Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért kell általánosítani és...

Miért kell általánosítani és bántani a másikat egyfolytában? "Anyatéma".

Figyelt kérdés

Először is nem veszekedni szeretnék, csak így karácsony előtt picit rosszabbul ért egy hozzászólás, amit nem igazán értek.

Leszögezném, hogy tudom, nem minden anya viselkedik kulturáltan. Tudom, hogy sokan azt gondolják, a gyerek miatt már mindenhol elsőbbséget élveznek, de nem minden "kategóriában" vannak ilyenek? Vannak bunkó anyák, bunkó autósok, bunkó állattartók és szomszédok, én mégsem általánosítom, hogy minden autós, kutyás, szomszéd, anya bunkó.

Én anyuka vagyok. A szülés előtt is udvarias voltam, átadtam a helyem az időseknek, nem tolakodtam, betartottam az írt-és íratlan szabályokat egyaránt. Mert engem így neveltek a szüleim. És most, hogy anya lettem sem vagyok más. A saját gyerekemet is udvariasságra és kedvességre igyekszem nevelni. Azonban úgy látom ez sem elég. Azért van jónéhány bunkó szülő, én is egy kalap alá vagyok véve velük. Megkaptam itt gyakorin, hogy azért mert szültem ne képzeljem magam istennek, semmivel nem vagyok különb másoknál. Én sosem gondoltam ezt magamról. Akkor miért kell rám húzni?

Néhány hónapja volt egy olyan eset, hogy a mozgólépcső tetején jártunk már és babakocsival voltam. A mögöttem lévő nő, pedig mikor még nem is értünk fel, fellökte a babakocsit. Az az oldalára borult, a 11 hónapos fiam csak sírt az ijedségtől, az én szandálom meg beakadt és elszakadt. Mezítláb próbáltam felnyalábolni a nehéz kocsit , a nő meg rezzenéstelen arccal ment el mellettem. Még csak nem is sietett...Most általánosítanom kéne, hogy minden 30-as nő egy bunkó? Én nem hiszem.


Emberek, legyen már bennünk egy kis tolerancia és ne ítéljünk már ismeretlenül, csak mert vannak rossz tapasztalataink.


Ne haragudjatok a kisregényért, de ez most kijött...(Mielőtt valaki belémköt a kisfiam már alszik, azért van időm ezt leírni)


2012. dec. 21. 22:29
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Én fiatalon szültem, és egy nővérke a hátam mögött (na jó én álltam mögötte) kijelentette, hogy a lányom biztos egy diszkóbaleset, és én csak anyám nyakára szültem...

Ez is csúnya általánosítás.

Sajnos én is tapasztalom ezt. Bár egy-két idősebbről is megvan a véleményem, de én is udvarias, helyátadós típus vok.

2012. dec. 21. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
16%
Akinek nem inge, nem veszi magára. Bunkó emberek vannak, votlak, lesznek. Neked jutott épp a savazás. De ha tudod, hogy nem igaz, minek kell magadra venni és felszívni magad rajta?
2012. dec. 21. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
16%
Én nem értem mi a problémád. Írtál egy hozzászólást és ott szóltak le? Mert akkor lehet, hogy olyat írtál, esetleg félreérthetőt. Ha élőben, akkor is valamit nyilván tettél, amiből következtettek valamire, DE nem kell ezzel foglalkozni. Képzeld már el mi lenne, ha mindenen fenn akadnánk, amit az emberek gondolnak.
2012. dec. 21. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Nem "élőben" nincs ilyen, mivel nem adok okot rá. Itt sem írtam olyat, csak leírtam ezt a történetet ami velem történt és erre írták, hogy ne csodálkozzak, az anyák istennek képzelik magukat és az én gyerekem nem ér többet semelyik más embernél se. Jelzem ilyet sem állítottam. :)
2012. dec. 21. 22:41
 5/17 anonim ***** válasza:

Remélem, rendben sikerült hazajutnotok a mozgólépcsős eset után...

Miért kötöttek beléd? A GYK-n is, mint az interneten bárhol, akadnak bunkózó emberek, de azt még róluk sem tudom elképzelni, hogy pusztán a tényre, hogy van egy 11 hónapos fiad, azt írnák, hogy ne képzeld magad istennek. Valamit csak írhattál. Bár végül is van, aki beleköt még az élő fába is, úgyhogy mindegy is, mit írtál.

Nem tudok mást javasolni, mint hogy hagyd figyelmen kívül az ilyen hozzászólásokat. Próbáld kizárni az életedből a rosszat, amennyire csak lehetséges. Ebbe beletartoznak a rosszindulatú, lehúzós, negatív emberek is.

2012. dec. 21. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
25%
Az a baj, hogy nem vagyunk empatikusan. Nem fogadjuk el ha más máshogy gondolja és egyszerre ugrik mindenki mindenre. Sokszor én is érzem, hogy sok Anya felsőbbrendűnek érzi magát. Pont az előbb olvastam a gyerekvállalás kategóriába, egy kérdést. A "gyereknek 3. éves koráig az anyja a legfontosabb" Szerintem ezt is baromi sokszor hangoztatják mintha valami felsőbbrendű lény lenne az Anya, de egyáltalán nem igaz.
2012. dec. 21. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
75%
"ne harcolj, ne gyűlölj, elég legyen, barát kell, család és szerelem" : D
2012. dec. 21. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
22:42-es, igen vannak ilyenek IS. De feltételezem intelligensebb vagy annál, minthogy ezt ráhúzd mindenkire. Ahogyan nem minden szomszéd fúr-farag éjjel nappal, nem minden kutyás hagyja az úttest közepén a kutyagumit s nem minden autós hajt át lazán a piroson meg a zebrán. :)
2012. dec. 21. 22:48
 9/17 anonim ***** válasza:
25%

Persze én soha nem mondtam senkire. Csak néha elgondolkoztatnak az ilyen kérdések.

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__egyeb-..

2012. dec. 21. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Jó, hogy nem lett semmi baja a gyereknek, meg neked se.

Általánosítani baromság, de nem kell az itteni bunkókkal foglalkozni. Alapvetően azon múlik szerintem, hogy milyen a baba, meg az anyuka. Ha én látok egy aranyos, szimpatikus nőt egy helyes gyerekkel, akkor akár meg is dicsérem a babát, hogy milyen aranyos és ilyenkor mindig kedves szavakat kapok.

Ha egy idegbeteg nő dobálja a gyereket és tolakodik, akkor őt is előre engedem, csak rossz érzést kelt bennem. De ez nem csak az anyákkal van így, hanem úgy általában az emberekkel.

2012. dec. 21. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!