Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ti mit tennétek egy ilyen...

Ti mit tennétek egy ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés

A helyzet az, hogy 6 éve vagyok együtt a barátommal.Már az elején tervezgettünk, beszélgettünk a jövőnkről.Egyetértettünk abban, hogy a későbbiekben nem szeretnénk egyik szülőhöz sem költözni, csakis kettesben.

De...jelenleg olyan helyzet áll fent, hogy édesanyámnak gondozóra lett szüksége így elvállaltam és vele vagyok(az előtt az édesapámékkal éltem, elváltak a szüleim).Nos, így ugye nem tudok külön költözni, felajánlottam a barátomnak, hogy béreljünk közösen egy nagyobb lakást és akkor szépen elférünk hárman.Természetesen az anyagiakat szépen elosztanánk.Ti ebbe bele mennétek?Én úgy gondolom, hogy 6 év után már igazán itt lenne az ideje.Nem?Másként pedig nem tudom megoldani ezt az egészet...


2012. nov. 20. 10:59
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem csodálnam, ha nemet mondana erre a harmasra.
2012. nov. 20. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Anyagiak alatt természetesen a költségeket értem.Édesanyám is kap pénzt, szóval nem élősködne rajtunk.- vagy kipótolnám a rá eső részt.De egyedül viszont mégsem tud megélni, szóval azt meg megint nem tehetem, hogy itt hagyom...
2012. nov. 20. 11:05
 3/7 klopusz ***** válasza:
100%

Szia!


Szerintem nagyon jó megoldást találtál, más normális lehetőséget nem látok.

2012. nov. 20. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Egyikőtök helyzete sem könnyű :-(

Az első hónapok-évek inkább a romantikáról, egymás megismeréséről szóljanak.


Bevallom, én nem örülnék neki. Ettől függetlenül megpróbálnám a párom kedvéért, de nem vagyok meggyőződve róla hogy jól fog elsülni :-(

A másik oldalról pedig imádom anyukámat, erején felül mindent megadott nekünk, nem kérdés hogy ha rászorulna ott lennék mellette.

2012. nov. 20. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, mindenkinek ment a zöld.

Kíváncsi voltam, hogy ki miként látja.Én fordított helyzetben nem is gondolkodnék, hogy cuccoljak- e vagy sem.Ha egyszer szeretek valakit, akkor vele szeretnék tölteni annyi időt, amennyit csak lehet.Főleg így.Nem szeretnék egyszer arra ébredni, hogy együtt voltunk hosszú éveken át és mégsem tudunk együtt élni.Bármennyire is szeretem, heti pár órácskából, azt hiszem mondhatom, hogy még mindig nem ismerjük egymást eléggé, lakva ismerszik meg a másik.Mindig is jól kijöttek az édesanyámmal is, szóval ezért sem értem.Szerintem egy próbát igazán megérne ez az egész.

2012. nov. 20. 12:10
 6/7 anonim ***** válasza:

Hááát...én bírom az anyósom, de mindketten elég főnökösködők tudunk lenni, lehet nem bírnám elviselni hogy a saját lakásomban is ott van. Mondjuk megérteném hogy a páromnak fontos lenne hogy ott lenne, én sem gondolkoznék ha a saját anyámról van szó....hát nehéz helyzet.


Baromi nehéz helyzet, mert a saját anyja is fontos az embernek, de azért mégiscsak az mindenki nagy álma, hogy együtt fog lakni a párjával, a saját lakásukban. Ha olyan lakást tudtok kifogni, ahol az anyuka el tud lenni a saját kis szobájában, akkor az megoldás lehet, plusz nektek is lehetne akkor magánéletetek.


Összességében azt mondom, hogy a saját anyám, és az anyósom is tettek értünk annyit, hogy legalább megpróbáljuk ezt a dolgot, aztán ha nem megy, akkor még mindig lehet változtatni rajta.

2012. nov. 20. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

1. Az adott, hogy édesanyádat el kell látnod, gondoznod.

2. Abban megegyeztetek, hogy egyik szülövel sem akartok soha együtt lakni - ami szintén helyes dolog.


Megoldást találni nehéz, de esetleg egy közeli házat kivenni a pároddal, ahonnan át tudsz bármikor menni édesanyadhoz, az szerintem jó kompromisszum lenne.

Vagy esetleg egy házat bérelni, ahol KÉT teljesen külön lakás van, és a mindennapi életet szigorúan külön tartani, egymáshoz csak MEGHIVVA menni át, spontán nem.

2012. nov. 20. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!