Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a jobb egy 15 éves gyerekne...

Mi a jobb egy 15 éves gyereknek? Ha nem látja halála előtt hónapokig a dédimamát, vagy ha látja ugyan, de gépeken van, gépektől függ?

Figyelt kérdés

15/f vagyok. Dédi 90 éves, és nem sok van már neki hátra, bár volt már hasonló állapotban, abból felépült, de már napok óta gépeken van, van, hogy jobban van, beszél is, de 2 napja fel sem kelt, gépen van. Nem láttam már egy hónapja. Mi lenne jó nekem a későbbiekben? Ha már nem látnám ilyen állapotban, vagy ha láthatnám a végsőkig, de már szinte csak mint egy testet? Engem bármikor megismert, volt hogy a lányát sem ismerte meg, de nekem azt mondta, hogy te gyere ide, mert téged ismerlek, te jártál a legtöbbet, meg hasonlók. (mamámék sokkal többet jártak, mégse ismerte meg) 90. évesen még a szülinapomat is tudta. meg hogy mikor ballalgtam. Pedig már nem volt szellemileg teljesen ép. De velem volt a legjobb viszonyba. Szerintetek, hogy lenne könnyebb?

Bocs, ha nem jó kategória, ezt találtam legmegfelelőbbnek.


2012. dec. 18. 22:38
1 2 3 4
 21/32 A kérdező kommentje:
Él. Hol jól van, beszél is, hol rosszabbul, és szinte gépekn van. Egyik nap így, másik nap úgy.
2012. dec. 25. 22:25
 22/32 A kérdező kommentje:
Meghalt. Ma 11 óra után pár perccel.
2012. dec. 27. 14:22
 23/32 anonim ***** válasza:
Nagyon sajnálom! :(
2012. dec. 27. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:

Ez sajnálatos. :(

De gondolj arra, hogy most már nem kell többet szenvednie.

2012. dec. 27. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:

Ez egy csodálatos kor, egy ember nem is kívánhat többet. Bár mindenki megélhetné, amíg nagyjából felcseperedik a dédunokája :)

Ő már egy jobb helyen van

2012. dec. 27. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:

A vége lemaradt:

Részvétem, biztos nagyon nehéz lehet feldolgozni, nekem is az volt. De sajnos én elbúcsúzni se tudtam, és azóta is mardos a fájdalom :(

2012. dec. 27. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:

Szintén részvétem.

Biztos hiányozni fog, de ezt próbáld nem úgy megélni, mint valami rosszat, hanem, mint egy jó valamit ami azt mutatja, hogy szerepe volt az életedben.

2012. dec. 28. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 A kérdező kommentje:

Én sem voltam bent a kórházba, nem engedtek, és féltem is, hogy nagyon rosszul néz ki. Most vagyok már kicsit megnyugodva, eddig nagyon le voltam. Az a szemét lánya meg ott sajnáltatja magát, de még egy hete is azt mondta rá hogy így bolond, úgy bolond. Meg ő dugta be otthonba, ami lett végül a baja, mert az életkedve elment. Úgy képen vágom ha nekem elkezdi játszani magát.

Kórházba is azt mondták a nővérek, orvosok, hogy 90 éves, nem bírja tovább. Eddig elég szép élete volt, ez az utolsó 2 év volt neki pokol, amikor bekerült otthonba, eddig nem is nagyon volt beteg. Egyszer volt az elmúlt 15 évbe kórházba, ezen a 2 éven kívül. 87 évesen még kapálta a kertet, behajtotta a disznót, tyúkot tartott, tésztét csinál, ellátta a fiát, aki vele lakott, minden nap főzött. Teljesen ellátta magát. Amikor az a rihe berakta, mert neki csak 2 milliója volt, a testvérének meg 20 van, így gyorsan átterelődött a szó, és Dédi nem fért meg ott, mert így róla is gondoskodni kelletett volna, ha olyan állapotba lesz. Elvitte orvoshoz, hogy bolond, és szó szerint azt mondták, hogy nem a mama (Dédi) a bolond, hanem aki odavitte. És most ő játssza a megtört gyereket? Hogy nem sül ki a szeme?! Köszönöm mindenkinek a vigasztalást, egyenlőre nem nagyon megy, Dédinek ment nagyon.

2012. dec. 28. 00:05
 29/32 anonim válasza:

Oszinte reszvetem a dedmamad miatt :(


ha megengeded, hogy segitssek 1 tanaccsal: azok alapjan amit leirtal, biztos hogy rossz dontes volt a lanya reszerol hogy betette egy otthonba. de az hogy haragszol ra ezert, nem hinnem hogy fog segiteni a megtortent dolgokon :( a harag teged is ki fog meriteni lelkileg, ahelyett h a belsodet helyrerakd, ez fog foglalkoztatni. ha megprobalod elengedni a dolgokat, es nem haragos szemmel nezni majd a lanyara, ha talalkoztok, hiszem hogy te is es o is jobban fogja erezni magat (mert szerintem neki is lehetnek lelkiismeretfurdalasai), es ha lelki bekessegre torekedsz, biztos a dedmamad is fog orulni neki, meg ha fizikailag nincs is melletted, de lelkileg igen :)

2013. jan. 6. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 A kérdező kommentje:
Hát lehet, hogy igazad van, de én rá nem tudok úgy nézni, hogy ne érezném azt a gyűlöletet. És ő fogja magát legjobban sajnáltatni, pedig életébe ahogy beszélt vele... Holnap lesz a temetés, hát nem tudom hogy fogom viselni. Belül nagyon rossz, de kívül már nem látszik. Talán jobb is így neki, 2 éve mondja már, hogy neki így lenne a legjobb. Hátha. Elég jól feldolgoztam, de még mindig nagy űr maradt bennem, amit nem lehet kitölteni egyhamar.
2013. jan. 6. 02:32
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!