Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Te segítenél a keresztanyádnak...

Te segítenél a keresztanyádnak az alábbi helyzetben (bőv. Lent)?

Figyelt kérdés
Mit tennél abban a szituációban, ha a keresztanyád, akivel amúgy viszonylag közeli a kapcsolatod, magára marad, de nem tudja magát ellátni, mert születése óta beteg? Van egy nagy, 100 nm-es háza kerttel (egy ikerház egyik fele), amit a szüleitől örökölt. Sok jövedelme nincs, mert járadékot kap, dolgozni nem tud a betegsége miatt. Kell mellé egy ápoló. Minden vagyonát Te fogod örökölni. Mit tennél?
2012. júl. 5. 11:21
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom ki, hogy van vele akkor is segítenék ha nem örökölnék.

De miután ekkora vagyont fog rád hagyni hát evidens, hogy teszel érte valamit, nem csak a halála után fogod nyújtogatni a markodat. Kevés ember van, akinek az ölébe hullik egy kertes ház, sokan ezért nagyon komolyan kaparnak. Szerintem, de lehet vitatkozni.

2012. júl. 5. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
nem ismerem a körülményeket de ha te örökölsz utána szép lenne ha gondját viselnéd, főleg ha közeli a kapcsolatotok...
2012. júl. 5. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
9%
írnák vele egy szerződést hogy élete végéig gondoskodok róla de minden vagyona a halála után átszáll rám aztán egy évig gondoskodnék róla hogy ne legyen feltünő és végül egy csúnya balesetben életét vesztené (megbotlik a lépcsőn és elvérzik )
2012. júl. 5. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Persze én biztos, hogy igent mondanék,de hazudnék ha az anyagiakról nem gondolkodnék el.Fent tudok-e tartani egy akkora házat,stb.Én nagyon meggondolnám,de biztos mindent megtennék érte.
2012. júl. 5. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Egyértelműen segítenék,de nem az örökség miatt.Könyörgöm a keresztanyukád, akivel jóban vagy, szóval nem értem a kérdést.Szüksége van segítségre,és te még gondolkodsz rajta?Miért?Az örökség csak egy plusz szerintem ebben az esetben.
2012. júl. 5. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én elfogadnám az ajánlatot, milyen messze lakik tőled?
2012. júl. 5. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!