Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért kell általánosítani és...

Miért kell általánosítani és bántani a másikat egyfolytában? "Anyatéma".

Figyelt kérdés

Először is nem veszekedni szeretnék, csak így karácsony előtt picit rosszabbul ért egy hozzászólás, amit nem igazán értek.

Leszögezném, hogy tudom, nem minden anya viselkedik kulturáltan. Tudom, hogy sokan azt gondolják, a gyerek miatt már mindenhol elsőbbséget élveznek, de nem minden "kategóriában" vannak ilyenek? Vannak bunkó anyák, bunkó autósok, bunkó állattartók és szomszédok, én mégsem általánosítom, hogy minden autós, kutyás, szomszéd, anya bunkó.

Én anyuka vagyok. A szülés előtt is udvarias voltam, átadtam a helyem az időseknek, nem tolakodtam, betartottam az írt-és íratlan szabályokat egyaránt. Mert engem így neveltek a szüleim. És most, hogy anya lettem sem vagyok más. A saját gyerekemet is udvariasságra és kedvességre igyekszem nevelni. Azonban úgy látom ez sem elég. Azért van jónéhány bunkó szülő, én is egy kalap alá vagyok véve velük. Megkaptam itt gyakorin, hogy azért mert szültem ne képzeljem magam istennek, semmivel nem vagyok különb másoknál. Én sosem gondoltam ezt magamról. Akkor miért kell rám húzni?

Néhány hónapja volt egy olyan eset, hogy a mozgólépcső tetején jártunk már és babakocsival voltam. A mögöttem lévő nő, pedig mikor még nem is értünk fel, fellökte a babakocsit. Az az oldalára borult, a 11 hónapos fiam csak sírt az ijedségtől, az én szandálom meg beakadt és elszakadt. Mezítláb próbáltam felnyalábolni a nehéz kocsit , a nő meg rezzenéstelen arccal ment el mellettem. Még csak nem is sietett...Most általánosítanom kéne, hogy minden 30-as nő egy bunkó? Én nem hiszem.


Emberek, legyen már bennünk egy kis tolerancia és ne ítéljünk már ismeretlenül, csak mert vannak rossz tapasztalataink.


Ne haragudjatok a kisregényért, de ez most kijött...(Mielőtt valaki belémköt a kisfiam már alszik, azért van időm ezt leírni)


2012. dec. 21. 22:29
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Az anya nem felsőbbrendű lény, de a saját gyereke életében ettől még pótolhatatlan. Nem tudom, ezen miért kell kiakadni. Neked nem édesanyád volt a legfontosabb az első éveidben?

A normális személyiségfejlődésnek alapja a harmonikus anya-gyerek kapcsolat, ezt azért nem igazán szokás vitatni, és ez a kérdés sem erről szólt.

2012. dec. 21. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

Bocs, ha kicsit off, de ezen meghűlt a vér az ereimben... Felborítani egy babakocsit gyerekkel együtt, és továbbmenni mint ha mi sem történt volna?!

El se tudom képzelni mit tettem volna a helyedben, de le merem fogadni, senki nem szólt egy szót se ahhoz a féreg nőhöz.

Nekem a legdurvább, amit láttam az volt, hogy szállt fel a buszra anyuka a kisfiával, és előbb tette fel a kicsit a buszra, aztán a bevásárlással megpakolt kocsit próbálta volna, ha a sofőr nem zárja be az ajtót. Pont segítettem neki, és még mindig sírnom kell, ha eszembe jut a kisfiú rémült arca meg sírása :(((. És a vicc, hogy a tömött buszon SENKI nem szólt volna oda, hogy várjon már. Ott kellett hagynom a kissrácot, és előrefutni, hogy álljon már meg, menjünk vissza anyukáért. Kivételesen épp gyerek nélkül voltam, de nagyon szíven ütött. Az anyuka is egész úton hálálkodott azért, ami teljesen alapvető dolog lenne szerintem.

A másik, a párom egyszer majdnem verekedni kényszerült, mert szóvá tette egy sültparasztnak, hogy a tolakodásával fejen térdelte a tipegő kislányunkat...

Voltunk mi is sokminden, csak szépfiú meg úrhölgy nem.

Ugyanakkor viszont rengeteg kedves és jószándékú emberrel is összefutunk, szóval tényleg teljesen felesleges skatulyázni.

2012. dec. 21. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Kérdező, ne haragudj ezért, de most olvastam az említett kérdést, és nem volt igazad. Valaki írt a kisgyerekes anyákról, és te rögtön magadra vetted. Leírtad, hogy nem vagy olyan, de mivel kisgyereked van, azt hiszi a válaszoló, hogy olyan vagy. Teljesen értelmetlen dolog volt magadra venni.
2012. dec. 22. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Láttam a kérdést, a válaszodat is. Tényleg, minek vetted magadra?

Nem csak kisgyerekes anyákkal ilyenek az "emberek", másokkal is. Nem kell ezt a szívedre venni.

Mert a kérdés, amire válaszoltál, az is hülyeség. Normális ember nem tesz fel ilyen bugyuta, agyament kérdést,és ilyenre nem is kéne válaszolni..

Nyugodj meg, nem ér annyit, hogy idegesítsd magad.

Néha engem is felzaklat egy-két válasz, de nem vagyunk egyformák. Bunkók meg mindíg is lesznek.

Kellemes karácsonyt!

Bízz benne, vannak jó emberek is ! :)

2012. dec. 22. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
02:42 akkor azt is láthattad, hogy milyen "kedves" stílusban írta le h rühelli a kisgyerekes anyákat. Nyilván én is benne vagyok a többesszámban és a rossz tapasztalatai miatt esetleg pont engem borít fel a mozgólépcsőn. (Tudom h valszeg nem ő volt, ez csak egy példa) Mindenestre köszi a választ, ezek szerint tényleg én vagyok dinka és tényleg nagyon kiborítótót írtam. Akkor bocsánat. :)
2012. dec. 22. 11:20
 16/17 anonim ***** válasza:

Én megértem a kérdezőt, valószínűleg tényleg az általánosítás esik neki rosszul, meg ugye a mozgólépcsős eset miatt is jogosan gondolhatja, hogy aki utálja az anyákat, az őt is utálja, pedig nem adott rá okot.

Én pl. sok olyat hallok, hogy így, meg úgy utálják az egyetemistákat, mert semmirekellők, a buszon se engedik át a helyüket, nekem is néha rosszul esik,hogy én dolgozom, meg mindig figyelek másokra és mégis biztos sok idősnek csak egy hülye diák vagyok, de mindegy, azt kell szem előtt tartani, hogy az embert tudja, hogy ő maga milyen, aki megismeri és még mindig a sztereotípiájának él, annak nem is érdemes bármit mondani.

2012. dec. 22. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Teljesen ok nélkül vetted magadra a választ, most olvastam én is. Egyáltalán nem neked szólt. Igaza van a 74%-osnak.
2012. dec. 22. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!