Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy lehet egy gyereket...

Hogy lehet egy gyereket sajátként szeretni, ha alig szabad foglalkozni vele?

Figyelt kérdés
A párom azt mondja szeressem sajátomként a gyerekét, ez a feltétele, hogy mi valaha összeházasodjunk, közös további életet tervezzünk. 3 éve együtt vagyunk, együtt élünk, a gyereke fele időt itt tölti, de ilyenek vannak: Csak akkor játszhatok a gyerekkel ha ő neki valami más dolga van (ritkán, mert mindent elhalaszt a gyerek miatt), nem fürdethetem, de még csak be se mehetek olyankor, pedig ott hancúroznak, mert az csak kettejük meghitt játéka, az esti meseolvasást sem csinálhatom. Ha valamit nem csinál/csinál a gyerek, nem szólhatok rá, mert akkor "azt gondolja a gyerek, hogy nem szeretem". De főzzek, mossak, takarítsak rá. A gyerekkel kapcsolatos dolgokba nem avat be, pl ovis ünnepek, nyáron egyik napról a másikra tudatta velem, hogy 6 hétig nincs ovi, jó lenne ha akkor vele lennék heti egy napot, mert kéne valaki. Én így nem érzem azt, hogy közösen lennénk szülők, így nem is értem az elvárását. Kérdeztem, nem változtat ezen, én a maradék kis időmben amit a gyerekkel lehetek csak dícsérgessem, szeretgessem, de így hogyan.
2012. nov. 9. 13:24
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
93%

ők ketten tényleg kizártak Téged..

Nem is tűnik úgy, hogy valaha is hozzájuk tartoznál..

Keresnék egy rendes, családszerető férfit.

Párod azt mondta így nem is szeretne gyereket..ja, hiszen neki már van..

Te szeretnél..és bizony a biológiai órája mindenkinek ketyeg..Ne fecséreld az életedet rájuk, mert közben elmegy melletted a szerelem, a társ, az IDŐ!!

2012. nov. 9. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
93%
ez így nem maradhat! hogy várhatja el tőled ezt az egészet? Már az olvasása is olyan rossz érzéssel töltött el engem, pedig annyira nem is vagyok empatikus. Gondolom ezzel sok fájdalmat okoz neked. Én adnék neki egy utolsó esélyt, megbeszélném vele, és ha nem változik semmi... hát én továbblépnék. Így csak fájdalmat okoz neked!
2012. nov. 9. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
92%
Nehogy ennek a pasinak gyereket szülj! Már most is csak cselédnek tart, és ez csak rosszabb lesz később, főleg hogy teljesen abnormális elképzelései vannak a gyereknevelésről és a párkapcsolatról. Nem is értem, hogy annyi gyerektelen, normális pasi keres nőt, akivel családot alapítana, miért az ilyenre vesztegeted az időd, aki nem becsüli meg hogy szeret/néd/ a gyerekét ha engedé hogy foglalkozz is vele. Ne haragudj, de te ebben a kapcsolatban senki nem vagy. Ez jó így neked???
2012. nov. 9. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
93%
a pasid egy tufa. minden intelligens ember segítené az elfogadást ilyen helyzetben, hiszen szeret téged és a gyerekét is. az volna a helyes, ha bíztatná a gyereket arra, h töltsön időt veled is és erősítse benne azt az érzést, h most már ti hárman vagytok egy egység. igenis, neki kellene szorgalmaznia a közös programokat,sőt azt is, h a gyereke néha csak kettesben legyen veledt. neki kellene megteremteni ezeket a helyzeteket és úgy elővezeni a gyereknek, h ezt ő is jónak gondolja, legyen kedve hozzád. amit a pasid csinál, az a totális kirekesztés. ezzel egyébként azt is megakadályozza, ha a gyerek valaha is megszeressen téged. a párod sérült lelkileg, tudatosan v tudat alatt akadályozza, h a gyereke "megossza" a szeretetét köztetek, mert úgy érzi, h akkor kevesebb maradna neki és ő mindet magának akarja. jellemző, h ezt a problémát rád is vetíti,mintha te lennél az, aki nem akarná szeretni az ő gyerekét. nem értelek téged, miért akarsz boldogtalan lenni életed végéig? akkor sem kellene férjnek, ha utánam dobnák. segítségre lenne szüksége. ő még addig sem jutott el, h belássa, ő generálja a problémát. így megoldani is leheteten. beszélj vele, ha nem akarja megérteni és nem akar változtatni, készülj fel: nem lesz jó életed... én a hyeledben reptetném
2012. nov. 9. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
28%
nem vagy az anyja és soha nem is leszel. butaság ezt erőltetni. a volt feleség és a purdé sokkal fontosabb lesz mindig mint te. sajnálom.
2012. nov. 9. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
96%
Ezt a kérdést akár én is írhattam volna, azzal a különbséggel, hogy a páromnak már van 3 gyermeke, akiket majomszeretettel nevel, én meg vagyok a takarítónő meg az egész személyzet egy személyben. Ja, és az anyuka meg a Mester...Eleinte hallani sem akart a közös gyermekről, de az én unszolásomra belement. Két éve próbálkoztunk, amikor elcipeltem a meddőségibe.És mit ad Isten,mi derült ki??? Hogy a párom olyan meddő mint a sivatag.Soha nem lehetett gyermeke és csak egy nagyon komoly orvosi beavatkozásnak köszönhetően lehetne. Ha vállalná. Én holnap kezdek pakolni, mert egy ekkora idiótával eszem ágában sincs együtt maradni! Te mikor cuccolsz?
2012. nov. 9. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 anonim ***** válasza:
83%
Az én páromnak is van már egy kislánya, és ő absz. jól tudja kezelni a helyzetet. Mivel a gyermek általában többet van nálunk, mint egy hétvégét, és többször vigyázok rá egyedül, természetes, h én is rászólok, ha valami nem ok. Kettesben is töltenek időt, hármasban is vagyunk. Tudom, hogy sose leszek a kislány anyukája, de van neki már, nem is várja ezt el tőlem senki, de azt sem, hogy csak szeretgessem. Ez nem így működik. Nem is tudom megmagyarázni, de ez így teljesen nem normális gondolkodás.
2012. nov. 9. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. 16os válaszoló: Azok után, hogy te is csak szolgáltál szinte, mégis próbálkoztatok a gyerekkel, akkor te miért? őszintén kérdezem, mert ha te túl vagy egy pont ugyanilyen helyzeten, talán megértesz. Valamiért biztos ragaszkodtál hozzá. Ezek szerint ő akkor, ha nem lehetett több gyereke, neki az is megfelelt volna? És a gyerekek az övéi?
2012. nov. 9. 14:15
 19/30 anonim ***** válasza:
90%

14.12-es!

Ez most komoly?! Három gyereket csináltatott a volt asszony B-vágányról? nem a kérdéshez kapcsolódik de írd már meg, ezek után mit szólt a pasas? remélem tényleg csomagolsz!

2012. nov. 9. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
95%
16-os vagyok/14:12-es/. Mert szerettem.Ragaszkodtam hozzá, és valamilyen megmagyarázhatatlan módon láttam a SZÉP közös jövőnket...de most már béta szögből is megvizsgálva, ez az én ütődött rózsaszínű kis álmodozásom volt, buta kis illúzió:(Jó voltam, mert kéznél voltam, ha kellettem:mindig volt a gyerekeknek tiszta ruhájuk, mindig volt meleg étel az asztalon és persze mindig ott volt a tiszta ház. És... mindig volt egy hülye barom(ÉN) aki esténként ott volt az ágyban és odaadóan szeretett. Ez voltam Funkciópartner. Volt egy fontossági sorrend, ahol én az ötödik voltam. Vagy még az sem. Arra gondoltam, hogy nah, majd a közös baba! Az majd csodát tesz! Én is fontosabb leszek majd, nekem is jut egy kis "másik" szerep is talán...Áhhh, ezt el kell felejteni, de nagyon gyorsan! És igen, egyik gyerek sem az övé(pár napja tudtam csak meg, hogy eleve a vércsoprtjuk is kizárja, hogy a párom legyen a biológiai apukájuk), ill. a párom elmondása szerint az exfeleségének mindig voltak szeretői, tudott is róluk, mégsem tett ellene semmit.Mert félt, hogy elveszíti! Mert ő volt az igazi szerelem...Én meg a tegnapi nappal felmondtam. Mint házvezetőnő és mint ágymelegítő egyaránt. Fáj, de nem volt más választásom.
2012. nov. 9. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!