész családot magasról lesz*rja,mintha utálná anyut és aput,visszabeszél nekik,egyedül velem van jóban és velem áll szóba(nővére vagyok)csak ha én mondom akkor csinálja meg a házit is,nagyon ritkán fordul elő az hogy visszabeszél nekem,szinte soha se de a szüleiknek egy nap többször is jó trágár szavakkal visszabeszél.Én annak örülök hogy velem jóban van és hogy jókat szoktuk egymással játszani de viszont anyuékat nagyon sajnálom hogy így viselkedik velük.Mivel hogy nagyon szereti ezeket a fekete csőnadrágokat anyuék csak úgy vettek neki újakat de meg se köszönte meg semmi de amikor én adok neki valami újjat nekem megköszönni.Miért utálhatja ennyire anyuékat?És miért csak velem van jóban az egész családból?Ez valami aféle lázadó kór vagy tényleg ennyire utálja a szüleinket,és ha lázadó kor akkor meg milyen oknál fogva van jóban vele(nem mintha nem örülnék ennek csak tényleg nagyon sajnálom anyuékat.)
2011. okt. 31. 22:58
 1/7 anonim válasza:
Van valami amivel meg bántották a szüleid őt?
2011. okt. 31. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
lehet az hogy anyuék soha se segítenek neki,a házi megírásában is én szoktam segíteni,amikor meg akkarja mutatni hogy milyen új BMX-es trükökket "tanult" akkor mindig csak én megyek ki megnézni meg én szoktam segíteni rendet rakni a szobájába,már mondtam anyuéknak hogy ők is segítsenek neki,de sokszor még én is tapasztalom hogy a munka fontosabb mint mi.
2011. okt. 31. 23:20
 3/7 A kérdező kommentje:
még annyi hogy nagyon szereti a fekete cuccokat Pl.: fekete csőnadrág,fekete kabát,pulcsi és anyuék mindig megtilltják hogy ilyen ruhákat vegyen fel de attól függetlenül ilyeneket vesz fel,és szerintem ebben a kamasz korban normális ha szereti az ilyen ruhákat,ezért mindig velem szeret menni vásárolni is mert én engedem meg neki csak azt is hogy vegyen magának csőnadrágot.
2011. okt. 31. 23:30
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Ne csodálkozz h hozzád húz a szíve és téged tekint családtagnak. Te foglalkozol vele, tőled érzi csak a törődést. Egyértelmű h veled akar csak kedves lenni és veled akar mindent csinálni.

A kamaszkor hozzátartozója amiket ide leírtál, és szerintem a szüleiddel van a nagyobb probléma, hiszen ezt az időszakot nem így kell kezelni. Hagyj hordja azokat a fekete ruhákat, majd kinövi e vágyait. Ha a gyerek érzi otthon az elfogadást, megértést és segítséget kap, akkor úgy fog hozzáállni ő is a dolgokhoz.

De nem te vagy az anyukája, sajnos nem sokat tehetsz ez ügyben, csak szüleitekkel beszélhetsz esetleg, illetve állj öcséd mellett, továbbra is biztosítsd támogatásodról.

20/N

2011. nov. 1. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Döne ***** válasza:
Én is azt gondolom, hogy a szüleid nagyban hibásak. Nem igazán foglalkoznak vele. Igazán Te állsz közel hozzá, és törődsdsz vele. De ha annyira jóban vagy vele, akkor beszélgess el vele, és kérdezd meg tőle, hogy miért olyan a szülőkkel amilyen. Neked biztosan elmondja őszintén, mi a gondja, és akkor közösen megoldhatjátok a problémákat. Jólenne, hiszen egy összetartó szerető családra vágyik mindenki, szerintem még az öcséd is, ha nem is látszik rajta. Veled milyenek voltak a szüleid? És Te hány éves vagy?
2011. nov. 1. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

17 éves vagyok,nekem is volt egy korszak olyan 13-15 éves koromban hogy megszegtem a szabályokat,későn jöttem haza,vissza beszéltem a szülőknek(de nem olyan trágár szavakkal mint az öcsém)emiatt sokszor szobafogságot kaptam,velem azért többet foglalkoztak mint az öcsémmel.Pont ma délután amikor anyuék se voltak itthon leültem vele beszélni,megkérdeztem hogy miért így viselkedik anyuékkal és röviden annyit mondott hogy sohase foglalkoznak vele,sokszor mintha nem is létezne és emiatt annyira megutálta őket hogy szinte már élvezi amikor sértegetni,bántani tudja őket és jó neki látni amikor a szülei emiatt szomorúak(szenvednek).A beszélgetésünk többi részéről(ami nem publikus)azt szűrtem ki hogy engem szeret úgy mintha a szülője lennék,mert én foglalkozok vele mindig,én segítek neki,na és ennek és nem nagyon örülök mert én azt akkarom hogy engem úgy szeressen mint egy testvért.Szerintetek ezek után van esély hogy talán még jobb viszonya legyen anyuékkal vagy 20-30 évesen is az egész családból csak engem fog szeretni?A beszélgetés végén megköszönte hogy én ennyit foglalkozok vele,és hogy ha kell akkor mindig segítek neki.És mivel jövőre valószínű hogy elköltözök itthonról,az öcsém velem akkar jönni és kimondta hogy ő nem fog ittmaradni ezekkel a .......... ősökkel

Szerintem nem sok esély van hogy jóban legyen a szülőkkel.

2011. nov. 1. 21:23
 7/7 anonim ***** válasza:

Maradj vele!!!

Ha a szülők le se sza*ják akkor legalább te foglalkozz vele!!!

Igaz 11 éves vagyok de gondoltam válaszolok.

2011. nov. 2. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!