Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Laktatok így albérletbe? Mik...

Laktatok így albérletbe? Mik a tapasztalataitok?

Figyelt kérdés
albérletbe valaki olyannal akit előtte nem ismertél. h ment az összeszokás? jól kijöttetek vagy csak éltetek egymás mellett? hány évesek voltatok?
2012. dec. 5. 13:06
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Mindenkinek el kell kezdenie valahol. Barátkozz, próbálj meg beszélgetni vele (velük), minél jobb viszonyba kerüljetek. Nem jó, ha utálkozás van.

Meg kell beszélni a takarítást, azt, hogy pl. WC papírt hogy vesztek, mindenki a sajátját vagy közös van, ilyenek, de legyenek letisztázva a dolgok!

Nekem volt pár rossz tapasztalatom de hidd el, az csak a kommunikáció hiánya miatt fordult elő. Tehát beszéljétek meg a dolgokat, azt tanácsolom.

2012. dec. 5. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
65%
Nem, nem is laknek idegennel.
2012. dec. 5. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Amikor felköltöztem Pestre egy idős nőnél vettem ki egy szobát. Szörnyű volt :-( Mindig szólt hogy hova megyek, kiért érek haza későn, ha "sokat" mostam vagy zuhanyoztam rám szólt hogy drága a víz, mindig több főre főzött és megsértődött ha én nem ettem belőle stb. De olcsó volt, mellette tudtam félretenni. Valamit valamiért :-)
2012. dec. 5. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen! hát nem egyszerű, de költséghatékony. jó alkalmazkodó képesség és tolerancia kell hozzá, talpraesettség, hogy ha problémád van valaki viselkedésével, azt úgy közöld, hogy hatásos legyen és ne legyen belőle örök harag

én sokat laktam együtt, kivel könnyebb, kivel nehezebb, már nem szívesen közösködnék, de ha nincs más lehetőség, akkor ám legyen.

2012. dec. 5. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Fú, én már rengeteg emberrel laktam együtt hosszabb-rövidebb ideig. Volt akivel jobban kijöttünk, volt akivel kevésbé.

Hacsak nincs a másiknak valami elviselhetetlen tulajdonsága, onnantól csak a kommunikáción múlik az együttélés minősége. Előre le kell fektetni a szabályokat, és később ha bármivel problémád van, azonnal mondani kell. Így nem gyűlik a feszültség, nem robban a végén.


Az, hogy jól kijöttök-e vagy csak éltek egymás mellett, tőletek függ, ha hasonlóak vagytok és tudtok jókat beszélgetni, akkor jól ki fogtok jönni, de azzal sincs különösebb gond, ha csak egymás mellett éltek :)

2012. dec. 5. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

2x is elkövettem egymás után. EGyiknek se lett jo vége...

éltünk egymás mellett, épp h elviseltük egymást. inkább én őket, mert ők sz.rtak rá mindenre.

Szó szerint a mosatlan belepenészedett a kagyloba, ha én nem mostam el, a szobájukban büdösség volt, hogy ha elmentem előtte megcsapta az orromat.

Takarítani semmit nem takarítottak.

A második "pár" még ilyen se volt...



Lehet csak én vagyok ilyen peches :D

2012. dec. 5. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Majdnem fél évig laktunk az exemmel 2 egyetemistával egy 3 szobás lakásban. A fürdőszobában és a konyhában irdatlan retek volt, előtte nem is hittem, hogy ilyen van. A konyhában egyszer 4 felmosóvízzel mostam fel, pedig nem volt nagy területű, és így is koszos maradt, volt amit egyszerűen felvakarni sem lehetett... A mosogató szó szerint bűzölgött és mindig tele volt. Voltak kukacok a mosogatóban, csótányok, bolhák, mindenféle gyanús repülő állatok... A személyiségükkel nem volt baj egyébként, de ezek a dolgok elviselhetetlenek voltak.
2012. dec. 8. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Utolsó! A 6. vagyok, maximális respect akkor Neked is. Én pont ilyen dolgokat viseltem el, 2 egyetemi évem alatt...iszonyú, régebben azt hittem, ha valaki ilyesmit mesél, az hazudik...

Ma már tudom, nem:) :D

2012. dec. 9. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!