Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A nagyim megszólt mert 16...

A nagyim megszólt mert 16 évesen vesztettem el a szüzességem. Korai volt?

Figyelt kérdés
Ez már régi történet, 23 éves vagyok most. De valahogy a fülébe jutott és kiakadt hogy engem már 16 évesen "használt" valaki. Az akkori barátommal már 1 éve együtt jártunk egyébként. Azt mondja nem szabadott volna hogy anyámék megengedjék, és hogy ezt nem tudja elhinni...Amúgy ő szűzen ment férjhez 18 évesen, de 10 hónappal később már szült. Szóval...
2012. dec. 6. 23:12
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Mégis ki beszél a nagyid előtt ilyenről?... Én az ilyen infókat megtartanám magamnak. De ne törődj vele, mert semmi köze hozzá, főleg, ha beszól miatta.
2012. dec. 7. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Senkinek semmi köze.
2012. dec. 7. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
75%
Régen is dugtak, mint a nyulak, csak nem volt média, nem volt így felfújva a dolog. A csűrök, szénakazlak tudnának mit mesélni, mik mentek ott. Csak nem beszéltek róla...
2012. dec. 7. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Nem tudom, kitől tudta meg, de kár volt elmondani neki. Igazán nem tartozik rá.

Ha neked nem volt korai, akkor nem volt korai, ezt neked kell eldöntened, nem a nagyanyádnak.

Én a helyedben azt tartanám gáznak, hogy valaki odáig süllyed saját magával szemben, hogy egy használati tárgynak tekinti magát, teljesen mindegy, hány éves. Bár ezt így nem mondanám el a nagyinak, mert semmivel nem vinné előrébb a helyzetet, csak sértődés volna belőle.

Ne foglalkozz vele, teljesen más világban nőtt fel.

2012. dec. 7. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Szerintem 16 már nem olyan korai, ha régóta együtt voltatok a barátoddal, stb. akkor szerintem nincs vele probléma.


A dolog másik fele viszont az, hogy ez se anyukádékra se a nagymamára nem tartozik - a szexuális élet magánélet, ugyanis 14 éves kor felett a szülőknek jogilag sem lehet beleszólásuk abba. Erre neked kell érettnek érezned magadat, a saját döntéesdnek kell lennie, amiért te vállalod az esetleges felelősséget, ha valami baj lenne pl. A szülőknek senki nem tartozik beszámolóval.


Azt viszont meg lehet érteni, hogy a nagyid így reagált, ne aggódj emiatt. Ő egy másik korban nevelkedett, és nem változott a korral! Ő még mindig azokat az elveket, szokásokat tartja helyesnek, ahogy ő felnőtt, ez minden felnőttel így van. Ne haragudj rá emiatt, majd lenyugszik ő is.

2012. dec. 7. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
szerintem igen.
2012. dec. 7. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
11%

"14 éves kor felett a szülőknek jogilag sem lehet beleszólásuk abba... ha valami baj lenne pl. A szülőknek senki nem tartozik beszámolóval."


Álljon meg a menet! Ne terjesszünk már baromságokat!

Ez így nagyon nem igaz!


Főleg a "baj esetén" része. Hogy csak egy példát mondjak: aki szexel, teherbe is eshet. 18 alatt pedig szülői engedéllyel el se vetetheti. Ha HPV-s lesz és műteni kell (laseres vaporizáció pl.), ahhoz is kellenek a szülei.

--------

Ez viszont itt nagyon OFF volt.


Hogy a kérdéshez is hozzászóljak:


Korai, ha annak érzed. Én 17 voltam, szintén nagy szerelem, 8 hónapja voltunk együtt. Nagyon akartam a dolgot, viszont utólag visszagondolva, nem kellett volna. Nem vele kellett volna.

Ha te utólag se érzed így, akkor nem volt korai.

Ha mégis bánod se tudsz mit kezdeni vele, nem mehetsz vissza az időben. Kár rágódni rajta.


Hogy más mit szól hozzá... vértezd fel magad ellene! Még sok ilyen téma lesz, amiben ellentétesen vélekedtek.


Nem lehet a nagyidat se hibáztatni érte. Te is máshogy fogod gondolni, mint majd a gyereked.

2012. dec. 7. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!