Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Normális hogy kezdem "elfelejt...

Normális hogy kezdem "elfelejteni" anyukámat aki 10 éve meghalt?

Figyelt kérdés
12 éves voltam akkor. Nem is az hogy elfelejtem mert minden nap eszembe szokott jutni de pl nem emlékszem hogy milyen ízű volt a főztje, vagy hogy miket csináltunk együtt. Előjönnek dolgok de csak néha. Főleg mikor képeket vagy videókat nézek. Pl kamaszként volt bennem egy olyan érzés hogy nem is szeretett, meg "nekem nincs anyám" de ahogy gondolkozom előjön hogy azon aggódott hogy mi lesz velem meg hogy nem láthat majd felnőni meg az unokáját majd ha lesz stb.
2012. nov. 26. 18:08
 1/10 anonim válasza:
100%

Igen ez normális!

Nekem mind a két szülőm meghalt.. :(

Apa 2011. augusztus..szülinapján

Anya pedig idén májusban


17/L

2012. nov. 26. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Én ugyanígy vagyok apukámmal. Voltam pszichológusnál, ő azt mondta, hogy ha valaki az átlagnál érzékenyebb azok így dolgozzák fel a haláleseteket. Egyszerűen elkezd felejteni az agy. Én úgy védekezem ez ellen, hogy próbálom magam minél több emlékkel körülvenni magam, gyakran kérem a rokonokat, hogy meséljenek róla. De sajnos sok emlékem elveszett már.
2012. nov. 26. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Uhh első, őszinte részvétem.


Átérzem sajnos mert apukám sem él...

Anyukám 2002-ben halt meg (10 éve)

Apukám meg 2008-ban (4 éve)


Néha elkezdtek sírni és az jut eszembe, hogy most melyikük miatt is sírok (és akkor anyukám óta meghalt még nagybátyám, papám, 1 mamám meg ugye apum). És én pl gyakran szomorú vagyok. Nem az hogy nem tudok nevetni, hülyülni meg ilyesmi, hanem van rajtam egy belső szomorúság. És ezt nem érti meg csak az aki ilyen helyzetben van...

2012. nov. 26. 18:21
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Én emlékszem ezekre a dolgokra a nagyszüleimmel, de azért, mert azok mindig különleges alkalmak voltak, hogy hétvégente átmegyünk hozzájuk. Azt viszont én sem tudnám megmondani, hogy mit csináltunk anyuval mielőtt 12 éves voltam, pedig elég erős a határ, mert akkor ment újra férjhez és el is költöztünk. Nagyon sok embernek nincsenek emlékei gyerekkorából és valószínűleg az időd nagy része "szürke hétköznap" volt vele. Ne érezd magad bűnösnek érte, mert nem tehetsz róla.


Egyszer olvastam olyat is, hogy valakinek nincsenek emlékei a gyerekkorából, mert annyira nagyon rossz volt és ez valamilyen védekező mechanizmus, hogy bizonyos dolgok törlődnek, mert a gyerek nem érti és nem bírja feldolgozni. Ha nagyon nehezen élted meg, akkor lehet, hogy egyes dolgokat emiatt is felejtettél el, mert túl fájdalmas.

2012. nov. 26. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Ez érdekes amit írsz második.


Fura mondjuk mert mikor anyu meghalt nem akartam semmin változtatni. Apu pár hét/hónap után elhatározta, hogy zsákoljuk be a ruháit de én nem engedtem. Aztán ugye az évek alatt ezen már túl lettem, de 2-3 év tuti kellett mire elpakoltam. De így is van egy fiókom ahová az ő "emlékeiket" gyűjtöm. Levelek, képeslapok, személyigazolványok, anyu parfümje ilyesmik. És néha előveszem és nézegetem.

2012. nov. 26. 18:25
 6/10 anonim ***** válasza:

Megértelek kérdező, nekem az apám és az anyám is meghalt.

Anyámat nemnagyon ismertem, mert 2 éves voltam mikor elment, de a hangja még mindig ott van a fejemben ahogy az arca is de egy csomó dolgot elfelejtettem róla.

Apám 2 éve halt meg 2012-ben és hát kezdem elfelejteni az rcát, szagát még érzem mert van képem róla és nem dobtam ki minden cuccom, de az ő hangját viszont elfelejtettem.

Mindeneszetre részvétem kérdező.


17/F

2012. nov. 26. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell ettöl tartanod, nem fogod elfelejteni. Az emlékek kopnak, de biztosan sok emlék hagyott olyan mély nyomot benned ami az egész életedet végigkiséri majd.

A legváratlanabb pillanatban tudod majd felidézni, mikor ehhez az emlékhez köthető dolgot élsz át. Lehet ez étel, zene, illat, egy történet, bármi.


Nekem 20 éves korom felett jutott eszembe életem legkorábbi emléke, egy olyan dolog ami 2,5 éves koromban történt, minden pillanatára emlékszem, még a ruhámra is, mindenre.

2012. nov. 26. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
bocsánat 2010-ben halt meg.
2012. nov. 26. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Részvétem.
2012. nov. 26. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Részvétem az első kommentelőnek is.

6-os voltam.

2012. nov. 26. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!