Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennétek ebben a helyzetbe...

Mit tennétek ebben a helyzetben? Hallgatnátok, vagy kiöntenétek a szíveteket?

Figyelt kérdés

Apánk alkoholista. Időnként vannak józan hónapjai, de újra visszaesik. Az öcsém az egyedüli akivel szívesen beszélek erről, közösen biztatjuk egymást. Sok esetben nagyon felgyűl bennem a dolog, hogy például mi lesz télen velünk, ha még így nyáron sem kerül annyi munka, hogy a számláinkat fizessük, meg hogy mi lesz velünk ősztől, hiszen a bentlakásokat fizetni kell stb. Az öcsém az egyedüli akinek erről beszélhetek. De másfelől nézve én kell bátorítsam és vigasztaljam őt, legalább legyen egy biztos pontja. Már megoldásokat is találtam ki hogy hol lakjunk ősztől, és teljesen nyugodtan mondtam el neki, hogy ő is megnyugodjon: nincs baj.

Mit tennél ebben a helyzetben? Visszafojtanád magadba a dolgokat, hogy legalább az öcséd legyen félig-meddig nyugodt, vagy kiöntenéd a lelked, de ő bizonytalanabb lenne?


2010. aug. 3. 14:52
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha te vagy az öcséd egyetlen lelki támasza, akkor ne terheld őt. Nem tudom hány éves, de mindenkinek kell -ahogy te fogalmaztál- egy biztos pont, amire támaszkodhat. Ha ki szeretnéd önteni a lelked, keresd fel az iskoládban dolgozó pszichológust. Minden gyerekekkel és fiatalokkal foglalkozó intézménynek kötelessége alkalmazni egy ilyen személyt, vagy ifjúságsegítőt. Szólj az osztályfőnöködnek, hogy szeretnéd felvenni vele a kapcsolatot. Segíteni fog. Mindenképp érdemes!!
2010. aug. 3. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Biztos nagyon rossz, de jobb ha nem borultok ki mind a ketten szerintem,így tudjátok egymást támogatni. De nincs valami diákmunka lehetőség? mert avval kicsit tudtok segíteni ti is ha olyan idősek vagytok már:)


És kitartást!

2010. aug. 3. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Én most végeztem a középsulit, ő meg most kezdi. Próbálkoztam diákmunkával, de nincs sok lehetőség, mert falun élünk. Beköltözni a városba arra az időre pedig többe kerülne mint amit keresnék. Szóval itthonról próbáltam pénzt szerezni, kézimunkákat készítettem eladni, plusz egy csomó kinőtt cuccom van amit a vaterán, teszveszen el lehet adni. Annyi összejött már a nyáron, hogy saját magam el tudtam látni, plusz két esküvőre is el tudtam menni. Igaz nem túl sokat tudtam adni a fiatal pároknak, de a minimum megvolt.
2010. aug. 3. 15:13
 4/6 anonim ***** válasza:

Ez jó ötlet amit csinálsz, vagy például sütit árulni, és a kötés, horgolás is sokat hozhat,de ahhoz alapanyag kell sajnos..

Falun is biztosan van valaki aki pl mézet árul, nekem régebben azt ajánlották, kérdezz körbe. 2. voltam:)

2010. aug. 3. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az öcsédet semmi képpen sem terheld vele. Ha van barátnőd vagy igazán jóbarátod annak mondd el. Velem ugyan ez volt a helyzet, évekig magamban tartottam, aztán kiöntöttem egy embernek és onnantól mindenkinek sokkal könnyebben beszéltem erről.
2010. aug. 3. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 margoz ***** válasza:
Szerintem vedd fel a kapcsolatot,a gyermek és ifjuság védelemmel,ilyen bizonytalan körülmények között nem maradhat az öcséd,ha ö megfelelő helyen lesz te is könyebben tudsz mozogni és munkát vállalni ott,ahol az öcsédet majd elhelyezik,6hónap ideiglenes elhelyezés után megtudjátok beszélni,hogy ki hogy érzi magát és hogy lenne a jobb.Azért vannak ezek a gyerekfelügyeleti szervek hogy segitsenek az arra rászoruló kiskoru gyerekeknek,nektek nem pénz kell,hanem egy biztos háttér amit meg is kaptok csak kérnetek kell.Ne féljetek indulj és intézkedj
2010. aug. 5. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!