Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hallgatnátok egy ilyen apára?

Hallgatnátok egy ilyen apára?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy apukám már nagyon régóta iszik. Sör, bor, pálinka. Nem jár kocsmába, csak megveszi magának a kis "üditőit" és itthon iszogatja. Estére tök koki lesz. Ha sört és bort iszik azzal nincs sok gond úgymond, mert estére elálmosodik és elmegy aludni és nem is látjuk. (Hál\\\'istennek)

Ha pálinkát iszik (mostanában nagyon rászokott) akkor általában nagyon agresszív és k*csög tud lenni. Bocsi a szóhasználatért, de így van. Mindenkit sérteget, mindenkiben meglátja a hibát magát sosem kritizálja. Elég sértő dolgokat vág nem csak az én fejemhez, de anyukáméhoz is. Anyukám már több mint 10 éve tűri ezt. Teljesen idegroncs, minden baja van pedig kicsivel van még csak 40 fölött. Állandóan feszült, a munkahelye sem a legjobb, mindig idegesség alatt van. (Emberekkel dolgozik -.-)

Visszatérve a pálinkára: Nagyon agresszív tőle és mint már mondtam állandóan sérteget, elég mocskos szavakat vág a fejünkhöz. Persze másnap ha elmondjuk neki azt mondja "nem emlékszem rá", ezzel kitud mászni minden alól, és ha részletesebben elmondjuk miket mondott és csinált, akkor elkezd röhögni és megcáfolja, hogy biztos csak kitaláltuk. Fölvettük már párszor videóra miket csinált, de röhögött rajta.

Én ugyan még 18 alatt vagyok, lány, és ha normális állapotban van akkor is úgy viselkedik velem, mintha még mindig 10 éves lennék. Sosem hisz nekem, azt hiszi olyan éretlen vagyok, mint régen meg hogy mindig mindent elrontok. Ez nem így van. Régen mikor kisebb voltam így volt, de úgy látom nem vette észre hogy felnőttem a szeme elött. Suliba járok, tehát elköltözni még nem tudok, és anyukámat nem is szívesen hagynám itthon. Tervezgtjük már, hogy itt hagyjuk apámat és elköltözünk, de anyum nem elég erős hozzá és biztos nem csinálná meg. A másik meg ha mocskosul beszél velem apám, akkor én is úgy szoktam vele, de porig aláz szavakkal. Sose ütütt még meg, nem verekedős fajta, csak baromira tud alázni és séteni a szavakkal. Nem tudunk nem odafigyelni rá.

Már régóta nem nagyon vagyok oda érte, persze ha normális nincsen semmi baj, olyan mintha egy normális család lennénk, akkor szeretem is apukámat, mert akkor jó apa, de a pia elveszi az eszét. Minél öregebb (már lassan 70), annál b*nkóbb dolgokat mond és annál sértőbben beszél és annál nagyon h*lyeségeket csinál.

Persze ilyenkor ő az okos, ő mindent tud. Fenéket...

Már a környéken szinte mindenki utálja apámat, mert hirtelen haragú amúgyis és olyan "ami a szívemen a számon" stílusú ember.

Ha kérek tőle valamit, vagy mondjuk ott akarok aludni valahol akkor nem engedi meg, nagyon leolt és persze nem szabad csinálnom semmit. De ő ugyan azt elfelejti milyen szavakat vág hozzám.

Ti hallgatnátok egy ilyen apára? Engedelmeskednétek neki? Mert én már nem bírom. :( Esetleg valami tapasztalat? Úgy szégyellem azt h ilyen apám van :(


Egy elkeseredett lány


2009. aug. 18. 14:45
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!Nekem ugyanilyen volt,idén 10éve hogy meghalt és most 33múltam.kitartás,mást nem tudok mondani és ha van lehetőségetek,akkor lépjetek,mármint anyukád és te.

Az hogy szót fogadj e apádnak?Az én apám nem tudott gyereket nevelni,nekem csak az számított,amit anyukám mondott,apámat meg úgy tekintettem mintha nem is lenne,persze azért próbáltam úgy viselkedni vele is,hogy ha beivott,akkor ne legyen még rosszabb a helyzet,csak mert visszapofáztam.Amúgy tudom milyen érzés,mert hozzánk nem nagyon jöhettek át barátok,mert apám mindig csinálta a fesztivált és én is csak szégyenkeztem miatta.Suliban amíg kisebb voltam állandóan hazudoztam,ha a családról kellett beszélni,szóval gáz volt,de később már nem törődtem vele.Sőt,így felnőtten visszatekintve azt mondom,hogy még hasznomra is vált a dolog annyiban,hogy megerősödtem lelkileg,nem vagyok kiborulós fajta,mert már láttam pár dolgot.

2009. aug. 18. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nálunk tatám ilyen. A pálinkától szó szerit bekattan.

Régen nálunk még a kés is előkerült ha pálinkázott.

Nagyon sokszor sétáltunk kint az utcán mert nem mertünk be menni. mamámat leakarta szúrni, felakarta robbantani a házat. De ezek már kb 10 éve történtek. Azóta 65 éves lett én 18. Megöregedett és habár még ma is iszik már nem lesz olyan. Most már ha pálinkázik is csaj a szája jár azt meg rá hagyjuk mint a bolondokra. Ráadásul már én se vagyok az a gyámoltalan kislány. 2 évig tanultam önvédelmet. Szóval hát igen. Nem tudom hány éves vagy de ez mindegy is. Próbáld rávenni anyukádat a költözésre. Hidd el jobb lesz apád nem változik meg soha. Hidd el kutyából nem lesz szalonna. Szóval vagy elköltöztök vagy tűrtök addig amíg valamelyikőtök össze roppan teljesen.

2009. aug. 18. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szia kedves! A legjobb,ha elkválnak,elöbb utobb az lesz,és ha most sikerül, tanán nem durvul el jobban a helyzet!Kérjetek tanácsot ügyvéd stb
2009. aug. 18. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Jah, csak még mindig jobb együtt, mintha külön lennének. Nem hiszem, hogy találnának már más párt maguknak. Apum nem vmi csajozós, lassan már 70 éves. Anyum sem hiszem, hogy találna már vkit. Lassan 50 éves... Hova váljanak?
2009. aug. 18. 20:36

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!