Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy lehet egy gyereket...

Hogy lehet egy gyereket sajátként szeretni, ha alig szabad foglalkozni vele?

Figyelt kérdés
A párom azt mondja szeressem sajátomként a gyerekét, ez a feltétele, hogy mi valaha összeházasodjunk, közös további életet tervezzünk. 3 éve együtt vagyunk, együtt élünk, a gyereke fele időt itt tölti, de ilyenek vannak: Csak akkor játszhatok a gyerekkel ha ő neki valami más dolga van (ritkán, mert mindent elhalaszt a gyerek miatt), nem fürdethetem, de még csak be se mehetek olyankor, pedig ott hancúroznak, mert az csak kettejük meghitt játéka, az esti meseolvasást sem csinálhatom. Ha valamit nem csinál/csinál a gyerek, nem szólhatok rá, mert akkor "azt gondolja a gyerek, hogy nem szeretem". De főzzek, mossak, takarítsak rá. A gyerekkel kapcsolatos dolgokba nem avat be, pl ovis ünnepek, nyáron egyik napról a másikra tudatta velem, hogy 6 hétig nincs ovi, jó lenne ha akkor vele lennék heti egy napot, mert kéne valaki. Én így nem érzem azt, hogy közösen lennénk szülők, így nem is értem az elvárását. Kérdeztem, nem változtat ezen, én a maradék kis időmben amit a gyerekkel lehetek csak dícsérgessem, szeretgessem, de így hogyan.
2012. nov. 9. 13:24
1 2 3
 21/30 A kérdező kommentje:
Na beszélgettünk a párommal. Most azt mondja, szerinte nekem ez nem megy, hogy sajátként szeressem (persze így hogyan..) ezért innentől ő már csak azt szeretné, ha akarok játszak vele (a gyerekkel), ha nem, nem, ne csináljak vele semmit, ha nem szólok hozzá az se baj. Amit kikötött, hogy soha nem nevelhetem, értsd nem szólhatok rá, nem lehetnek elvárásaim. Azt viszont nem érti, hogy így mint felnőtt, semmi tiszteletet nem kapok majd, vagyis tinikorára a fejemre fog nőni a gyerek, mert én rám nem kell hallgatnia. Mert ha még pl 10 évig együtt vagyunk, abból ugye 5 évet velünk van a gyerek, ezalatt mit gondolhat, hogy miért nem családként működünk?
2012. nov. 12. 11:46
 22/30 anonim ***** válasza:
100%
Hagyd ott ezt a pasit, nincs közös jövőtok.
2012. nov. 12. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem engedi, hogy neveld, akkor szerinte nem egyeznek meg a nevelési elveitek, meg nem bízik meg benned.... Innetől kezdve azt hiszem nincs értelme a közös gyereknek.
2012. nov. 12. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
80%

Kérdező!

Most komolyan mondd már meg. Neked tényleg kell ez a pasas? Ennyire nem látod, hogy hogyan sz*rod el az életedet, és hogyan mész el a boldog, normális élet mellett? Tényleg ér ő ennyit neked, hogy sajátod legyen? Meg egy normális lelkű férjed? Könyörgöm, ez az ember nem normális. Akkor akarsz észbe kapni, amikor már annyi idős leszel, hogy nem lehet babád, vagy igen akkor is marha nagy kockázatokkal? Add már meg az esélyt magadnak a jobb életre.

2012. nov. 12. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
86%
Ez tényleg elég gáz, már elnézést. De az óvónénik sem szólhatnak rá akkor? Vagy a nagyszülei? Nyugodtan törjön zúzzon, rendetlenkedjen, ha apa épp nincs ott, hogy rászóljon? Vagy csak Te nem szólhatsz rá? Mondjuk ha fogja magát, és beléd rúg, akkor hagyd szó nélkül? Tudom, ez durva hasonlat, de ennyiből akár ez is lehet...
2012. nov. 12. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
90%
Ez a pasi nem szeret téged. Mért nem keresel egy egészséges kapcsolatot ahol nem más gyerekét kell nevelgetned és majd megtűrt személynek lenned a közös gyereketekkel? Én kettő gyerekes anyuka vagyok, megértelek hidd el. Azok amiket leírtál az én szememben annak a jelei hogy te egy házi cseléd vagy akihez jó haza menni stb, de nem társ. Voltam ilyen kapcsolatban, ahol nem voltam semmibe beavatva. Ott nem volt még gyerek. Sok időbe kerül míg rájöttem egy magyarázat van erre a viselkedésre: én nem jelentek neki túl sokat ezért nem velem osztja meg a dolgait, kvázi nem szeret. Soha nem akartam olyan pasinak szülni akinek már másról van gyereke, épp ezek miatt a dolgok miatt. Ha szép egészséges nő vagy, akkor légy boldog más oldalán, ne hozz ekkora áldozatot.
2012. nov. 12. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
Tapasztalatból mondom, most a gyerek után következel, de idővel változni fog a helyzet.Be állhatsz majd a sorba az unokák után.Fogadd őszinte részvétem.
2012. nov. 12. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
80%
Nekem ebből az jött le, hogy egyáltalán nem tisztel téged és ami nagyobb baj, nem is szeret! Te csak a hátteret bizotsítod neki/nekik.
2012. nov. 12. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim ***** válasza:
90%
Hogy nem sül le a bőr a képéről az ilyen pasinak! Annyira semmibe vesz, hogy az felháborító. Te nem érzed ezt kedves kérdező? Feltételeket szab, hogy ekkor meg akkor majd elvesz, ha jól viselkedsz, ráadásul a gyereke kedvére is táncolnod kell, lehetőséget meg nem ad hogy bármi értelmeset is csinálj a gyerekkel. Képzeld el, hogy akinek ilyen abszurd elképzelései vannak a gyereknevelésről, amiket itt nekünk felvázoltál részéről, annak szülnél te gyereket? Hát, borzalom. Adj hálát hogy még nincs közös gyereketek, és hogy az ő csemetéjénél kiderült hogy gáz az egész kapcsolat. Menekülj ettől a beteges agyú férfitól, és keress egy becsületes, normális pasit. Mert vannak ilyenek, hidd el.
2012. nov. 12. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
Kidobtad már ezt a gyökeret?
2012. nov. 19. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!