Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van itt olyan, akinek a...

Van itt olyan, akinek a párja/férje börtönbe került, és nem bírta megvárni őt még kiengedik?

Figyelt kérdés
Mit éreztél ezalatt? Mi késztetett arra, hogy elhagyd?

2012. dec. 10. 14:09
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
77%
Nem az volt a kérdés, hogy milyen bűn miatt nem várnátok meg a párjaitokat, hanem, hogy attól függetlenül amit csinál, ha megvárnátok, MEDDIG VÁRNÁTOK. De írjátok csak nyugodtan tovább, hogy mik miatt nem várnátok meg.
2012. dec. 10. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
Ha olyan ügye lenne, amiért börtön jár el sem gondolkodnék rajta, hogy megvárjam, sőt még azt sem várnám meg, hogy bevonul, hamarabb szakítanék. Hiába szerettem, a bűncselekmény kiváltaná belőlem, hogy ez csak múltidő legyen.
2012. dec. 10. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
Nem tisztelem azt, aki börtönbe kerül. Ha meg nem tisztelem, akkor a szerelem hogy kerülhet szóba? A kettő szorosan összefügg. Ezért nem, nem hogy nem várnám meg, de ha kiderülne róla, hogy törvényszegés miatt elítélik és börtönbe kell mennie, egyedül megy. Ez nálam vízválasztó.
2012. dec. 10. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 A kérdező kommentje:

Azért kíváncsi lennék, ha a kedves válaszolókkal tényleg megtörténne az ilyen, akkor is ugyanígy gondolkodnának-e...

Mindenki ember, mindenki hibázik, mindenkinek jár a bocsánat, és hogy tartsa valaki az emberben az erőt, és ezt csakis a szeretteid tudják. Végülis látszik kinél mennyit a jelent a "jóban és rosszban"... Nem csak sablonszövegnek kéne lennie.

Bár én is ezt válaszoltam volna lehet, ha nem történik velem ilyen..

2012. dec. 10. 20:51
 15/28 anonim ***** válasza:
Figyelj, a jóban, rosszban nálam annyit jelent, hogy ha mondjuk haláleset történik, vagy megbetegszik a másik, akkor kitartok mellette. Többször verekedésbe keveredni nem ez a kategória, mert az igenis az ő hibája.
2012. dec. 10. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
Én is azt válaszoltam, hogy elhagynám. A jóban és rosszban nálam is az olyat jelenti, hogy elszegényedünk, valamelyikünk beteg lesz, vagy a családból valaki lesz beteg, és egymás mellett ki kell tartanunk. A börtönbe nem véletlenül kerül az ember, hanem pl. gyilkosságért, bankrablásért, stb. Márpedig ha az az ember, akit én szeretek ilyet elkövet, onnantól már ő a múltammá válik. Sajnálom, de ez van. Nem akarnék cölibátusban élni kitudja hány évig azt várva, hogy mikor jön már ki. Nem hiányozna az emberek megvető nézése, hogy a férjem egy börtöntöltelék. Nem akarnék már tőle semmit, soha.
2012. dec. 10. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 A kérdező kommentje:

Ezért tart ott az emberiség ahol tart most...

Nem csak gyilkosságért és bankrablásért lehet börtönbe kerülni...

A baj ott kezdődik, hogy érdekel más emberek véleménye...

Ha kiengedik büszkének kéne lennie annak, akinek túl élte ezt a tragédiát a kapcsolata, mert annyira nagy a szeretet.

A szeretetnek nem a feltételekről kéne szólnia.

És az pedig hogy ti a jóban rosszban alatt arra gondoltok, ami csak számotokra rossz (de elfogadható), na ez elég szégyen. Ez nem csak kifejezetten adott dolgokra vonatkozik, hanem minden rosszra.

Gondolom, mekkora és milyen őszinte szeretetben élhettek...

2012. dec. 10. 21:59
 18/28 anonim ***** válasza:
Tudom nálam úgy működik a szeretet, hogy azt ki kell érdemelni. Akit nem tisztelek, becsülök, azt nem tudom szeretni sem. Aki a haverjaim eljár verekedni és isten tudja hova az belőlem megbecsülést nem vált ki, ergo nem leszek belé szerelmes.
2012. dec. 10. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
oké, h nem csak bankrablásért, és emberölésért lehet börtönbe kerülni, de aki börtönbe kerül, az előttem teljes mértékben leírta magát. börtönbe nem a jó emberek kerülnek, tegyen akármit is, nem véletlenül van ott!!
2012. dec. 11. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:

"

Azért kíváncsi lennék, ha a kedves válaszolókkal tényleg megtörténne az ilyen, akkor is ugyanígy gondolkodnának-e..."


velünk ilyen nem fog megtörténni, mert olyanhoz mentem hozzá, aki törvénytisztelő, tisztességes ember! és SOHA nem kerülne ilyen helyzetbe.

2012. dec. 11. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!