Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » El kellene mondanunk neki,...

El kellene mondanunk neki, vagy inkább ne? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Hárman vagyunk legjobb barátnők, nagyon szeressük egymást!Az egyik bnőmnek van barátja, és tegnap lefeküdtek, amint megtörtént és hazament a srác a barátnőm felhívott, és elmondta nekem, meg sírt is hogy nagyon fájt neki meg stb. Megnyugtatam hogy nem lesz semmi baj,majd holnap beszélünk!De a másik barátnőnknek nem modta el...mert ő eléggé pletykás ilyen helyzetben és akarva-akaratlanul elkotyoghatja valakinek, akinek semmi köze hozzá,mert még a barátnőm anyukája sem tudja,csak én tudom és a bnőm meg a pasija!!!

De mi lesz ha ez kiderül, akkor azt hiszi hogy kiközösítjük, meg nem bízunk meg benne, pedig ez nem így van, csak félünk hogy elmondja!!!Mit tegyünk?Elmondjuk vagy ne?


2009. aug. 16. 20:05
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem bízd arra a barátnődre, hogy elmondja-e a másik barátnődnek akivel megtörtént a dolog. Ne avatkozz bele!
2009. aug. 16. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szerintem is. A barátnőd dolga, hogy kit avat be. De ez a "szeressük" nagyon gáz, miért nem lehet rendesen azt írni, hogy szeretjük?
2009. aug. 16. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ne te légy az, aki elmondja neki.

Ha úgy alakul, hogy elmondja és megkérdezi, hogy Te tudsz-e róla nem vagy köteles azt mondani, hogy "igen, első perctől kezdve".

2009. aug. 17. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Hát nem is én akarom elmondani neki...igen nem vagyok köteles de utálom hogyha valaki hazudik és el is ítélem azokat...szóval hazudni sem akarok neki,mert ha megkérdi akkor nem mondhatom neki azt hogy ,,én sem tudok róla,,!

De azért köszönöm a válaszokat!:)

2009. aug. 17. 11:16
 5/5 anonim ***** válasza:

Azt mondhatod, hogy nem vagy felhatalmazva. Én szoktam ilyet mondani. Ebből kiderül, hogy én tudom a választ, de nem tartom az én dolgomnak, hogy a kérdező kíváncsiságát kielégítsem. Másik esetben felhatalmazást kell kérne/kapnom erre. Tehát ez a része nem akkora probléma.


Hogy elmondjátok-e közösen, vagy sem? Igazából az a helyzet, hogy TÉNYLEG nem bíztok meg benne. Mert féltek, hogy szétpletykálja. Ezzel a tulajdonságával a barátnőtök vagy tisztában van, vagy nem, vagy próbál tenni ellene, vagy nem, de most ez a helyzet. Ti pletykásnak tartjátok, és nem bíztok benne. Ha ez kiderül, akkor csak az igazság derül ki. A jó kérdés, hogy tudjátok-e kezelni ezt a helyzetet? Én csak azért nem mondanám el, hogy ne kelljen félnem attól, hogy "mi lesz, ha majd kiderül"? Egyszerűen azt mondhatom, azért nem mondtam el, mert 1, nem tartozott Rád 2, féltem, hogy elpletykálod, mert ilyen vagy.


Ha ezen megsértődik, akkor egy baráttal kevesebb lesz. Gáz akkor van, ha Te vagy tévedésben, és nem pletykálná el. Ez viszont már azt a kérdést veti fel, hogy mennyire ismeritek egymást, milyen jó barátok vagytok. Ez messzire vezet, ebbe mér nem mennék bele ilyen kevés információ alapján. ;)

2009. aug. 17. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!