Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti mit tennétek az alábbi...

Ti mit tennétek az alábbi helyzetben?

Figyelt kérdés

Páromnak a családjában az a természetes, hogy "mindent együtt csinálnak". Pl.: Ha az apja talál valami fusi munkát valakinél, akkor hazamegy és azt mondja a páromnak, hogy: Holnap megyünk reggel 7-kor a Lacihoz tetőt csinálni. (Tehát a párom apja, és a párom aki akkor vett tudomást azt egészről). És náluk ez teljesen természetes. Viszont számomra teljességgel elképzelhetetlen. A mi családunkban ez valahogy így hangzana: - Holnap reggel 7-re megyek a Lacihoz, tetőt kell nála csinálni, most beszéltem vele. Van kedved jönni? Szóljak neki, hogy jönnél te is? (És ilyenkor van választási lehetőség is, náluk nincs olyan, hogy nem, mert épp más dolga van).

A fentiekkel nem is lenne gond, mert mindenki azt csinál ahogy neki jól esik, de a mai nap történt, hogy azt mondta nekem a párom, hogy: - Holnap felkelsz és délelőtt vagy délben ásol. (4 lyukat diófának) Erre én annyira ideges lettem, mert nem vagyok ehhez hozzászokva és nem is leszek. Ez számomra parancsolgatás. És ha én mást terveztem holnapra? Holnapután is jó az az ásás vagy nem? Vagy én látom rosszul?

És mondtam neki, hogy én nem ők vagyok. Nekem ez nem normális, hogy így beszélnek velem. És hogy el kellene fogadni a másikat olyannak amilyen. De, hogy mindig csak ő fogadjon el engem? - ezt kérdezte erre.

Pedig szerintem ebben a szituációban nekem van igazam, mert én biztos nem megyek oda hozzá, hogy márpedig holnap ezt és ezt fogod csinálni. Ez olyan mintha a rabszolgája lennék.


2012. nov. 27. 22:16
 1/9 anonim ***** válasza:
ááááááááá hát egyszerű a történet ... találj neki minden napra ki valamit hasonlóan parancsüzemmódban ... aztán egyszercsak rájön, hogy ez így nem jól működik, hogy az apja mellet az asszony is ugráltatja, és akkor talán meg lehet vele beszélni
2012. nov. 27. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Csak annyit mondj neki ilyen esetekben: Lófaxot. Majd akkor csinálom, ha én úgy látom jónak.
2012. nov. 27. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
amúgy vannak nők, akik így beszélnek a paik meg ugrálnak neki mint egy pincsi. komolyan nem értem miért. vagy megszoksz, vagy megszöksz...
2012. nov. 27. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Én vagyok a nő ebben az esetben. És a pároméknál szokás ez a fajta ugráltatás. Csak, hogy most ő ezt "nálunk is be akarja vezetni". Szerinte közös érdek, hogy ennek így kell működnie. Szerintem meg a mi családunk is legalább annyira jól működik, mint az övék, parancsolgatások nélkül.
2012. nov. 27. 23:21
 5/9 anonim ***** válasza:
Bocs lehet egy kicsit hülye ötlet de kérdezd meg tőle hogy parancsszóra megy-e a szex neki.Mondd neki éjfélkor állj fel mert én most akarom!
2012. nov. 27. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok.Egyébként eleinte néha az én párom is ilyen volt.Néha kicsúszott a száján hogy most ezt csináld vagy azt.Ugyanígy mondtam neki én is az első adandó alkalommal,aztán szépen le is szokott róla.
2012. nov. 27. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Mondd neki, hogy "Anyádnak parancsolgass."
2012. nov. 28. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Hűűű, de nem tetszene ez nekem!! :)

Először is mikor ilyennel jönne, csak annyit mondanék, hogy: "nem!".

Aztán elkezdenék neki feladatokat adni. Nem kérni, hanem kiadni őket Most vidd ki a szemetet. Most menj el a boltba. Most kapcsold ki a TV-t. Most mosogass el. Most hozz haza 150 kiló krumplit. Most vetkőzz és szex (persze ehhez kell egy olyan időpont amikor esze ágában sincs... :D ). Találnék neki jó csajos feladatokat is, pl zokni stoppolás, pulóver kötés, főzés, ismerős ötös ikreire vigyázás... Megnézném meddig bírja. Napi szinten többet is kapna...

2012. nov. 28. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az eddigi válaszokat! Utolsón nagyon jót nevettem :D Jöhetnek még ötletek!
2012. nov. 28. 13:29

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!