Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Sajnálom anyukámat, látom...

Sajnálom anyukámat, látom rajta, hogy el van keseredve a helyzete miatt, de nem tudom, hogy tudnék segíteni neki/rajta (? )

Figyelt kérdés

Amióta élek, nem dolgozott, emiatt most gondolhattok amit akartok, csak ne írjátok le. Az utóbbi években egy idős ember gondozásáért kapott pénzt, aki meghalt, így most semmi jövedelme sincs. Apukám dolgozik, de ő sem keres túl sokat.

Az előbb néztünk álláslehetőségeket a szakmájában, és csak 1 volt a környéken, de ahhoz nincs meg az iskolája (érettségi kellett volna, de neki csak szakmunkásvizsgája van). Levelezőn gondolom leérettségizhetne, de nem merem neki felhozni, nehogy megbántsam.

Amúgy nem lusta meg naplópó Roszálindát néző kitartott nő, nagyon sok mindent megcsinál és elintéz. Tudom, hogy rossz neki, hogy ez van, és én is pocsékul érzem emiatt.

Ha valaki tud valami vígasztalót vagy jó ötletet, nagyon örülnék, de már csupán az is jólesett, hogy kiírtam magamból.


2012. dec. 17. 16:54
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A mai világ nem úgy működik, hogy ma kirúgnak holnap meg már van is állásom. Keressen munkát és ne adja fel, ma már nem könnyű munkát találni.
2012. dec. 17. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Az érettségi jó ötlet lenne, egy egyszerűbb állással meg is tudná keresni rá a pénzt.

Szerintem keressetek együtt ilyen állást.

2012. dec. 17. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sokan vagyunk hasonló helyzetben, én diplomával és több szakmával sem tudtam egyik területemen sem elhelyezkedni. Mindenhová pályázni kell, hátha alapon.

Ha ügyes kezű, esetleg elkezdhet kézműves dolgokat gyártani és megpróbálni eladni.

Sok sikert kívánok, tényleg nagyon nehéz, de nem szabad feladni! És megpróbálhat olyannal pénzt keresni, amit szeret is csinálni, annyi esély biztosan van rá, hogy bejön, mint egy alkalmazotti állásra!

2012. dec. 17. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ötlet: menjen be a lakóhelyetekhez legközelebbi munkaügyi központba.

Regisztráltassa magát munkanélküliként, ha még nem tette.

Mint képzetlennek, tuti felajánlják neki, hogy iratkozzon be ilyen vagy olyan képzésekre.


Kérdésem:

Miért bántanád meg az érettségi "felhozásával"?


Az érettségi ma már nem olyan dolog, mint annó az 1950-es években , a nagymamám fiatalsága idején volt('30-ban született ő egyébként), hogy falun megnézték és kinézték azt,akinek érettségije volt, mert hogy ő ki akar törni a faluskatulyából.


Ma már az érettségi alap, anélkül max. közmunkára, utcát söpörni, meg ilyen alantas, koszos munkákra vesznek fel.


Neked milyen végzettséged van és te hány éves vagy? Ő hány éves? Hol(az országnak legalább azt mondd meg, melyik részén...)... Keleten még a képzettebbeknek is nehéz...

2012. dec. 17. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, aranyosak vagytok és nagyon jól estek a bíztató szavak!

Én 20 éves vagyok, érettségim van, most szakmát tanulok. Anyukám 45 éves, Bács-Kiskun megyében lakunk.

A munkaügyi kp-ban már beregisztrálták, de nem tudom, hogy felajánlottak-e neki valamilyen képzést vagy sem. Sajnos nem túl jó a viszonyunk.

Tudom, hogy ma már az érettségi alap dolog:/

2012. dec. 17. 17:21
 6/6 anonim ***** válasza:

A munkaügy sem mindig ajánl fel képzést! Rendszeresen nézni kell, kiírnak-e valamit akár a kirendeltségen, akár a honlapon, és utánajárni, érdeklődni, nem hagyni magad.

Én tanfolyamok indulása előtt már jeleztem, hogy átképzést kérek, mégis tojtak rám, még csak nem is tájékoztattak volna, ha nem figyelek és járok a nyakukra. Másképp be se kerültem volna. A képzés időtartamára pedig juttatás is jár.

2012. dec. 17. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!