Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a jobb egy 15 éves gyerekne...

Mi a jobb egy 15 éves gyereknek? Ha nem látja halála előtt hónapokig a dédimamát, vagy ha látja ugyan, de gépeken van, gépektől függ?

Figyelt kérdés

15/f vagyok. Dédi 90 éves, és nem sok van már neki hátra, bár volt már hasonló állapotban, abból felépült, de már napok óta gépeken van, van, hogy jobban van, beszél is, de 2 napja fel sem kelt, gépen van. Nem láttam már egy hónapja. Mi lenne jó nekem a későbbiekben? Ha már nem látnám ilyen állapotban, vagy ha láthatnám a végsőkig, de már szinte csak mint egy testet? Engem bármikor megismert, volt hogy a lányát sem ismerte meg, de nekem azt mondta, hogy te gyere ide, mert téged ismerlek, te jártál a legtöbbet, meg hasonlók. (mamámék sokkal többet jártak, mégse ismerte meg) 90. évesen még a szülinapomat is tudta. meg hogy mikor ballalgtam. Pedig már nem volt szellemileg teljesen ép. De velem volt a legjobb viszonyba. Szerintetek, hogy lenne könnyebb?

Bocs, ha nem jó kategória, ezt találtam legmegfelelőbbnek.


2012. dec. 18. 22:38
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
Amikor már 24 órás felügyelet kellett neki akkor otthonba adtuk, mert a szüleimnek munkába kellett járni. Akkor egyszer mentem be hozzá, de nagyon durván összetörtem lelkileg, mert amúgy is van egy alapvető kórházfóbiám a rengeteg negatív élményem miatt, és ez a hely kicsit hasonlított egy kórházra (köpenyes ápolók stb..)és annyira sajnáltam h ilyen állapotban ilyen helyen kell maradnia, h órákig bőgtem utána (szerencsére addig kibírtam, amíg el nem mentünk.)Amúgy engem nem ismert már meg, sőt a nevemet sem tudta soha megjegyezni, de azért nagyon szeretem és engem eléggé megviselt, pedig akkor még tudott pl. járni. Szerintem embere válogatja, h kinek érdemes és kinek nem bemenni. Nem biztos, h azért csak téged ismert meg, mert téged szeret a legjobban, tudok olyanról aki pl. csak a vejét ismerte meg, a gyerekeit, unokáit nem, szóval ez miatt ne aggódj,h csak te okozhatsz neki örömöt ha bemész.
2012. dec. 19. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
Szerintem menj be hozzá és a csövek között fogd meg a kezét. Fogja érezni és könnyebb lélekkel fog elaludni. Te pedig örökké érezheted azt, hogy elbúcsúzhattál tőle, megkönnyíthetted az útját. Nem olyan borzasztó ám, csak az első pillanatok. Sokat voltam látogatóként intenzív osztályon, engem nem riasztott és tudtam, hogy a mesterséges kóma alatt is érzékeli az érintésemet, a jelenlétemet a beteg.
2012. dec. 19. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 A kérdező kommentje:
És szülőknek, nagyszülőknek hogy magyarázzam el, hogy már pedig én be akarok menni? Mert azt mondják ők is, hogy ne úgy emlékezzek rá, hogy ágyban fekszik, csak egy test, és csövek vannak benne. Várok péntekig, ha jobban lenne egy kicsivel bemennék, ha nem, akkor szombaton bemegyek, ha rá birom venni anyámékat meg nagyanyámékat hogy megadják az áldást. /2 éve lesz nyáron halt meg a nagyapám, akinek soha nem kellettünk, de ahogy beteg lett, egyből fontos lett a család. Na mindegy is, egyszer láttam, amikor beteg volt, de még nem látszott rajta. Akkor nem bántam meg, hogy nem láttam amikor már semmi nem volt, mert nem volt olyan érzelmi kapcsolat köztünk. De dédivel van, mert dédunokák közül is én voltam a legtöbbet nála, volt hogy órákig beszélgettünk. Pedig még akkor olyan 10 éves körül voltam./ Meg dédunokák közül is engem emlegetett mindig, hogy mikor megyek. A többieket nem várta annyira, pedig vagyunk vagy tizen páran, bár csak 4-en tartjuk vele a kapcsolatot, mert a fia aki rég meghalt, az ő gyerekei nem tartják, a masik fia meg elvált, így ők sem tartják, meg unokatestvéremékkel sincs kapcsolata se nekünk, se neki, mióta nagybátyám meghalt. Ő is otthonba volt, mert a lányának nagyon útba volt(a saját otthonába, úgy küldte el, hogy csak megnézi milyen, és aljas módon otthagyta, olyan papírokat csináltatott, hogy ki se lehessen hozni, csak úgy, ha valaki saját magához viszi, vagy odaköltözik hozzájuk, ahol egyébként 40 éve lakik a fia. De ő nem akart máshoz menni, csak haza, oda meg nem költözött vele senki, mert nincs fürdőszoba, egy 80 éves kis gazdaház.) , nagyanyámékhoz sem akart menni. Így végül ott maradt. Olyan papírokat szedett össze, hogy 24 órás felügyeletre szorul, meg hasonlók, amikor ellátta magát, meg a fiát is ki ott lakott, 88 évesen! Meg hogy nem beszámítható, meg hogy bolond. Diliházba is be akarta dugni, de azt mondta az orvos, hogy a mama teljesen ép, és aki ott van, az nem a mama aki nem normális. Ezután meg bedugta egy otthonba.
2012. dec. 19. 14:59
 14/32 A kérdező kommentje:
Hát ma magánál volt, mindenkit megismert, de nem engedik hogy bemenjek, hogy ne így emlékezzek rá. Hogy vegyem rá őket? És igazából én is egyedül szeretnék bemenni, nem velük.
2012. dec. 19. 15:56
 15/32 anonim ***** válasza:

Ha úgy döntöttél, hogy látni akarod, akkor vagy közöld ezt a szüleiddel, hogy te ezt akarod(!). Tehát ne engedélyt kérj. Szerintem ha elég határozott vagy, akkor nem fogják azt mondani, hogy ne. Csak meg akartak volna kímélni, mert azt gondolták lehet kellemetlen lenne neked. De ha határozottan közlöd, hogy ezt akarod, akkor szerintem megértik.


Vagy nem tudom, hogy milyen a bejárás oda ahol most van, de esetleg fogd magad és menj be. Szerintem nem fognak emiatt haragudni rád. Kérdés bejutnál e egyedül. De itt is sok múlik a határozottságon. Szerintem nincs ember aki képes lenne azt mondani, hogy nem egy fiúnak, aki még látni akarja a dédijét.

2012. dec. 19. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 A kérdező kommentje:

De nem engednék. Mama is azt mondta, hogy eszembe ne jusson, mert rá se lehet ismerni. A 90. születésnapján láttam, akkor még nem volt ágybafekvő, majd 1-2 hónapja voltunk, de akkor már csak feküdt, egyedül engem ismert meg. Azóta nem láttam.

Max úgy tudnék bemenni, hogy haverokkal megbeszélném, hogy ha anyámék kérdezik akkor velük vagyok. Meg otthagyom a telefont, és kitalálunk valamit, hogy hol vagyok, vagy mittudom én. Csak a kórházba meg ismerős a portás, így azt is ki kéne fognom, hogy ne legyen ott. Egy óra az út amúgy busszal, biciklivel fél-háromnegyed. Csak hazudni se akarok, úgyhogy nem tudom, hogy hogy lenne a legjobb.

2012. dec. 19. 17:45
 17/32 anonim ***** válasza:

Az én nagypapám nagyon gyorsan épült le, egyik vasárnap még ereje teljében volt, a következő vasárnap meg meghalt, közte egyre romlott az állapota. Én majdnem minden nap bementem hozzá (17 évesen), mert nagyon be akartam menni, segíteni neki, tudni hogy érzi magát, beszélni az orvosokkal, stb.

Az a baj, hogy ez fél éve volt és még mindig csak úgy látom ahogy az utolsó napon, illetve ahogy már halottan láttam. Rögtön nem is viszik el a testet. Peig előtte nem sokkal még kb lefutott volna 100 méteren. Nagyon rossz érzés és hiányzik. De ha nem mentem volna be a kórházba nem láttam volna hogy mi történik, olyan érzém lenne mintha egyszer csak eltűnt volna az én egészséges nagypapám.


Szerintem mindenképp menj be, nem leszel ettől lelki sérült vagy ilyesmi. Határozottan mondd meg a szüleidnek hogy nagy vagy már, és ezt eldöntöttet, és bűntudatod lenne ha nem mennél be hozzá. Hogyha tényleg nem mennek bele (amit nem értek meg), akkor lógj be. Suli helyett/után. Nem baj ha a portás lát, valószínű nem álltok le vele beszélgetni később, és ha kiderül, akkor sincs semmi.

2012. dec. 19. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:

Az is lehet, hogy a portás ismerős segítene is. Erre lehet szükséged is lenne, mert a kórházon belül még meg kell találnod a termet.


Szerintem ilyen esetben nem gáz hazudni amúgy. Ez egy fajta polgári engedetlenség, ahol a szabály be nem tartása egy jó dologért van :) A szüleid tuti nem fognak ezért haragudni utólag magukban, ha zsörtölődnek is látszólag. Én a helyükben örülnék is magamban, hogy mire képes ez a gyerek :D


Persze azért azt is tudd, hogy a szüleid sem mondanak hülyeséget, mert abban is van valami, hogy nem könnyű látni valakit akit másképp ismertünk így legyengülve. De néha mégis úgy érezzük, hogy muszáj.

2012. dec. 19. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 A kérdező kommentje:
igen, ők is azt mondták, hogy ne így emékezzek már rá, mert fel van dagadva, meg hót vér volt ma pl amikor voltak bent nála. Nem is akarták beengedni őket, amíg ki nem takarítják, de végül csak bementek. Szinte már csak infúziót kap, meg csöveken etetik. Ma mondta, hogy mindene fáj, meg ilyenek, így én sem tudom, akarom-e látni. Amúgy ő azt mondaná, hogy ahogy én gondolom, neki úgy jó. Ha akarok megyek, ha nem nem. Mármint dédi. Ma megismert mindenkit, de eddig két napig már fel se kelt. Napról napra romlik az állapota. Nem tudni meddig bírja már. Bár volt olyan is, aki 2 évig volt így, mire feladta. Csak ő agyvérzés után került gépekre. A portás szomszéd. Így vagy beszélek vele, vagy elkerülöm. Talán igazuk van, hogy nem kéne így látnom, talán nem. De legelőször így is az a kép ugrik be róla, amikor már ágyba feküdt, így talán nem lenne szerencsés, ha így látnám. Holnap is mennek be, megkérdezem hogy néz ki, mert ha tényleg olyan, mint amilyennek elmondták, akkor nem úgy akarok emlékezni rá.
2012. dec. 19. 22:48
 20/32 anonim ***** válasza:

Részvétem.

Végül mi történt?

2012. dec. 23. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!