Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tetszenek nektek a Luca,...

Tetszenek nektek a Luca, Aurélia és Márió nevek?

Figyelt kérdés
Igy szeretném elnevezni majd a gyerekeimet .
2012. nov. 29. 18:47
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
0%
Tegnap is volt egy kérdés a Márió névvel kapcsolatban. Akkor is írták, hogy cigánynév, én meg ott is írtam, hogy én csak egy Máriót ismerek, ő fehér, ilyen nevű cigánnyal még nem találkoztam, pedig már belebotlottam néhányba, a településen, ahol éltem régen 70%-ban romák laktak, de egy Márió sem volt köztük (hivatalos forrásból tudom). A Máriót lehet Riónak becézni, mindig is tetszett ez a becenév, elég egyedi, sokan nem is tudják, hogy honnan jön, amíg meg nem tudják a teljes nevét a srácnak.
2012. nov. 29. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:

Luca-nem, túl magyarkodó

Aurélia-román név

Márió-cigány név

Szóval, ha erdélyi magyar vagy, aki amúgy cigány, akkor jó.

2012. nov. 29. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
21-es vagyok. Az lemaradt, hogy amúgy mindhárom név tetszik, a Máriót már leírtam, hogy miért. A Luca is tetszik, de nem adnám a gyerekemnek, mert ez kb. 3 éves koráig aranyos, én nem örülnék, ha pl. üzletasszonyként egy komoly tárgyaláson Lucaként kéne bemutatkoznom, mert nekem komolytalan hatása van. Cuki, édes, aranyos, de nem egy 30-40 évesnek. Az Aurélia is tetszik, egy filmben hallottam először, de ezt sem adnám, mert valahogy számomra külföldi név. Ha Angliában születne gyerekem és az apja is angol lenne, akkor lehet, hogy adnám, de itthon nem. A Lia becézése tetszik, itthon már inkább adnám magában ezt a nevet.
2012. nov. 29. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:

A Luca mióta magyarkodó??? Latin eredetű, a Lúciából jön. Lúcia vagy hagyományosan Lucia az a téli tündérke, aki gyertyakoszorúval hozza a fényt a sött téli napokon. Ebben mi a pékfarka magyarkodó?!


Egyébként az Auréliánál akkor már az Auróra jobban bejön, de azért még egyik sem üti meg a mértéket nálam. A Márió egyszerűen borzalmas, esetleg hasonló, de szerencséesbb a Márk. A Luca tetszik, többek közt a fenti jelentése miatt.

2012. nov. 29. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
Nekem egyik sem tetszik, de neked és párodnak kell megfeleljen!
2012. nov. 30. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
60%

Furcsa, hogy sokan gyerekesnek tartják a Lucát. Nekem nem tartozik a kedvenc neveim közé de szépnek tartom, semmi kivetnivalót nem találok benne.


Egyetemen volt Luca nevezetű csoporttársam, senki nem találta furcsának huszonéves korában, hogy LUcának hívják. Illett hozzá. Nem hiszem, hogy egy üzleti tárgyaláson bármivel is furcsább lenne Lucaként bemutatkozni, mint Kataként, Zsófiaként vagy mondjuk Eszterként.

Ami furcsa lehet felnőttkorban az inkább a Napsugár, Eperke, Málna, Ajándék, Pálma, Orália, Leila, Lili (legyen már egész neve szerencsétlennek, ne csak beceneve...) , Lara, Liliána, Kira, meg ilyen agyf*szos rajzfilmszereplős-külföldi nevek....


Férfinak meg pont, hogy nagyon gáz lehet a Márió, amikor be kell mutatkoznia üzleti tárgyaláson...

2012. nov. 30. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
60%
A Luca rendben van a másik kettő nem tetszik főleg a Márió- mind tudjuk kik jutnak róla eszünkbe...
2012. nov. 30. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
100%

Nekem ha lányom lesz biztos, hogy Luca lesz a neve, kedvenc női nevem.


Mi az hogy "magyarkodás"? Hiszen magyarok vagyunk, akkor mit csináljunk, hollandkodjunk?? Inkább az a ciki ha a külföldit majmoljuk mert az milyen menő.

2012. nov. 30. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
100%

Igaza van a 28. válaszolónak, mi a magyarkodás benne, ha magyar vagy?!

Nekem egyik név sem tetszik annyira, de nem nekem kell tetszen, hanem neked :)

2012. nov. 30. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim válasza:
engem Lucának hívnak de nem szeretem a nevem, a Márió szerintem is cigányos és az Aurélia hát nem rossz de... ezek közül inkább Luca :D
2013. jan. 14. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!