Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Boldog vagy? A nehézségek...

Boldog vagy? A nehézségek ellenére is?

Figyelt kérdés

Lehet boldog valaki, akinek nincs saját kis családja?


Mi a boldogság titka szerinted? Te miért vagy boldog?

A körülmények számítanak, vagy inkább valami belső adottság, viszonyulás az élethez? Vagy az, hogy mennyire vannak szeretet-kapcsolataid?


Olyan emberek válaszát várom, akik boldognak tartják magukat. Életkort és nemet is kérek szépen megadni.


Köszönöm előre is.


2012. dec. 17. 13:20
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

A boldogság a boldog pillanatok átélése, tudatositása - olyan, hogy valaki folyamatosan boldog, nincs. A legtöbb ember azért boldogtalan, mert a NAGY boldogságra vár, és nem veszi észre a sok-sok kis boldogságot.


55/N

2012. dec. 17. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
65%

Én boldognak tartom magamat.


A boldogság titka szerintem az adott körülményekből és lehetőségekből kihozni, meglátni a boldogságot okozó pillanatokat, és ezeket tudatosan átélni, és ezeknek rendszeresen hálát adni.


Fontos szerintem az, hogy amink van (ténylegesen vagy lehetőségek szintjén) és pozitív dolog, azért tudatosan hálásnak lenni. Nagyon sok ember általában arra koncentrál, amije nincs, ami hiányzik, vagy ami negatív, és az áldásokat nem számolja, és ezért nem boldog.


A hála nagyon sokat dob az ember boldogságérzetén.

Én minden nap úgy kelek fel, hogy magamban hálát adok annak, hogy tudok enni, inni, van meleg ágyam, van anyukám, testvérem, szeretteim, akiket szerethetek. Ettől az egész napom nagyon boldogan indul.


A titok még az, hogy pozitív lelkiségű, inspiráló emberekkel vegye körbe magát az ember. Nagyon sok ember mindenét egy lapra teszi fel, egy személytől várja a boldogságot, de ez sokszor görcsösséghez, csalódáshoz, kielégületlenséghez vezet. Sok kis örömforrást jelentő, pozitív, szeretetteli kapcsolatot kell kiépíteni és fenntartani. Ez is hozzájárul a boldogsághoz.


A boldogság titka még a gyermeki lélek megőrzése. Itt a spontaneitásra, játékosságra, ártatlanságra, nyíltságra gondolok. Ezzel is a boldogságodat tudod növelni.


Végül a boldogság titka mindenképpen magában foglal egy magasabb célt, amiért küzdhetsz, és amiért tehetsz nap mint nap. Valami, ami az anyagin túlmutat, és amit te lélek szinten fontosnak tartasz. Azok a dolgok, amik az ölünkbe pottyannak és kényelmesek, azok unalomhoz vezetnek. Az újabb célok kitűzése, az ezekért való küzdelem, majd a célok elérésekor átérzett katartikus érzés az, ami hozzájárul a mindennapos boldogságérzethez.


24 éves lány vagyok.

2012. dec. 17. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Igaza van az elsőnek. Minden felfogás kérdése. Azt vallom, hogy vannak problémák, amiken egy örök optimista sem tud túllépni könnyedén, de az biztos, hogy könnyebben átvészeli, mint az, aki örökké marcangolja magát.

A kis dolgokat kell értékelni, nem mindig azon keseregni, hogy mim nincs, mi kéne még. Én például szeretet nélkül nem tudnék élni. Szerelem nélkül talán, de annál rosszabb szerintem nincs, mikor az embernek nincs családja, senki nem várja haza, nem tudja megbeszélni az örömeit, vagy szomorúságát.

2012. dec. 17. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Boldog vagyok mert értékelem azt amim van,van egészségem van egy szerető családom,férjem lányom.

Sokáig voltam depressziós amikor nem láttam értelmét az életnek,meggyógyultam és mostmár mindennnek tudok örülni,hogy megélhetem az életet.Nem szoktam az anyagiakon keseregni,abból hol van hol nincs,legtöbb esetben nincs.Amikor este lefekszem jóérzés tölt el,én ezt nevezem boldogságnak.

2012. dec. 17. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
4es válaszoló vagyok 29/L
2012. dec. 17. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nem vagyok, se férjem,se gyermekem,se igazi párkapcsolatom nincs.A szüleimmel sincs jó viszony,csak egy mű és felszínes kapcsolatnak nem nevezhető valami.Egy időben még mindezek hiánya nagyon fontos volt számomra,aztán rájöttem, hogy nem fogok olyan dolgok után vágyni,amit lehetetlen megkapnom.Inkább elfogadtam a sorsom.Volt pár boldog pillanat az életemben,sőt jókedvem tud lenni elég sokszor,de az nem egyenlő a boldogsággal!Köze sincs hozzá....

Viszont magammal egészen jóban vagyok,elfogadom és tudom magam szeretni is.Van anyagi hátterem,stb tényleg nem kellene sok minden ahhoz, hogy elmondhassam egész az életem.Tehát boldog a hiányosságok ellenére.


De egyébként attól függ, honnan nézzük.Viszonylag mondhatnám magamat boldognak is,megvan mindenem és megpróbálok boldog lenni azzal ami van! Így mondva boldog is lehetek néha...


25N

2012. dec. 17. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Igen, én mondhatom, hogy boldog vagyok. Férjnél vagyok, tehát megtaláltam a párom, akit nagyon szeretek, de ennél többet nem tudok felmutatni. NIncs házunk, még hiteles sem sajnos :( viszont van jó munkám, a férjemnek is van, ha nem is jó, de van, tervezzük a jövőt. Beárnyékolja az életünket a család mindkét részről, szeretjük őket, de nem könnyítik meg a helyzetünk. Ettől függetlenül boldognak mondom magam, vannak nagyon jó barátaim, pedig sosem voltam túl népszerű, de megtaláltam a saját baráti körömet :)
2012. dec. 17. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
én ismerek egy milliárdost, akinek szép élete és családja van és rettentően boldogtalan, mert valami mégis hiányzik és tizenévek óta nem találja hogy mi.
2012. dec. 17. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat.
2012. dec. 18. 15:56

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!