Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kétségbe van esve. Hogyan...

Kétségbe van esve. Hogyan segíthetnék az édesanyámon?

Figyelt kérdés

Nagyon el vagyok keseredve...

2 éve Budapestre költöztem továbbtanulni, még mindig itt lakom,még mindig tanulok.

A szüleim nagyon régen elváltak, így most anyukám egyedül van otthon.

Ma, amikor beszéltünk telefonon ,el is sírta magát, azt mondta teljesen maga alatt van, meg ilyenek....

Nagyon kétségbe estem,és annyira szeretnék segíteni neki.

Sajnos nagyon messze vagyunk egymástól és a tömegközlekedés sosem volt olcsó, (kedves MÁV) így iszonyatosan ritkán tudok csak hazajárni hozzá.

Nincsen párkapcsolata,egyedül van otthon,mint a kisujjam.

Vannak barátnői,de mindig kicsit zárkózott volt, meg sosem erőltette magát rá senkire.

Annyira megijedtem.

Hogyan segíthetnék neki?


2012. nov. 14. 19:41
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
red4me! Nem hinném,hogy a mai világban egy csóró egyetemista,vagy az az anyuka ,aki minden bizonnyal szintén szűkösen él,és köztük teszem azt több 10 vagy 100km van,csak úgy ukmukfuk,fogja magát és felül arra a "qrva vonatra".Egy kisebb vagyon mondjuk Győrből Pestre utazni,pedig az aztán nem is nagy táv. Nem minden fenékig tejfel sajna. Testvérem is sokszor felhív ,hogy maga alatt van,de nem tudok hozzá rohanni,mert minimálbért keresek és nem futja sajna arra,hogy odarohangáljak,pedig szeretem őt,de vagy éhendöglök,nem tudok fűteni,kikapcsolják a villanyt,vagy utazgatok...
2012. nov. 14. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Na, mindjárt ki leszek osztva, de leírom:

Anyukádnak hozzá kell szoknia, hogy nem vagy otthon.

Előbb-utóbb ténylegesen elköltözöl, és nem leszel vele, lehet, még ennyit se!

Maga alatt van, mert ez egy változás, de ez az élet rendje!

A gyerekek elmennek otthonról, ezzel számolnia kell egy szülőnek.

Te ne azért vagy, hogy anyukádnak társaságot biztosíts!

Éld a saját életed, anyukád meg alakítsa ki az övét, találjon barátokat, hobbit, elfoglaltságot!

2012. nov. 14. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Nemár gyerekek...

Tanulok, dolgozom, hogy fenntartsam magam. 160 km-re az otthonomtól, tökegyedül. Nem olcsó a jegy, de ha baj van, akkor is kiadom azt a 4 ezer forintot jegyre, kiíratom magam munkából valamilyen indokkal és suliba sem megyek! Azon nem fog múlni. Baj van, akkor sajnos baj van, inkább kiadok 4 ezret hetente egyszer, minthogy utána meg mardosson a bűntudat.

Menj haza, kérdező és tölts otthon egy pár napot!

2012. nov. 15. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

Nos.

Köszönöm mindenkinek a válaszokat így utólag is!

Megoldottuk a problémát. Volt egy kis pénzem ,amit még nem küldött el nekem, felajánlottam neki,hogy jöjjön fel Pestre egy kicsit ha megoldhatja, hiszen itt lakik fent a testvére is...meg én is.

Sajnos bármilyen banálisnak tűnik NEM tudok felülni a "qrva vonatra"...munkát nem kapok ilyen időbeosztással, a suli mellett nem, helyette meg nem akarok. 200km a távolság. 4400 ft és akkor még rajta élősködöm.

Minden nap telefonálunk. Ha kell többször is.

2012. nov. 19. 07:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!