Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak ilyen helyzetben?

Mit csináljak ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés

16 vagyok, anyámmal élek, hétvégén itthon van apám is.

4 hónapja van barátom akivel hétvégente tudok találkozni.

anyámmal nagyon rossz a kapcsolatom, minden nap veszekszünk, és én ezt már nem bírom tovább!!!!!

minden nap sírok, nem mehetek sehova, tanulok de nem vagyo kitűnő tanuló vannak egyeseim, 3 tárgyból állok szarul ebből kettőt ki is javítok hamarosan, de anyám nem hiszi el.....

azt hajtogatja hogy meg fogok bukni, teherbe fogok esni és úgy járok mint ő.

kérem valaki segítsen hogy mit csináljak hogy elmehessek innen!!!


2012. nov. 23. 19:38
 1/5 Csivibaba válasza:

Mit csinálj?

Állj neki rendesen tanulni és bizonyíts anyudnak!! Hidd el, utána engedékenyebb lesz, és jobb lesz a viszonyotok.

Ha most ,,szarul állsz,, 3 tantárgyból, akkor miért kéne elhinnie, hogy kijavítod??

2012. nov. 23. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Adapter007 válasza:

Valószínű azért mond ilyeneket, mert tényleg félt, s szeretné ha tanult nő válna belőled, több lehetőséggel, mint ami neki adatott.

Sokan elkövetik azt a hibát, hogy menekülnek otthonról ahelyett, hogy megpróbálnák megoldani a gondjaikat. És sok ismerősöm van így, szakma nélkül, gyerekkel, elhagyva, kilátástalanul.

Próbáld megérteni, hogy miért veszekedtek, ő neki vannak irreális és rossz elvárásai, vagy épp csak félt és a korodból adódóan nem érted mit akar, mert rosszul kommunikálja le.


Egy biztos, a mai világban jól kell teljesíteni a suliban, és minél több és jobb képesítéssel kell rendelkezni, hogy a túlélésért való küzdelemben akár egyedül is megálld majd a helyed.


(amúgy édesanyád érdekes módon magából indul ki, lehet van neki is egy-két elvarratlan szála az Ő anyjával...)


Szóval, kitartás, tanulj csak, ahogy tőled kitelik (nem kell jelesnek lenni...) a barátoddal érezzétek jól magatokat, anyuddal meg próbálj minél többet beszélgetni!

2012. nov. 23. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

16 évesen b@szol tanulni,

inkább tanulsz b@szni!!


Jól beszél anyád!!

2012. nov. 23. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

soha nem hisz nekem, és ebbe már beleőrülök, egyetlen kedves szava az hogy "Szia"

ha féltene azt nem így kéne kimutatnia!!!

már sajnos 2 éve ilyen a viszonyunk, és egyre rosszabb lesz... próbáltam megoldani, de mindig csak veszekedés lett belőle, nyár végén 2 hétig nem is beszéltünk egymással, csak elmentünk egymás mellett


mamámmal mindent meg tudok beszélni, nem hiszem hogy anyám és közte lennének "elvarratlan szálak"


nem b@szok tanulni és b@szni se tanulok.... anyámmal ellentétben én nem fogok 16 évesen teherbe esni...

2012. nov. 23. 20:20
 5/5 anonim ***** válasza:

Tanulj, fejezd be az iskolát szépen időben, ahogy kell.

Használjatok óvszert, vagy írass föl fogamzásgátlót is, vagy mindkettő, biztos, ami biztos.

Elmenni csak a gyámhatóság engedélyével mehetsz (ha jól tudom). Ha nagy a baj, keresd meg a családsegítőt, kérd, hogy beszélhess a gondjaidról, hogy segítsenek.

2012. nov. 23. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!