Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a jobb egy 15 éves gyerekne...

Mi a jobb egy 15 éves gyereknek? Ha nem látja halála előtt hónapokig a dédimamát, vagy ha látja ugyan, de gépeken van, gépektől függ?

Figyelt kérdés

15/f vagyok. Dédi 90 éves, és nem sok van már neki hátra, bár volt már hasonló állapotban, abból felépült, de már napok óta gépeken van, van, hogy jobban van, beszél is, de 2 napja fel sem kelt, gépen van. Nem láttam már egy hónapja. Mi lenne jó nekem a későbbiekben? Ha már nem látnám ilyen állapotban, vagy ha láthatnám a végsőkig, de már szinte csak mint egy testet? Engem bármikor megismert, volt hogy a lányát sem ismerte meg, de nekem azt mondta, hogy te gyere ide, mert téged ismerlek, te jártál a legtöbbet, meg hasonlók. (mamámék sokkal többet jártak, mégse ismerte meg) 90. évesen még a szülinapomat is tudta. meg hogy mikor ballalgtam. Pedig már nem volt szellemileg teljesen ép. De velem volt a legjobb viszonyba. Szerintetek, hogy lenne könnyebb?

Bocs, ha nem jó kategória, ezt találtam legmegfelelőbbnek.


2012. dec. 18. 22:38
1 2 3 4
 31/32 anonim ***** válasza:

azért még nagyon fiatal vagy. sok mindent nem tudsz mennyire kemény dolog az élet később. mennyire őrült feladat valakiről gondoskodni miközben te a saját életedet szeretnéd élni és esetleg neheztelsz rá azért, mert neked az a sors jut, hogy vele kell lenni. pláne, ha amúgy nem boldog az életed és hibásakat keresel, hogy miért történt így. szóval nehéz ítéletet mondani valakiről, nehéz érteni, hogy valaki miért lesz olyan amilyen mire megöregszik, mert gondolom a lánya is elég idős már.


türelem, nagyvonalúság, elfogadás.

2013. jan. 7. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/32 A kérdező kommentje:
Még 60 éves sincs, 56 vagy 58 de állandóan a gép előtt ül, mindig látom facebookon h fent van, meg mit posztol ki. Ott játszotta magát a temetésen, és kérdezték, h tényleg úgy megviselte, mert ráborult a koporsóra, meg szabályosan vergődött. Hát nálam még jobban leszerepelt, de én ezután még jobban kerülök. Ráadásul a szomszédokat felsorolták, a dédunokákat nem, nem baj, hogy mi jártunk hetente-kéthetente hozzá, amíg itthonvolt, meg az otthonba is elejinte, csak utána hogy romlott, mind kevesebbet, az utolsó 2 hónapba nem voltunk, de azért mert nem akarták ők. És még mindig engem kérdezett, amikor utoljára voltak nála, de azért inkább a szomszédokat sorolták fel, meg az unokáit, akik pénzosztáskor mentek csak. Apám jött el minden karácsonykor meg húsvétkor meg születésnapjakor meg még 2-3x évente, a többiek meg egész évba csak akkor, ha pénzosztás volt, meg születésnap. Mi mentünk még a végén is amikor már kommunikálni se nagyon lehetett vele, de ezt nem említették. Mondjuk ez nagyanyám hibája is, de ő is örül annak a kis pénznek amit kap majd, oszt elül rajta, mint kotlós a fészken. Ő meg pont ellenkezője volt, meg se hatotta, de abszolút, amikor ott voltunk amikor meghalt másnap se, meg alapból se.
2013. jan. 7. 19:26
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!