Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Volt feleségem egy önző,...

Volt feleségem egy önző, nagyképű gyereket nevel a fiunkból, mit lehet tenni?

Figyelt kérdés

Ő vált el tőlem, mondván én pénzéhes és agresszív vagyok. De mégsem valami jó gyereket nevel a 16 éves fiunkból. Eltipeg a plázáig, meg a konditeremig, közben a gyerek akármit csinálhat egész nap, bandázhat, a tanulás felejtős. Helyes, okos gyerek volt, most meg egy hanyag, divatcentrikus kölyök. Ez a másik..az anyja azt mondta, hogy ne vegyek neki ruhákat, miközben ő 20 ezres pólókat, meg 50 ezres cipőket vesz neki, kondibérlet havi 20 ezer szintén. Én max könyveket tudok venni, mert már mindene van, ilyen felesleges szarságok, amik nem is kellenének. Tetoválást akar legújabban, az anyja ezt legalább nem engedi, de idő kérdése és a gyerek engem nyaggat. Az anyja annyira erőltette a művészi pályát neki, most már a szolfézsórákra se jár be, nem gitározik, semmit nem csinál. Nem értem, miért neveli ilyennek, mikor pont ő nem bírta, ha valaki hanyag és lesz*rom típus? Nem úgy viselkedik vele, mint egy anya, hanem mint egy nővér.

Mikor legutóbb ott voltam, akkor is a gyerek és a haverjai szétsörözték magukat a nappaliban, kérdeztem, "fiam, anyád nem lesz mérges?" mire az volt a válasza, hogy úgyse tudja meg és kiröhögtek.


2012. nov. 18. 13:02
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
Nagyon nehéz ügy, mert a leirtakból azt lehet érzékelni, hogy az anya rá hagy mindent a fiár
2012. nov. 18. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:

11:

De miért, az apa nem?

Attól, hogy elvált két ember, a gyerek ugyanúgy közös felelősség. Közös nevelés, közös ösztönzés, segítés. Minden , minden közös.

2012. nov. 18. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy miért vált el tőlem, ezért sem mondom, hogy én szent vagyok. Igen, ott követtem el hibákat, hogy bekerültem egy mókuskerékbe, mindig csak a pénzt hajtottam és néha feszült voltam emiatt. De felismertem és már változtattam a stílusomon.

Talán a legjobban azért zavar ez a dolog, mert én 16 évesen az elkényeztetettséget leszámítva ilyen voltam, hanyag és felelőtlen "rosszfiú" karakter. De 19 évesen is, mikor nem védekeztünk, ennek meg is lett az eredménye. Szimplán tudom, hogy ha tanulok és nem leszek túl laza, akkor másképp alakult volna az életem. Nekem meg ez a rémálmom, hogy most a kölyök is ilyen legyen, neki jobb sorsot szánok.

2012. nov. 18. 13:37
 14/24 anonim ***** válasza:

Akkor beszélj a fiaddal. Hogy talán el sem váltatok volna soha, ha te akkor nem olyan gyerek vagy, mint amilyen ő most.

Persze azt, hogy nem védekeztetek és hogy ő nem várt gyerek hagyd ki a történetből.

2012. nov. 18. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:

"miközben ő 20 ezres pólókat, meg 50 ezres cipőket vesz neki, kondibérlet havi 20 ezer szintén."


Ezekre miből van pénze?


Más családba hiába követelne ilyesmit -akár üvöltve is- mert nincsből nem lehet.

2012. nov. 18. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:

Egy alapvetö kérdést még senki sem tett fel: mennyi idös a gyerek? Ugyanis ha - mint sejtem - 14-18 között van, akkor a legtöbb ilyen korú fiatal eléggé kezelhetetlen, függetlenül attól, hogy családban nö fel, vagy a szülök elváltak egymástól.


Az, hogy rendes ruhákat meg kondibérletet kap, nem tartom igazán problémásnak, viszont azt, hogy iszik , inkább.


de szerintem könnyen lehet, hogy az egész csak a kamaszkor velejárója, és idövel kinövi a gyerek, föként ha ti ketten az anyával nem egymás ellen harcoltok, hanem közösen próbáljátok a gyereket visszafogni.

2012. nov. 18. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
Az alapvető kérdés azért nem tettük fel, mert leírta a Kérdező!
2012. nov. 18. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:
Jól keres, mert letett 2 diplomát, mikor a gyerek kicsi volt, így fel tudja építeni a karrierjét. Nekem ez nem sikerült, szóval maradt a féktelen üzletelés, meg az értelmetlen próbálkozások.
2012. nov. 18. 13:50
 19/24 anonim ***** válasza:
Mintha a férjem írta volna, csak ott egy közel húsz éves lány van. Ott is időközben változtak a nevelési elvek és sajnos az amúgy jó természetű, jó eszű lány kezd nagyon felszínes és túlzottan pénzcentrikus lenni.
2012. nov. 18. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

Még az is lényegtelen hogy az ő nappalijukban történt. A te felügyeletedre voltak bizva, innentöl kezdve megkérdezem mi a szitu és a haverjaival karöltve kiröhögnek?

Ezért te vagy a hibás hogy ezt veled meg merik tenni. Ráadásul már ott tart az ügy hogy a haverjai is röhögnek, tehát már ők is megkapták az információkat a volt asszonytól és a fiadtól hogy ezt veled lehet, különben ezt nem mernék megtenni.

Te vagy itt a töketlen.

2012. nov. 18. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!