Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nők! Ti sem értenétek meg,...

Nők! Ti sem értenétek meg, hogy emiatt tartom az exemmel a kapcsolatot? Vagy a barátnőm túl féltékeny?

Figyelt kérdés

Az exbarátnőmmel sokáig együtt voltunk. 16-25 éves koromig. Mindketten rossz családból jövünk, 16 éves koromtól együtt éltünk náluk, utána albérletben, az öcsém is odaköltözött. A végén már szinte csak barátok voltunk, de nem akartunk szakítani, mert ragaszkodtunk egymáshoz. Plusz az ő öccse is hozzánk került az utolsó években, ő még gyerek volt. Csak azért írom le ilyen részletesen, hogy egymás testvéreivel is jó a kapcsolatunk, öcsémmel is barátok, mint írtam egy ideje már mi is csak azok vagyunk, semmi esetre sem akarom megszakítani a kapcsolatot vele. A kisöccse most 12 éves, néha nálam van, itt alszik.

Az új barátnőm elég féltékeny, belemagyaráz dolgokat.

Ez normális vagy túl féltékeny? Semmi esély arra, hogy olyan nőt találjak aki ezt a felállást elfogadja?



2012. dec. 20. 13:04
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

Értem én ezt is. 4 hónapja vagyunk együtt, kötődünk egymáshoz, nyilván egy idő után már tényleg ő lesz az akivel mindent megosztok.

Csak azt nem értem miért kellene választani egy szerelem és egy barát között. Vagy a szerelem és egy kissrác között aki félig-meddig apaként tekint rám, mivel más apakép nincs a környezetében.

2012. dec. 20. 15:13
 12/19 anonim ***** válasza:
Amíg a számodra legfontosabb emberek sora kimerül az exedben,annak öccsében és a sajatodéban,nem fogod megérteni.
2012. dec. 20. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
Egyetértek az utolsó válaszolóval.Fel kéne állítanod egy fontossági sorrendet,amíg az ex és az öccse a legfontosabb addig normális kapcsolatod nem lesz mert szerintem nem sokan viselnék el.Én személy szerint biztos nem.Nálam nem létezik az a verzió hogy barátok maradunk.Nem vagyok kíváncsi az exemre és elvárom hogy ő se legyen az.
2012. dec. 20. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
64%
A probléma az, hogy az ex barátnődet jobban szereted, mint a barátnődet. Nem csak másképpen, jobban. Valaki már írta, de akkor megismételem, mert elsőre úgy tűnik nem értetted meg. Ha majd elmúlik a barátnőd és közted a szerelem, márpedig a szerelem idővel mindig elmúlik, akkor az ex barátnődet jobban fogod szeretni, mint Őt, legalábbis most nagyon úgy néz ki. A köztetek lévő kapcsolat erősebb lesz, mint az a kapcsolat ami közted és a barátnőd között lesz, mikor a szerelem már elmúlt.
2012. dec. 20. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

A jelenlegi felállás miatt sosem fogsz tudni normális párkapcsolatot kialakítani más nővel, ugyanis mire őt helyeznéd mindenki más elé, addigra a bármelyik lány tönkremegy/elhagy/az idegeidre megy a féltékenykedéssel.


Őszinte leszek: nem akarnék hónapokat/éveket várni, mire a párom tényleg az én párom lesz és neki én leszek az elsőszámú támasza. Szerintem ez nem olyan egetrengetően nagy igény, főleg, hogy az embernek párja/társa egy van. Neked meg már van egy, mindegy, minek nevezed, mindegy, hogy van-e köztetek vonzalom vagy nincs, ilyen érzést más iránt sosem fogsz táplálni, mert esélyt sem adsz egy normális párkapcsolatnak. Előbb-utóbb a barátnőd is rájön, hogy az idejét vesztegeti veled, hiszen ő neked csak az épp aktuális szerelmecskéd, akivel vonzódtok egymáshoz, aki pótolj azt, amit az exeddel már nem csináltok/éreztek.

2012. dec. 20. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:

Szerintem minden kapcsolatban eltelik egy idő mire a párját helyezi az ember mindenki elé. Ez így természetes. Láng lehet, jöhet a szerelem is, de kell egy kis idő a stabil kapcsolathoz. Nem látom át amit írtok. De ezek szerint általános vélekedés. Erre voltam kíváncsi.

A másik oldalra képzelve magam engem nem zavarna, de lehet csak azért mert én megértem magam :) ezért őt is megtudnám.

A kissráccal is együtt éltem 7-11 éves kora között, szinte olyan mintha a gyerekem lenne, neki meg csak a nővére és én vagyok, akire számíthat. (Illetve valamilyen szinten az öcsém) Őt biztos nem fogom senkiért beáldozni. Legalább ezt szerintem el lehetne fogadni.

2012. dec. 20. 22:11
 17/19 anonim ***** válasza:
66%
Úgy, van, ahogy írod: egy kapcsolatban idő kell, hogy a elmélyüljön. De azért képzeld bele magad a barátnőd helyébe. A te életedben van egy nő, aki kiemelkedő fontosságú szerepet tölt be, akivel sokáig együtt voltál és még mindig nagyon jó, bizalmas barátok vagytok és ott az öccse, aki mintha a fiad lenne. Szinte mintha ti lennétek egy család. Azért egy ilyen helyzetbe nem könnyű belecsöppenni. Talán később ez úgy oldódhatna, ha a barátnőd és az exed is megkedvelnék egymást és barátok lennének. De ez sem lesz könnyű.
2012. dec. 20. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

én megértelek...ha most a völegényemnek lett volna ilyen szintű barátsága, már az elején se féltékenykedtem volna...de mint mondtam, ahhoz azoknak a bizonyos feltételeknek teljesülniük kell...az elején meg szerintem természetes, hogy bizonyos emberek fontosabbak az ember kapcsolatánál...két honap multán pl, ha párom azt mondja, hogy én vagy xy, aki számomra fontos, hát xy-t választanám...(viszont most sem örülnék neki, ha választás elé állitana...)...akkor még nekem is fontosabb lett volna egy barátnő, mint ő...mert friss, mert még nem olyan elmélyült...ahhoz idő kell, átélt dolgok...nem megy egyik napról a másikra...ez fokozatos...tudom, nem sokan hiszik ezt el, de én biztos próbálnék joban lenni a csajjal...és volt rá példa, volt barátom exével nagyon joban maradt, volt, hogy ketten találkoztak csak, ismertem a csajt, jóban voltunk mi is, barátnők lettünk..nem voltam féltékeny, mert a feltételek teljesültek...sőt, a mostani páromnak is én mondtam, hogy egy régi nő barátját igenis keresse fel, hisz régen a legjobb barátok voltak...bár tény és való, hogy nem volt közöttük semmi soha...

24L

2012. dec. 21. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Hát én elismerem hogy túl féltékeny vagyok,mert én is az exre,pedig a barátom nem is beszél vele,annyi hogy szomszédok.De a barátnőd féltékenysége teljesen normális szerintem,persze lehet van olyan aki erre se lenne féltékeny.
2015. máj. 8. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!