Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Volt feleségem egy önző,...

Volt feleségem egy önző, nagyképű gyereket nevel a fiunkból, mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Ő vált el tőlem, mondván én pénzéhes és agresszív vagyok. De mégsem valami jó gyereket nevel a 16 éves fiunkból. Eltipeg a plázáig, meg a konditeremig, közben a gyerek akármit csinálhat egész nap, bandázhat, a tanulás felejtős. Helyes, okos gyerek volt, most meg egy hanyag, divatcentrikus kölyök. Ez a másik..az anyja azt mondta, hogy ne vegyek neki ruhákat, miközben ő 20 ezres pólókat, meg 50 ezres cipőket vesz neki, kondibérlet havi 20 ezer szintén. Én max könyveket tudok venni, mert már mindene van, ilyen felesleges szarságok, amik nem is kellenének. Tetoválást akar legújabban, az anyja ezt legalább nem engedi, de idő kérdése és a gyerek engem nyaggat. Az anyja annyira erőltette a művészi pályát neki, most már a szolfézsórákra se jár be, nem gitározik, semmit nem csinál. Nem értem, miért neveli ilyennek, mikor pont ő nem bírta, ha valaki hanyag és lesz*rom típus? Nem úgy viselkedik vele, mint egy anya, hanem mint egy nővér.

Mikor legutóbb ott voltam, akkor is a gyerek és a haverjai szétsörözték magukat a nappaliban, kérdeztem, "fiam, anyád nem lesz mérges?" mire az volt a válasza, hogy úgyse tudja meg és kiröhögtek.


2012. nov. 18. 13:02
1 2 3
 21/24 A kérdező kommentje:

Én csak benéztem aznap, hogy megbeszéljek vele valamit. Hát ja, kiröhögött, mert már 90%-ban részeg volt. Aztán mondtam, hogy szedje össze magát, a volt feleségem meg nem volt elérhető, úgyhogy nem tudtam semmit csinálni.

De mostanában nem tudok vele szót érteni, nyomatja ezt a szleng dumát, lenéző, alig akar nálam tölteni bármennyi időt, azokon a napokon, mikor elvileg nálam lenne, a haverjaival lóg, az apa-fia programokat meg szánalmasnak tartja. De az anyjával mindenhova elmegy, még "shoppingolni" is.

2012. nov. 18. 14:14
 22/24 anonim ***** válasza:
47%

Akkor is, ezt kell megértened. Ezzel szembesülsz hogy ott tivornyáznak a 16 évesek rájuk szólsz. Normál esetben rájuk se kéne, úgy kéne szétrebbeniük ilyedtükben mikor meghallják a kulcsot zörreni a zárban mint a galamboknak.

De már ilyen félelem sincs, már nem az apja vagy hanem a haverja. Haverok közül is az uccsó.

Lehet épp te vagy aki együtt piázik a fiával, igy nem csoda ha nem lépsz fel. Akkor innentöl kezdve mit akarsz?

Felengedem hozzátok a fiam és ott lehet nekik piálni? Szépen engedem fel hozzátok.


Most forgathatjuk akárhogy, mindig oda fogunk kilyukadni hogy nem tisztel és erröl neked kellene tenned.

Ha meg nincs annyi előjogod hogy kib@szd a fiad haverjait a lakásból mikor piálnak és tiszteletlenek akkor nem mész oda többet.

Persze hogy az anyjával akar lenni ha mindent lehet. Van lové, lehet piálni. Ezzel nem tudsz versenyezni, de rosszul állsz hozzá, ugyanis nem is kell.

Mikor a te területedre megy akkor hozzád igazodnak a szabályok. Nincs lové, nincs pia, nálad ilyen határok vannak. De tisztelet és szeretet ettöl még lehet bőven.

2012. nov. 18. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom, nekem 2 fiam van (18,21 évesek), de egyikőjük se volt ilyen. És az osztálytársaik közt is 1-2 ilyen volt maximum, de azok piszkálták is a többit. Olyat is tudok, akinek a szülei képviselők, de nem vettek meg neki 20 ezres pólókat, egyszerűen, de tisztán járt.


Gondolom, a feleséged is sokat ad magára, ezt látja a fiú is, még ha nyilván Ő a férfi hiúságát is fejleszti. De az nem annyira jó dolog, ha mellette öntelt is lesz. Természetessé válik, hogy tizenévesként olyanokat megkap, amikre az átlag (felnőtt) embernek nem telik, ezért lehet, hogy majd a későbbiekben lenézi azt, aki kevésbé márkás ruhákban jár, vagy nem természetes neki, hogy 20 ezret kiad a fitness teremre.

2012. nov. 18. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
A fiad most kamasz, minden szempontból nehéz eset. Nektek szülőként úgy tűnik nincs sok szavatok. És ez nagy baj. Most már nehéz dirigálni neki, mert ezt korábban rontottátok el. Szigorúbbnak kellene lenni, nem mindent a segge alá tolni. Feltételeket és korlátokat szabni.
2012. nov. 18. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!