Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A gyerek 5 eves es azt kerdezi...

Melibaby kérdése:

A gyerek 5 eves es azt kerdezi hogy o hogyan lett hogyan mondjam el neki? Mert nem akarom felrevezetni

Figyelt kérdés
2012. dec. 1. 20:14
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Biztos, hogy nem a clitoris-al kezdeném.

De az sem tűnik jó megoldásnak, hogy:

Anya és Apa addig birkóztak, amíg közbe nem lépett a kisbíró, az az Te.


Az teljes jó, hogy:

"Tudod, apu és anyu nagyon szeretik egymást, és ebből a mérhetetlen nagy szeretetből született az Ő büszkeségük, vagyis Te."


32/Ffi

2012. dec. 1. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem olyan nehéz ez, semmiképp se adj elő valami ostoba, bugyuta történetet.

Nekem emlékszem, mennyire fájt kiskoromban az, hogy hülyének néztek, és hiába érdekelt ez a téma, a válasz az volt, hogy anyu lenyelt (WTF?!), majd amikor megnőttél, akkor előbújtál a hasából(!!!).

Alsó tagozatos kisiskolás voltam (elég értelmes ráadásul), és onnantól fogva semmit nem kérdeztem tőlük, inkább máshonnan szereztem információt :S

2012. dec. 1. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Én még mindig emlékszem, mikor feltettem ezt a bizonyos kérdést. Arra már nem, hogy pontosan hány éves voltam, de a válaszra igen. Anyu azt mondta: "apával nagyon szerettük egymást, szeretkeztünk, és így lettél te". Nem kérdeztem tovább, mert megértettem. Ezt akkor csinálja két ember, ha nagyon szeretik egymást, és ebből születik egy baba. Egy gyerek úgyis leegyszerűsíti majd a dolgot a saját kis szintjére, semmi perverz dologra nem fog asszociálni. Nyugodtan legyél őszinte.
2012. dec. 1. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Személyes tapasztalatom, hogy a kisgyermeket maga az aktus dolog nem érdekli.

Az én kislányom kb. 5 és fél évesen már tisztában volt a spermium és a petesejt fogalmával, a megtermékenyüléssel, illetve a sejtosztódással (mit csináljak, nagyon érdekli a biológia :) ), de a biológián kívül annyit tudott, hogy ha egy férfi és egy nő szereti egymást, akkor összebújnak, és abból lesz a kisbaba. A részletek, hogy ki, mit, hova rak, az nem merült fel, és nem is érdekelte a dolog egyáltalán.

Szóval nyugodtan lehet biológiai és érzelmi magyarázatot adni, az aktusról és a nemi szervekről való beszámolót pedig egyelőre kihagyni. :)

2012. dec. 1. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

A szeretik egymást és összebújnakot ki lehet egészíteni, hogy van kis anyasejt, kis apasejt, és azok egyesülnek, majd ez az egyesült sejt kezd fejlődni-növekedni és ebből lettél Te. Valahogy így. Ezt egy könyvben olvastam.

Hazudni, meg a valóságtól messze eltérő dolgokat nem szabad mondani!!!


24N

2012. dec. 2. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%
Soha nem felejtem el, mikor a 4 éves lányom feltette nekem ugyanezt a kérdést. Köpni-nyelni nem tudtam, valahogy későbbre vártam. Én sem akartam neki elmondani a nemiségről mindent, és egyre csak a gólyák röpködtem a fejemben, így leadtam neki a gólyás story-t. Azt hittem, ellesz ezzel egy kis ideig. El is volt, egészen másnapig. Amikor érte mentem az oviba, azzal a mondattal fogadott: Anya, te nagyon buta vagy. Na itt megint utolért a jeges víz effektus. Azért megkérdeztem,hogy mégis miért? Erre leadta a gyerekcsinálás teljes folyamatát. És mikor rákérdeztem, hogy ugyan honnan tudja, a válasz erre az volt, hogy megkérdezte az óvónénit, és ő mondta. Akkor megfogadtam, hogy bármit kérdez ezután, nem az ostoba régi dolgokat mondom neki, még akkor sem, ha hirtelen nincs jobb ötletem.
2012. dec. 2. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszt azt hiszem az elso verzional maradok
2012. dec. 2. 12:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!