Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan lehetne kiölni a...

Hogyan lehetne kiölni a családomból az ünnepi stresszt?

Figyelt kérdés
Még azért odébb van a karácsony, de nálunk már kezdődnek a bajok. A karácsony a szeretet ünnepe. Szép nagy családom van, szeretjük egymást, minden kis vita ellenére és a szent este általában boldogan telik, de egészen addig mindenki kifordul magából.. Általában 24. délre már mindenkinek elege van mindenből, aztán mikor átjutunk a holt ponton már jó, de ez így azért rányomja a hangulatát az ünnepre. Anyukám kiborul, hogy mennyit kell főzni, holott mindig mondjuk, hogy elég a fele is, nem kell ennyi féle. Ő hajthatatlan.. Már most idegeskedik, hogy kinek mit vegyen, meg mire van pénzünk és mennyire rossz lesz, holott mi már annak is örülünk, ha mindenkivel együtt tudunk ünnepelni.. A család egyetlen tagja sem valami gazdag, a zokniknak, füstölőknek is örülünk, csak lenne nyugalom. rendszeres vita van belőle, hogy az öcsém délelőtt akar ajándékozni, a nővérem este, arról nem is beszélve, ami a fán lévő díszek körül szokott menni. tudom, hogy hihetetlennek tűnik,de komoly veszekedések szoktak menni akörül, hogy kék vagy arany színű díszek legyenek a fán.. Úgy érzem annyira törekedik mindenki a tökéletes, ideális karácsonyra, hogy közben elfelejtjük miről is szól ez az egész. Hogyan változtathatnék ezen az idén? Ki lehet ezt nevelni egy ilyen családból? L/23
2012. nov. 20. 14:55
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
El sem hinnéd,mennyi családban van ugyanez.Ezért utálják már egyre többen a karácsonyt,mert így aztán tényleg nincs semmi értelme,mert pont a lényeg veszik ki belőle.Nálunk eddig minden 24. dél felé volt egy jó nagy botrány,pont amikor díszítettem a fát.Szerintem idén is lesz.
2012. nov. 20. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Igen nálunk is valahogy még ott szokott egy "robbanás lenni" , aztán, amikor már mindenki úgy érzi, hogy sínen van a dolog vidáman eszünk, ünnepelünk, mintha mi sem történt volna, mintha mindenki elfelejtené, hogy pár órával ezelőtt ki melyik szobába rohant be ajtót csapkodva, hogy elege van.. és ez így megy minden évben karácsony előtt..
2012. nov. 20. 15:00
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Van egy ötletem:azt a pénzt,amiből egymásnak ajándékoznátok,dobjátok össze,és utazzatok el.Nincs idegbaj,nem kell főzni,mert eléd teszik,nem kell fát díszíteni,és azon összeveszni,béke lesz,és nyugalom.
2012. nov. 20. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Igen, ez jó ötlet lenne csak, hogy erre rajtam kívül senki nem hajlandó, mert ők ragaszkodnak a "kötelező tökéletes" karácsonyhoz, amihez elengedhetetlen, hogy mindenki otthon legyen, legyen jó nagy karácsonyfa, jó sok házi készítésű kaja, ugyanaz a karácsonyi cd..
2012. nov. 20. 15:10
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Igazából csak valami rendszerességet kéne vinni a dologba.


Az ajándék mizériát a párommal úgy szoktuk kiküszöbölni, hogy megbeszéljük mennyi pénz jut éppen egymásra, ezen összeghatáron belül írunk a Jézuskának egy levelet (igen, 22 éves fejjel :D), aztán lehet puskázni.


Anyám anno úgy oldotta mag az ajándékozás időpontját, hogy az ünnepi vacsora előtt mindenki becsempészte a fa alá az ajándékait, és vacsi után mentünk kibontani.

Hihetetlenül hangulatos tud lenni ahogy az ember besétál a szobába, és a gyönyörű fa alatt ott a sok ajándékcsomag...


A főzésben csak segíteni kell anyudnak, a karácsonyfát meg nem kell annyira tökéletesre meg egyenletesre díszíteni, én például sokkal szebbnek találom ha mindenféle színes meg fa mütyűr lóg együtt rajta.

Ha közösen díszítetek, és mindenki rárakja amit rá akar tenni a fára, nem lesz vita :)


Nehéz ilyen rendszert bevezetni, de nagyon jól jön.

Próbáld megbeszélni a családdal.

Sok sikert :)

2012. nov. 20. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
húha. hát nálunk én vagyok az a hisztizősebb, csak én ha pl nem teljesen szimmetrikus a fa, vagy nemtudom én picit jobban megsült a kelleténél a mézes, sírva tudok fakadni :D nem tudom miért, de volt már rá példa, hogy azért sírtam , mert a fenyőfánk egy részén, volt egy tátongó lyuk, ahol nem volt ág, alul. Erre mindenki odajött, és elkezdett vígasztalni, az ötéves unokahúgom meg felvett egy nagy vastag girlandot a nyakába, két fenyőfadíszt ráaggatott a fülére és elkezdett táncikálni, csak hogy ne legyek szomorú, na akkor meg már azért fakadtam sírva, mert annyira meghatódtam tőle, hogy mennyire meg szeretne vígaszalni,és hogy mennyire értelmetlen dolog emiatt síni.. elforgattuk picit a fát, a vastag girladot tettük odam, így nem volt feltűnő, és az egészből egy nagy nevetés kerekedett. az volt az egyik legszebb karácsonyom ..*_* egyébként az ajándékozás nálunk is úgy van,(volt..) hogy vacsi, és közben rakjuk alá, általában ez szokott lenni, hogy jaj, pisilnem kell, vagy fázik a lábam, felveszek még egy zoknit, vagy pulcsit,jaj de televagyok, kimegyek egy cigire.. de volt már arra is példa, hogy amíg a gyerekeket fürdettük, azalatt pakolta ki mindenki, mert egyik évben az egyik kicsi kiszúrta, hogy dehát a nagypapi pisilni ment, mégsincs senki a fürdőben.Akkor ki tudta magát vágni avval a nagypapi, hogy a kutyus ugatott, megnézte miért, de már annyira kellett neki, hogy odakint az udvaron pisilt :D Csakhogy elkerüljük az ilyen helyzeteket, újabban ez a módi, még nagyobbak lesznek..:-) próbáljatok meg komprumisszumot kötni, szerencsére mi 24.-én soha nem kiabálunk, mert mindenkiben benne van az, hogy na, dehát karácsony van, most ne, majd 5 nap múlva :D másrészt meg hogy ugyanazok a szokásaink, mindenki ebben nőtt fel, ez a megszokott. más kérdés, hogy egy-két kiskamasz szeretne ezen változtatni, de többnyire sikertelenül :D (gondolok itt az ajándékozás időpontjára is :) :)
2012. nov. 20. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Megpróbálok majd beszélni velük.. Esetleg megkérem a nővérem segítsen ő is főzni mert, ha már a kaja adagból nem adunk lentebb, hárman biztos jobban boldogulnánk, mint ketten anyukámmal.
2012. nov. 20. 15:40
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Tényleg túlzásokba esik mindenki, én már elkezdtem pár éve visszaszorítani ezt, mivel én is anyuka vagyok, és nekem kell főzni-sütni. Szentese mindig ez a menü: halászlé 2 szelet pontyból és leveskockából. 5 szelet rántott hal (mindenkinek 1), ehhez előző nap elkészített majonézes krumpli saláta. Még 3-4 sült csirkecomb, mert nem mindenki szereti a halat. Utána a deszert gesztenyepüré tejszínhabbal. Előre szoktam sütni két bejglit és egy tepsi sajtos rudat és ennyi. Ez már így rutinszerűen megy, mindenki tudja a sorrendet, reggel takarítás, ebéd valami egyszerű spagetti, félkész kaja, majd fadíszítés, aztán ajándékozás, majd vacsorára az ünnepi halas menü.
2012. nov. 20. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Mi az utóbbi három karácsonyt üdüléssel töltöttük. Rengeten kedvező csomagajánlatot lehet találni a neten. Ugyanannyi pénz ment el rá, mintha itthon ajándékokra meg ételre költöttük volna. Stressz nem volt, csak pihenés ès új közös élmény. Érdemes lenne megfontolnotok.
2012. nov. 20. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem biztos,hogy ki kell nevelni belőlük..ha amúgy boldogan telik és minden évben így van akkor ez is egy hagyomány..:)


nálunk egy dolgon megy a vita de az amióta az eszemet tudom: a fa mindig ferde aztán pár éve apu azt mondta anyunak menjél és vegyél fát.

soha de soha nem volt még annyira ferde fánk mivel viszont anyukám vette nem volt gond belőle:)


komolyan hiányzott..más volt a karácsony a kis közjáték nélkül:)

2012. nov. 20. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!