Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szoktatok félre tenni?

Szoktatok félre tenni?

Figyelt kérdés
A párom havonta olyan 250ezret keres, még most mentünk ki az adósságból.Én tanulok, de a pénzét rám bízza!Még csak 50ezret tettem be takarék szövetkezetbe a múlthéten,mert most lett rá lehetőségünk, ti mennyit raknátok félre???
2012. dec. 15. 18:00
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Utolsó: nem ülsz fordítva a bilin, te is kiszámoltad, hogy mennyi kell a megélhetésre és mennyit tudsz félretenni. :-)) Az pedig egyéni ízlés kérdése, hogy mit tart szükségesnek, nyilván mindenkinek mások az igényei. ;-)
2012. dec. 15. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon jó, a lakosság kis része jól keres és pár ember ide leírja.

De én pl. munkanélküli vagyok, apám 110 körül keres, barátnőm 70 ezer körül, és a többi ismerősöm is örül a minimálbérnek. Ne ebből az oldalból induljunk ki kérem szépen!

2012. dec. 15. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem életre szóló, ha az ember épp nem tud félretenni. Nekem is volt az életemben, hogy csak az adósság gyűlt, ebben az időszakban örültem, ha nem döglök éhen, nem hogy félre tudtam volna tenni. De ez általában időszakos, a munkanélküliség sem egy életre szól, a sikertelenség sem, az adósság sem. Legalábbis én nem voltam megrémülve attól, hogy úgy murdelek meg, hogy munkanélküli vagyok. :-))
2012. dec. 15. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Mindig félreteszek, akármennyi is épp a jövedelmem. És mindig hó elején. 60-100 között mozog a jövedelmem, ebből 10 megy a megtakarításba, a többiből gazdálkodom. Azért így csinálom, mert ennyi pénzt egy ember gond nélkül el tudja költeni, még a dupláját is, észre se venni.

A párom 350-et keres, nem tesz félre, és volt már, hogy tőlem kért kölcsön hó végén. Pedig neki se extrákra megy, albérlet, kaja, kocsi, utazások, néha szórakozás.

Most elvileg januártól ő is elkezd megtakarítani, havi 100 a terv, ebből kb. 2 év alatt össze lehet hozni egy kis saját lakás önerőjét.

(én most kezdek majd teljes állásban dolgozni, akkor még többet akarok félretenni, és ha együtt leszünk, akár én is beszállhatok így és vehetünk egy nagyobb lakást :) )

2012. dec. 15. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Nem,mert nincs miből. Annak már örülni tudok, és nagy eredmény, ha nem kell lemennem mínuszba a számlámon. 120 ezret keresek, ebből van diákhitelem és egy másik hitelem is, a többi megy rezsire, meg kajára. Ennyit ér manapság egy művész diploma...
2012. dec. 16. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Én közalkalmazott vagyok, férjem gazdasági terepen dolgozik, kb 250.000 keresünk, egy pici babával, az én szüleimnél lakunk, van elég hely, nem tervezzük a öltözést. Van egy lekötött betétünk, minden év január elején lejár, ekkor újítunk és megtoldjuk az egész évi félretett pénzzel, vagyishát azzal ami a számlán megmarad. Tudunk megtakarítani, vannak nagyon jó hónapok is, de vannak kiadások, pl. a kocsi sok pénzbe van és a házat is újítottunk, arra is elmegy, de még tudunk. Meglátjuk meddig...de soha nem teszem félre amikor megjön, mert én úgyis hozzányúlok, ha kell valami, pláne a gyereknek és itt nem extrákra gondolok.

Ha azt veszed, hogy ugyanannyiból éltek mint mi, akkor én keveslem a férlretett pénzt, mivel nekünk itt a baba, pelus, ruhák, gyógyszerek, ételek, sokba van.

2012. dec. 16. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Számold össze, hogy mennyibe kerül a lakás, bérleti díj ha van, rezsi, stb. (télen fűtés miatt többet számolj, ha családi ház, akkor nyáron locsolás miatt számolj többet, avagy klíma, vagy bármi miatt, ezekre érdemes gondolni)

Számold ki, hogy egy hónapban kb mennyi "pénzt" esztek meg, illetve ruházkodásra, szórakozásra, életre mennyit költötök. Utazásra, tankolásra, stb. Én a saját igényeimmel és lakásommal egyedül olyan 100-ból már nagyon jól megtudok élni (mondhatni nagylábon), de nekem nincs hitelem, se gyerekem, se kutyám, nem kocsival járok mindennap, stb stb.

2012. dec. 16. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!