Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szüleink hatására változhatott...

Szüleink hatására változhatott meg az öcsém?

Figyelt kérdés

Anyáék mindig azt mondták valamilyen kívánságára hogy, "úgysem vennéd hasznát, minek az neked, a gazdagok megtehetik" 25 az öcsém és már önálló keresettel rendelkezik de mégis horribilis összegeket költ magára, 120e ft-ért vett telefont annak idején, lecserélte múlthónapban újabbra ami 230e ft, én azt hittem csak viccel, vagy kipróbálni kapta kölcsön, de nem

Mikor leültem vele megkérdeztem honnan van neki drága holmija ruhája, azt mondta ne kérdezősködjek, erre azt feleltem hogy miért csinálja ezt? Hozzámvágta hogy, drága anyámék állandóan szűkmarkúskodtak, hát most itt van megnézhettek

Biztosan belekerült valamibe, de elég szomorú

Ti hogy látjátok ezt? kihathat az egész gyerekkort megkeserítő, lekicsinylő nevelés egy felnőtté váló emberre?

33/N


2012. nov. 21. 13:24
 1/4 anonim ***** válasza:
Természetesen meghatározóak egy felnőtt életében a gyerekkori emlékek. Amikor én kicsi voltam, én sem kaptam semmit. Egyszerűen nem futotta rá, örült anyu, hogy ruházni tud. De amikor saját jövedelmem lett, velem is elszaladt a ló, mindig vettem magamnak valamit, de nem olyan értékekre kell gondolni, mint a te öcsédnél. Egy idő után saját magának kell rájönni, hogy ez sem vezet sehova. De te hiába világosítod fel, csak a saját tapasztalatából fog tanulni. Az viszont tényleg aggasztó, hogyha netán belekerült valamibe. Annak viszont utána kellene járni, mielőtt bajt hozna magára.
2012. nov. 21. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szerintem ez nem ilyen egyszerű. Én úgy gondolom, hogy valaki "példát is mutathatott" neki ebben. Én ismerek több spórolós családot és tudom, hogy ahol teljesen egyhangúan spórolt minden szülő, ott a gyerek se lesz különb felnőtt korában. De ahol mondjuk az egyik szülő vigyáz a pénzre és félrerakja, a másik pedig mindig költ minden hülyeségre, ott szokott az ilyen gyerek nevelkedni. Nekem ez a tapasztalatom.

Amúgy szerintem hitelből, vagy részletre vette a telefont.

2012. nov. 21. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az a gond, ha egy fiatal úgy nő fel, hogy semmilyen közösségben sem számít sikeresnek. Ekkor egészen biztos gond lesz az önértékelésével, kicsit befordulnak. Tapasztalatom szerint ez a réteg a leginkább kütyü függő. Telefonjuk a virtuális barátnőjük.


36F

2012. nov. 21. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

szia!


Ez van, velem is ilyenek voltak a szüleim és mióta dolgozom én is sokat költök magamra. Ez van ezt kell szeretni. (Sokat költök értsd: relative drága albérlet, 2-3 évente új autó, évente fél évente új telefon. (mindig a legújabb egy adott márkától :), jó minőségű ruhák, néhány óra stb. ) De én ettől érzem jól magam, ezek nélkül tökéletesen hasztalanak érezném azt hogy dolgozom, mert _MINEK_ hogy ha nincs látszatja, igaz akkor lehet, hogy 2x ennyi megtakarításom lenne, és akkor mi van? Saját házat nem akarok venni, minden másra pedig eddig is volt és remélhetőleg ezután is lesz pénzem. Akkor meg? )

2012. nov. 22. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!