Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Elegem van a családomból! Mit...

Elegem van a családomból! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy az ember nem válogathatja meg a rokonait, de nekem már kicsit sok ez az egész. Folyamatosan csak a viták mennek itthon, ezt kell hallgatnom, épp vizsgaidőszak van, tanulnom kéne, de ebben a káoszban mégis hogy?? Anya siránkozik a pénz miatt, apám a fizetése felét eldohányozza, én nekem szinte sose vesznek semmit. Soha nem vetettem a szemükre, iskola mellett dolgozok, abból próbálom fedezni a dolgaimat. De párszor már hülyén jött ki, hogy más szülei mesélik, hogy minden nap adnak a gyereknek pár Ft-ot erre-arra, vagy kap zsebpénzt mi meg mondtuk, hogy hát mi nem...

Nem élünk olyan rosszul, de a fizetés valahogy tényleg csak az alap dolgokra elég. Múltkor erről beszéltünk anyával és akármit mondtam, hogy ki kellene próbálni így-úgy gazdálkodni, az volt rá a válasz h úgyse menne.

Öcsém most végez a gimnáziumban, de a tanulmányi eredménye pocsék, nem tanul az érettségire sem, nem fogják felvenni sehova, anya meg nekem sopánkodik, hogy mi lesz vele, találjunk már ki neki valamit. De szerintem nem most kéne gondolkodni, hanem előtte kellett volna ösztönözni, kikapcsoltatni vele a számítógépet, hogy ne az előtt üljön folyton.

Olyan szívesen megmondanám ezeket, de még sose tettem, félek, hogy milyen lavinát indítanék el vele. Ősszel tervezzük a párommal, hogy odaköltözök hozzá, de ez is olyan érzést vált ki belőlem, mintha cserben hagynám a családomat. Holott nincs így...

Érzelmileg már teljesen kivagyok, ha itthon kell lennem ,mert csak gyülemlik benne a sok feszültség, amit kiváltanak belőlem. Mit tegyek? Más is érzett már ilyet?


2012. jún. 1. 09:15
 1/5 anonim ***** válasza:
10%
-.-
2012. jún. 1. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
96%

Nekem alkoholista szülők mellett kellett felnőnöm.Anyám előbb ütött mielőtt kérdezett volna.Apám csendes alkoholista volt.Soha nem kaptunk karácsonyra,szülinapra még csokit sem.Zsebpénzről azt se tudtam hogy létezik.Mégis sikeres felnőtt ember lettem.


Ha eleged van a családból,el kell költözni,vagy a struccpolitikát kell alkalmazni.De az el nem ért sikerekért nem csak a családod tehet.Attól,hogy nem kapsz zsebpénzt,még lehet boldogulni.


Ha meg nehéz,akkor állj oda a szüleid elé,és ad ki magadból.Mond el amit ide is leírtál.Ha nem megy akkor tedd az orruk elé a kérdésedet,hogy olvassák el.

Lehet hogy használ,de az is lehet hogy nem..Senki nem tudja. De azt tudom,hogy boldogulni csak úgy lehet ha saját sarkadra állsz.

2012. jún. 1. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

ne érezd úgy hogy cserben hagyod őket, eddig is szar volt a helyzet, ezek után is az lesz és ez nem a te hibád


költözz el, és ne is foglalkozz velük, a saját életedet kell építened

2012. jún. 1. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Tudom ,hogy a csaladod es szereted oket de minden gyerek kirepul a csaladbol es ami utanna tortenik az nem a te gonndod...ha problemak vannak a csaladban azt nem neked kell megoldanod mivel nem te vagy a szulo es te kulonben is probaltal anyudnak tanacsokat adni hat nem halgatta meg akkor meg szerintem feleslegesen torod magad...szepen menj el otthonrol es kezdj uj eletet egy olyan kozegben ahol jol erzed magad...en is igy voltam es valamilyen szinten menekultem otthonrol ...de nem ertem az embereket ha sirankoznak akkor meg attol nem lesz penz csak a legkor lesz rosszabb a csaladi korben ami mindenkit megvisel... sok sikert a koltozeshez es remelem ,hogy jo es nyugodt korulmenyek kozott fogsz elni.
2012. jún. 1. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Én soha nem hagynám el a családom mert nekem fontosabbak bárkinél. Na mindegy menj csak a saját fejed után, hidd el visszasírod majd azokat az időket mikor még volt bárkid is...
2016. nov. 18. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!