Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy lehet egy gyereket...

Hogy lehet egy gyereket sajátként szeretni, ha alig szabad foglalkozni vele?

Figyelt kérdés
A párom azt mondja szeressem sajátomként a gyerekét, ez a feltétele, hogy mi valaha összeházasodjunk, közös további életet tervezzünk. 3 éve együtt vagyunk, együtt élünk, a gyereke fele időt itt tölti, de ilyenek vannak: Csak akkor játszhatok a gyerekkel ha ő neki valami más dolga van (ritkán, mert mindent elhalaszt a gyerek miatt), nem fürdethetem, de még csak be se mehetek olyankor, pedig ott hancúroznak, mert az csak kettejük meghitt játéka, az esti meseolvasást sem csinálhatom. Ha valamit nem csinál/csinál a gyerek, nem szólhatok rá, mert akkor "azt gondolja a gyerek, hogy nem szeretem". De főzzek, mossak, takarítsak rá. A gyerekkel kapcsolatos dolgokba nem avat be, pl ovis ünnepek, nyáron egyik napról a másikra tudatta velem, hogy 6 hétig nincs ovi, jó lenne ha akkor vele lennék heti egy napot, mert kéne valaki. Én így nem érzem azt, hogy közösen lennénk szülők, így nem is értem az elvárását. Kérdeztem, nem változtat ezen, én a maradék kis időmben amit a gyerekkel lehetek csak dícsérgessem, szeretgessem, de így hogyan.
2012. nov. 9. 13:24
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy. Ez így nem működik. Takarító személyzetnek vegyen fel valakit, néha-néha hívjon bébiszittert ha nem ér rá, dicsérgetni meg vigye a nagyszülőkhöz. Te meg keress egy normális párt.
2012. nov. 9. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
100%

Ezt a kérdést jól megfogalmaztad, szerintem nyomtasd ki így ahogy van és tedd a párod elé. Beszédben sokszor nehezebb kifejezni mi is a bajod, de ez egy jól össze szedett kérdés, így tuti megérti ö is mi a baj, ha végig olvassa.


A nevelés lényege az lenne, hogy te is ugyan úgy neveld mint ö, te is ugyan úgy rá szolj és a párod teljesen elismerjen téged elötte.

Ezzel amit csinál az a baj hogy a gyerek semmibe fog venni, és mikor tini idöszak jön vagy kora pubertás idöszak akkor te leszel a gonosz mostoha.

2012. nov. 9. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező: te amúgy nő vagy? Mert ha igen, miért nem keresel magadnak egy normális férfit, akinek szülhetsz, és aki veled szeretne gyereket? Így egyszerűen nem lehet létezni egy kapcsolatban, amilyen korlátozásoknak neked meg kell felelni!
2012. nov. 9. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
100%
Miért ha férfi akkor ne keressen magának mást utolsó?
2012. nov. 9. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 A kérdező kommentje:
Igen, én a nő lennék.És igen, így nem felelek meg, de neki a helyzet így jó, viszont lassan én saját gyereket szeretnék, de azt mondta így nem szeretne újat.
2012. nov. 9. 13:33
 6/30 anonim ***** válasza:
95%

Ez így nem normális.Èn ezt nem csinálnám.Ezek szerint mindenböl kizár,kizárnak téged!! :(


Beszélgess vele erröl,vagy keress másik partnert.

2012. nov. 9. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
88%

szia!

én kivágnám a fenébe a pasidat már ne haragudj.

31 éves vagyok nekem is van gyermekem 10 éves!

Ilyen nincs h valaki a sajatjaként szeresse a másik gyereket.

Nekem is voltak parkapcsijaim,és valahogy a lányomat soha nem tudtak elfogadni.

ilyenen ment a vita h kinek a kezét fogom ha megyünk 3 an valahova.

nekem is volt olyan pasim aki hetvegi apuka volt.

mondhatni akkor folyamatosan le voltam pattintva mert ugye a gyereke volt az elsö.

én már olyannal nem jövök össze akinek gyereke van,hacsak nem már 17-18 éves a gyereke.

mindig azt hittem hogy jobb egy gyerekes apuka,de tévedtem.

2012. nov. 9. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
94%
a párodnak baj van a fejével. biztos vagy benne, h az jó lenne neked, ha egy ilyen mentalitású férfi lenne a féjed. tényleg arra vágysz, h ő vegyen el? én sikítva menekülnék. amit kér igazságtalan és sem neked, sem a gyereknek nem tesz jót vele.
2012. nov. 9. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
92%

A saját kérdésed mellé mutasd meg a párodnak ezt a kérdést is, nagyon érdekes, ahogy a gyerek megfogalmazza, milyen kapcsolatra vágyik! http://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ker..


Különösen az a mondat érdekes, hogy még azt se bánná, ha leszidná, amikor rossz, amiből látszik, hogy egy gyerek igenis igényli, értékeli a nevelést. A gyereknek nem az kell, hogy folyamatosan babusgassák, dicsérgessék, hanem biztos érzelmi pontok, iránymutatók és kapaszkodók is kellenek neki az élethez, amit a saját tapasztalatlansága és bizonytalansága miatt igényel is!


Ha a párod úgy gondolja, nem vagy alkalmas, hogy ezeket megadd a gyerekének, akkor alapvetően nem működőképes a kapcsolatotok. :(

2012. nov. 9. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
93%

Hol van itt a szeretet, tisztelet?

Mert én cseppnyi jelét sem látom az alapján amit leírtál.


Én már rég elmenekültem volna egy ilyen "kapcsolatból".

2012. nov. 9. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!