Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Féltékenyek vagyunk mindketten...

Féltékenyek vagyunk mindketten, ebből sok a vita. Hogyan változtassunk?

Figyelt kérdés

Mindkettőnket aláztak már meg, ezért félünk és óvatosak vagyunk hogy ne történjen meg még egyszer. (talán más is ezt tenné, ha több éves kapcsolat vége felé derülne ki hogy a párunk hónapok óta megcsal egy közeli barátunkkal!) Szóval sokszor megnézzük egymás telefonját. Persze nincs egyikben sem semmi, de mégis aggasztó. változtatni szeretnénk, de nem olyan egyszerű. :( Ha ellenkező neművel beszélgetünk (akár telefonon akár személyesen) már kiakadunk a másikra. Sokszor vitatkozunk emiatt, és olyanokat vágunk egymás fejéhez amit azonnal megbánunk, de akkor már késő, hisz megbántjuk egymást.

Szeretem, és tudom hogy a párom is szeret, de mindketten bizalmatlankodunk ok nélkül. Szerintetek ez változni fog? talán egy közös, kettesben töltött hétvége (vagy akár 3 teljes hét) változtatna a dolgokon? Mindketten hirtelen felkapjuk a vizet ha valami nem úgy van ahogy szeretnénk.

Többször leültünk beszélni, akkor pár napig minden jó.

Segítsetek! És csak normális válaszokat kérnék!


2009. aug. 12. 11:57
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Az, hogy bízni akarsz benne 100%-ban nem attól függ, hogy bemész-e lecsekkolni vagy sem. Arról beszélgessetek el, hogy az elmúlt 4 hónapban volt-e valami, ami miatt ezt kellene csinálnotok. Ha nem, akkor mindig gondoljatok erre, mielőtt egymás torkának esnétek. Először saját magatokban kellene bízni. Hinni kell abban, hogy a másiknak én vagyok a jó és megfelelek neki. Azzal, hogy marjátok egymást állandóan emiatt csak tönkreteszitek ezeket a szép hónapokat. Beszéljétek meg, hogy miért jobb neked Ő, mint bárki más és fordítva is.

Hidd el, kell a megerősítés. Nekem a párommal majdnem ráment az egész kapcsolat, bár nálunk csak ő volt eszméletlen féltékeny.

Két évembe telt mire megerősítettem Őt, pedig sosem adtam okot a bizalmatlanságra.

azért kerültetek egymás mellé, hogy bebizonyítsátok: együtt szebb és tisztelni tudjátok a másikat. Ne engedjétek, hogy a múlt emlékei uralják a gondolataitokat.

2009. aug. 12. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsot neked is!

Egyikünk sem ad okot arra a másiknak hogy féltékeny legyen. Egyszerűen nem tudtuk még feldolgozni, hogy megcsaltak minket (szerintem), és ehhez idő kell. Bár miután elhagytam a párom, 3 hónapra rá jöttem össze a mostanival, nála is kb 3-4 hónap volt ez a szingli élet, bár ő akkor szeretőt tartott, akihez semmilyen kötöttség sem fűzte. Talán várnunk kellett volna, de ő is hamar belém szeretett, és én is belé!

2009. aug. 12. 16:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!