Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Voltatok már ilyen helyzetben?

Voltatok már ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés
Eljön a szombat reggel, feleségem elmegy a munkahelyére, mivel sokszor hétvégés és én is leülnék végre dolgozni, a szokásos hétközbeni ide-oda futkorászás után. A gyerek (5 éves) viszont szeretne menni ide-oda (játszótérre, moziba), leültetem videózni és mondom neki, hogy légy türelemmel, majd estefelé megyünk valahova. Erre nemsokára megint jön, hogy unatkozik, csináljunk már valamit. Mondom neki, hogy hagyj légyszives magamra, fontos elintéznivalóm van, de nem érti meg. Magyarázzam el neki, hogy mit jelent az hogy dolgozni?
2012. jún. 29. 11:05
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
95%
Nem, mert nem érti meg. A gyerek azért gyerek, hogy foglalkozzatok vele, ha vállaltátok. Nem lehet egész nap a dvd elé ültetni szerencsétlent. Úgy gondolod, hogy egész nap legyen kussban, aztán este hatkor kegyeskedsz levinni a játszótérre amikor már kifáradt a várakozásban?
2012. jún. 29. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
84%
szerintem nem fogja megerteni..tul kicsi meg... turelem...jo lenne ha valaki tudna ra vigyazni addig amig te is dolgozol... nincs a kozelben kisgyerek? vagy a rokonsagban? ugy feltalalna magat....
2012. jún. 29. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
54%
vagy a bolcsode... biztos van a kozeletekben.....szerintem ez jo otlet lenne....
2012. jún. 29. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
94%
Hogy lehet egy ötéves gyerektől kérni olyat, hogy hagyj magamra? Jézusom, milyen szülők vannak!!! Szedd össze a kis eszed és gondolkodj!! Egy 5 éves kisgyerekről beszélsz!!! Játsszál, foglalkozz vele aztán estefelé ülj dolgozni, amikor leraktad aludni! Én kibírtam, te is ki fogod!
2012. jún. 29. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Persze, egy tökéletes világban a szülők az egész napot a gyerekkel tudják tölteni. De ez NEM egy tökéletes világ. Nem kellene ezért korbáccsal csattogtatni. Szerintem a kérdező is inkább lenne a gyerekkel a játszótéren minthogy melózna.

Esetleg a gyerekfelügyelet megoldás lehetne (persze ez nem ingyen van). Ha lakik közelben ovis barát akkor meg lehet beszélni a szülőkkel hogy ilyen esetekben esetleg nem e lehetnek együtt a kölykök és akkor az egyik család szabad. Esetleg keress neki valami hobbit, elfoglaltságot ami leköti a figyelmét.

2012. jún. 29. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

szerintem a feleséged sem dolgozik 24 órát egy nap,szóval csak megbeszélés kérdése az egész!!

de egy gyerekkel akkor is foglalkozni kell!


most van igazán időtök arra,hogy kialakuljon egy nagyon jó apa-gyerek kapcsolatot! ha minden pillanatodat munkával töltöd,10 év múlva megnézheted magatokath,a gyerek kicsapongó lesz!

2012. jún. 29. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
83%
Nem. Magyarázd el neki, hogy apának fontosabb a munka, mint ő. Előbb-utóbb -jó esetben- megbánod, hogy a munkát választod a gyereked helyett. Még jobb esetben előbb, mint utóbb, és még időben.
2012. jún. 29. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
71%

Ne legyetek már ilyenek!

Ha nem dolgozik aztán elveszti a munkahelyét/megélhetését akkor meg majd ebédnél mondhatja a gyereknek hogy nincs mit enni. Az majd nagyon jót fog tenni a picurnak!

Próbáld meg odaültetni magad mellé, és magyarázd neki mit csinálsz (ha ez megoldható). Lehet hogy bejön ez az "együtt dolgozunk apával" játék. Biztos lassabban haladsz de legalább haladsz...

2012. jún. 29. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
35%
Persze, biztosan nagyon érdekes lehet a gyereknek a táblázat, meg a grafikonok...ne adjál már ilyen hülye tanácsot, ha még nincs gyereked! Igenis apuka foglalkozzon vele, valószínűleg nem ettől fogják kirúgni, hogy játszik a gyerekkel pár órát.
2012. jún. 29. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
77%
grafikonok :D nemhiszem hogy grafikonokkal dolgoznik :D kulonben mit dolgozol? es anya nem tud vele lenni addig...miert nem "cserelitek" egymast?? miert nem tudjatok osszohozni az idopontot...egy gyerekkel mindig foglalkozni kell...az nem olyan hogy a sarokba dobom...nekem anyam mindig ezt mondta...
2012. jún. 29. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!