Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak öcsémmel?

Mit csináljak öcsémmel?

Figyelt kérdés

Szóval van egy öcsém, most lesz decemberben 15 éves, és az utóbbi két évben nagyon megváltozott. Azzal kezdődött az egész, hogy volt egy lány a hátsó szomszédba akivel régebben játszottak, aztán öcsémet kihívták az akkori osztálytársai játszani, és kb. az egész nyarat velük töltötte, a többi barátjára meg sz*rt, volt olyan, hogy hátul játszottak a szomszéd lánnyal, és kiabáltak neki haverjai, öcsém mondta a lánynak, hogy mindjárt jön, erre otthagyta, a lány meg ott várt fél órát. Öcsémék meg ezeken röhögnek. Mindent megtesz amit a haverjai megkérnek, és az utóbbi időben olyan hangnemben beszél szüleimmel, nővéremmel, és most már velem is, hogy én olyat eddig 17 évem alatt meg sem mertem volna. Nagyon látszik rajta, hogy igyekszik, hogy be tudjon a haverjai közé illeszkedni, amikor hazajön tőlük, még a hangnem amiben megszólal az is olyan, mint az egyik haverjának. Ugyanazokat a szavakat használja, tehát tulajdonképpen lemásolta a stílusát, és most azt hiszi, hogy ettől ő is nagyfiú lett, de komolyan néha már szánalmas. Az én egyik haveromnak van egy öccse, aki annyi idős mint öcsém, és ő mesélte, hogy odament hozzá, mert a haverjai megkérték, és beszólt neki, aztán haverom öccse elvette öcsém sapkáját, öcsém meg egyből rohant haverjához, hogy csináljon valamit. Régebben is sokszor megfenyegették az iskolában, hogy meg fogják verni, és persze anyum egyből bement az igazgatóhoz megbeszélni a dolgokat, és öcsém úgy állította be a dolgot, mint ha nem ő kezdte volna az egészet. Visszatérve a jelenhez, szóval nővéremmel már egyáltalán nem is beszélnek, anyummal kiabál ha nem az van amit akar, hazudozik a haverjainak is, hogy sajnáltassa magát. Sőt, egy barátnőmet is miatta vesztettem el, mert engem direkt rossz színben állított be. Öcsém most megy 9.-be, én meg 12-be, és ugyanabba az iskolába járunk majd. És ez a barátnőm is ebbe az iskolába jár, és jóba van öcsémmel, és örült, hogy felveszik. Én mindenbe segítettem eddig öcsémnek, elkísértem a szóbelire, meséltem neki, hogy milyen a középiskola, erre ennek a barátnőmnek úgy állította be, hogy ahhoz képest, hogy én vagyok a bátyja, én nem nyugtatom annyit, mint Ő., és azt mondta a barátnőmnek, hogy én azt mondtam neki, hogy őt nem várja ebbe a suliba, merthogy már utálja. Ilyet én egy szóval nem mondtam, de emiatt barátnőm nem áll velem szóba.. Az a baj, hogy ha nincs kiangedve egy nap akkor is nagy balhét rendez, tegnap pl. anyum nem akarta kiengedni, mert nem segített egész nap semmibe, hanem TV-zett, és öcsém olyan ideges lett, hogy csapkodott, borogatott mindent, aztán beleütött az asztalba és feldagadt a keze, de szerencsére nem lett komoly baja. Egyik nap meg megkértem, hogy hadd üljek oda a gépéhez, mert meg akarom nézni az e-mail-jeimet, és otthagyta a facebookját. Hallottam, hogy ít valaki, odanéztem és a haverja kérdezte, hogy: vagy? én meg írtam neki, hogy mindjárt jön, kimentem, és szóltam öcsémnek, hogy írt a haverja, erre öcsém ordibálva jön ki, hogy én mit képzelek, hogy írok az ö facebookjában. És a haverjának face-n azt válaszolta, hogy: az a f*szszopó bátyám írt, bocsi. most nagyon felb*szta az agyam... Öcsémnek volt egy barátnője, kb. egy-két napig voltak együtt, mert miután öcsém megmutatta haverjainak a képét, azok röhögtek, és ezért öcsém elkezdett nagyon köcsög lenni ahoz a csajhoz. A csaj meg hozzám jön panaszkodni.. Régen voltak normális barátai is, de az egyikkel nem tartja már a kapcsolatot, a másikkal meg akkor megy ki, ha a haverjai éppen nem érnek rá. Ez a jobb haverja is régen nekem mondta, hogy valamit csináljak öcsémmel, mert egyik napról a másikra megváltozott..

Próbáltam nagyjából az értelmesebb dolgokat beleírni több-kevesebb sikerrel. Szerintetek ilyenkor mit kéne tenni, kihez kéne fordulni, mert szüleimet is teljesen kikészíti?

Még arra gondoltam, hogy szerencsére ezzel a haverjával nem egy iskolába mennek, és arra gondoltam, hogy így egy idő után biztos nem fogják annyira keresni egymás társaságát, viszont az új suliba is vannak ebből a baráti körből ismerősei...


2012. aug. 7. 00:38
 1/5 anonim ***** válasza:

Huuh, pszichológus?

Apja? Nem veletek lakik?

Annyi az egész, hogy nem engeditek. Ha meg csapkod, meg hisztizik, megfogjátok, esetleg kipakoljátok a szobáját, és had hisztizzen. Ha ilyen fb ügy miatt akkora ügyet csinál, akkor neki kell állni kikérdezni, hogy mi titkolnivalója van. Enyimet nyugodtan megnézheti bárki, csak ne írjon ki semmit. Nem lesz belőle ügy. Úgy veszem észre, hogy a tettlegességtől elzárkóztok. Kellene neki valami büntetés, mert hamar rossz helyen köt ki. Nem engedni ,és kész. Ha hisztizik, meg békénhagyni. Megmondani, hogy minden eltört pohárért(persze nem ha véletlen elejti) egy hétig nem mehet ki, és ha bolondul viselkedik akkor is. Ha megverni nem akarjátok, akkor van pl csiki büntetés. Nem tudom mennyire csikis, de pl ha illetlenül beszél, egy perc talpcsiki. Ha hazudik, 2 perc hascsiki. De ez csak egy példa. Mert szép szóval nemigen mentek semmire. Ha 15 évese asztalt csapkod, mert nincs elengedve, akkor mit fog a főnökével csinálni, ha nem engedi szabadságra? Ráborítja az asztalt? Emeletes házba laktok? Be kell zárni az ajtót, hogy ne tudjon kimenni. Ha kiszökik meg csak feltételekkel beengedni, pl takarítson össze, stb, és ha még1 ilyen, akkor nagyobb szankciók lesznek. És ha még1x megcsinálja, akkor pl szobafogság, tv, gép nélkül.

2012. aug. 7. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Anyum mondta neki, hogy el kéne menni egy emberhez, akivel megbeszélheti a problémáit, de öcsém nem akar. Apám velünk lakik, de hajnali 5-től este 8-ig dolgozik, van hogy még tovább is, így nem tudja mi folyik itton, az meg már más ha mi mondjuk el neki, mert ő nem látta. Egyébként amikor kiabál, vagy nem fogad szót, akkor gyakran kap büntetést anyumtól, hogy pl. nem gépezhet, elveszik a netet tőle, de megoldja, mert olyankor a telefonjáról netezik. Amikor meg nincs kiengedve, mert anyum nem engedi ki, akkor általában felhívja apámat, aki kiengedi. De hétvégéken is így szokott lenni. Ha anyum nem engedi ki, apum megelégeli a hisztijét amit lecsap, ezért kiabálva, de kiengedi, így öcsém eléri amit akar. Olyan is elő fordult már, hogy megkérte anyumat, hogy hadd aludjon ott haverjainál, de anyum nem engedte, ezért elkezdett vele ordibálni, hogy utálja ezt az egész családot, és hogy neki ő biztos nem az igazi anyja. Azután meg persze meg vissza kedvesen anyumhoz könyörögni, hogy engedje már ki, de ilyenkor is amikor apum hazajön este a munkából azt látja, hogy öcsém megint kiabál, és nem bírja, úgyhogy elengedi.
2012. aug. 7. 13:45
 3/5 anonim ***** válasza:

Apukád nagyon laza!

Simán meg kéne értetni vele, hogy vegye észre, hogy nem lehet mindent. Ne engedje el, inkább beszéljen vele.

Nem tudod lefoglalni? Általába a nagytesóknak sikerül. El kell venni a telefonját, esetleg ha szükséges neki, adni egy régit, amint nincs net, gép ki, tv ki. Amúgy 15 évesen már megverni nem lehet, vagyis nem használ, de ha a szép szó sem, akkor meg kell fogni. Nem megy és kész. Ha hisztizik meg megmondani neki, hogy amíg 18 nincs, addig aazt teszi, amit a szülei mondanak. Nem kell pénzt hagyni nálla, rakjátok el a ruháit, és csak olyan legyen nála, amibe szégyell kimenni. Szakadt, pecsétes. Otthonra jó. Rakjátok el a cipőjét, ne legyen mibe kimennie. A telefonját meg el kell venni.

2012. aug. 8. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Na anyumnál most telt be a pohár. Öcsém kiabált vele, ezért anyum nem engedte ki, öcsém meg lement és úgy becsapta a szobája ajtaját, hogy kitört belőle az üveg... Anyum végre beolvasott neki, akkor még sírt is, és bocsánatot kért, de miután visszament facebook-ra beszélt haverjával, újra a régi lett...
2012. aug. 13. 23:50
 5/5 anonim válasza:
Még mindig úgy viselkedik az öcséd?
2017. nov. 24. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!