Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A nagyim megszólt mert 16...

A nagyim megszólt mert 16 évesen vesztettem el a szüzességem. Korai volt?

Figyelt kérdés
Ez már régi történet, 23 éves vagyok most. De valahogy a fülébe jutott és kiakadt hogy engem már 16 évesen "használt" valaki. Az akkori barátommal már 1 éve együtt jártunk egyébként. Azt mondja nem szabadott volna hogy anyámék megengedjék, és hogy ezt nem tudja elhinni...Amúgy ő szűzen ment férjhez 18 évesen, de 10 hónappal később már szült. Szóval...
2012. dec. 6. 23:12
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
93%

Szóval... más világ.

Generációs különbség.


Úgyse fogja megérteni. Hagyd rá!


Az én nagyim pl. már rég özvegy volt az én koromban két kisgyerekkel a nyakán. Nekem pedig nemhogy gyerekem, férjem sincs. ;) 28N


Lehetőleg kerüld a témát, és ne sokkold olyannal, ami neki már nehezen elfogadható.

2012. dec. 6. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
87%

teljesen más világban nőtt fel, az ő korában szégyen volt úgy elveszíteni a szüzességedet, hogy nem vagy férjnél. ezen a nézetén nem tudsz változtatni, nem is kell. ha te megbántad, azóta biztos fel tudtad dolgozni, ha nem, akkor meg örülj neki, hogy jól döntöttél.

gondolj arra, hogy most leszólják a 14 éveseket, akik már "nagylányok", ez egy következő generáció, és a miénk teljes rosszallással viseltetik feléjük. ez valahogy mindig így jön ki...

2012. dec. 6. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
84%
korai nem korai ezt vajon ki dönti el? 16 évesen 1 éves kapcsolt hááát jobb mint az átlag 16 discobol haza menet nagyid meg ha 30 évesen veszted el a szüzességed az is baj lett volna főleg ha ő szűzen ment férjhez a lányos apukák azt hiszem azt szeretnék ha a lányuk haláláig szűzek maradnának mert ő a kicsi lányuk :)
2012. dec. 6. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
86%
Nyugi, az idősek már csak ilyenek :) Én pont a 16 éves szülinapom előtt egy nappal veszítettem el a szüzességem, fél év járás után, de utána még 4 évet voltunk együtt. A "2." férfi az életemben pedig a vőlegényem, tavasszal szeretnénk házasodni, szóval sok mindent lehet rám mondani, de azt nem, hogy "sokan használtak". Nekem nem a nagyim akadt ki miatta, hanem az anyám, ő szüzen ment férjhez, de sokra nem ment vele, apa végig csalta a házasságuk alatt, végül ő is a 2. férfi mellett kötött ki. Ő piszkált egy ideig, hogy remélte, hogy követem a példáját, és én is csak a nászéjszakán veszítem el, de én már jóval előbb mondtam, hogy nem szeretem a zsákbamacskát.
2012. dec. 6. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
81%
Neki azért furcsa, mert más kultúrában nőtt fel, más körülmények között, és abban az időben korai lett volna.
2012. dec. 6. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
64%

Korán vagy nem korán, a kapcsolattól is függ :)

Én 18 voltam, na de a fiú, akivel voltam, 16. Lehetne mondani, hogy korán volt neki, de ő lett a férjem is, szóval... a használat, mint olyan, nálunk kimerült egymásban :D

2012. dec. 7. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
77%
Jajj, a régi erkölcsök... A nagyanyámmal elég sokat szoktam beszélgetni, és ő bevallja hogy az ő korosztályában - akik természetesen mind szűzen mentek férjhez - érdekes módon születtek 4-5-6 hónapra a házasságkötés után szépen fejlett, egészséges gyerekek. :D
2012. dec. 7. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
68%
Nagymamám is mindig mondja hogy "ezek a mai fiatalok", meg hogy a régi világban mennyire más volt, de amúgy meg mondta hogy legkisebb lányként ő volt az otthonülős, a nővérei meg kiszöktek éjszaka "bálokba"...ergó bulizni...régen sem voltak másképp a dolgok.
2012. dec. 7. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
58%
Én épphogy 15 voltam mikor elvesztettem a szüzességem, komoly kapcsolat volt, nem is bántam meg. Az meg tényleg fontos, hogy házasság előtt szexeljenek, mondhat bárki bármit, de ha két ember nem passzol szexuálisan nem lesz tartós a dolog, vagy megcsalás lesz a vége.
2012. dec. 7. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim válasza:
60%
Mivel a 21. században élünk, ezért nem. :) Nem volt korai,ráadásul szerelmes voltál. :)Az első néhány válaszadó,mindent leírt szerintem amit tudnod kell a "mamákról" :)
2012. dec. 7. 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!