Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Féltékenyek vagyunk mindketten...

Féltékenyek vagyunk mindketten, ebből sok a vita. Hogyan változtassunk?

Figyelt kérdés

Mindkettőnket aláztak már meg, ezért félünk és óvatosak vagyunk hogy ne történjen meg még egyszer. (talán más is ezt tenné, ha több éves kapcsolat vége felé derülne ki hogy a párunk hónapok óta megcsal egy közeli barátunkkal!) Szóval sokszor megnézzük egymás telefonját. Persze nincs egyikben sem semmi, de mégis aggasztó. változtatni szeretnénk, de nem olyan egyszerű. :( Ha ellenkező neművel beszélgetünk (akár telefonon akár személyesen) már kiakadunk a másikra. Sokszor vitatkozunk emiatt, és olyanokat vágunk egymás fejéhez amit azonnal megbánunk, de akkor már késő, hisz megbántjuk egymást.

Szeretem, és tudom hogy a párom is szeret, de mindketten bizalmatlankodunk ok nélkül. Szerintetek ez változni fog? talán egy közös, kettesben töltött hétvége (vagy akár 3 teljes hét) változtatna a dolgokon? Mindketten hirtelen felkapjuk a vizet ha valami nem úgy van ahogy szeretnénk.

Többször leültünk beszélni, akkor pár napig minden jó.

Segítsetek! És csak normális válaszokat kérnék!


2009. aug. 12. 11:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Szia! Hany evesek vagytok? Miota vagytok egyutt?

Az en parom is ilyen volt, gondolom, O is a csalodasai miatt. meg egy ev elteltvel is azt mondta, hogy szeretne, de nem tud megbizni bennem. Most 2 eve vagyunk egyutt, es fokozatosan javult minden. LEgtobb, sot mindent megbeszelunk egymassal, es tudod, azt is megbeszeltuk, hogy azt a kapcsolatot amit tonkretehet (barmelyikunk reszerol) egy futo kaland, azt nem erdemes felteni.

Hidd el, (es gondolom rajottetek) igy nem lehet boldogan elni...a feltekenyseg sokmindent megol egy kapcsolatban...Kepzeld el, hogy 2 ev egy varosban lakas, minden nap talalkozas utan 150 km-re koltozunk egymastol, egyetem miatt, es hosszutavra, 4-5 evre. Es ez nem mehet mashogyan csak ha bizalom van...beszeljetek at a dolgokat, nyiltan, hogy ki mire feltekeny, es probaljatok megallni, hogy egymas cuccai kozt turkaltok, z megis milyen? ha a parodban nem bizol meg akkor kiben? nekem ket ember van akiben megbizom 100% osan a parom es egy gyerekkori baratnom... sok sikert:) legyetek nyiltak beszeljetek meg ki kivel hol talalkozik stb, de ne turjatok egymas cuccai kozt, ez az elso lepes!

2009. aug. 12. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Én 20L, párom 25.

4 hónapja vagyunk együtt. Csináltunk közös programokat, de ott is előjött az hogy: látom hogy azt a pasit/csajt bámulod stb. Pedig nem. Szeretem a párom, elfogadom hogy van egy kis pocakja meg a többi "rossz" tulajdonságát. Ő is elfogadja hogy néha rendetlen vagyok stb.

Most azon vagyunk hogy ne ellenőrizgessük egymást. Ha nem nézünk bele egymás telójába, max 2 napig bírjuk. Tudjuk, hogy ott a nagy baj, hogy annyira akarjuk birtokolni egymást, pedig ez nem vezet semmire.

2009. aug. 12. 12:26
 3/12 anonim ***** válasza:

Aki megégette már magát, egyszer is, vagy akár százszor, annak nem könnyű az új kapcsolatában tiszta lappal indítania saját magát és persze a párját is. DE! Mivel minden kapcsolatnak meg kell adni az új esélyt, nem rávetíteni az előző negatívumait, ha nehéz is, úgy kell kezelni, mintha soha életedben nem csalódtál volna.

Ezt írod: "Többször leültünk beszélni, akkor pár napig minden jó. ", hát javaslom, hogy pár naponta tartsatok ilyen beszélgetéseket egészen addig, míg kitisztul a szívetek és a lelketek a bizalmatlanságtól. Ha érzitek, hogy kezd megint nem jó lenni, beszéljetek újra. Szerencse a szerencsétlenségben, hogy hasonlóan gondolkodtok, mert így valamennyire meg tudjátok érteni a másik érzéseit féltékenység témakörben is. Iszonyat nehéz azoknak, ahol csak az egyik fél mániákus féltékeny, a másik meg nagyon nem, így megbeszélni is sokkal nehezebb nekik a dolgot.

2009. aug. 12. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Ő most is dolgozik, én itthon vagyok nyári szüneten. Neki is megfordul a fejében hogy na amíg ő dolgozik én pasikkal találkozom, vagy én hiszem azt hogy munka helyett csajozik (irodában ül, kb 15-20 perces sétával le tudnám ellenőrizni, de nem akarom, bízni akarok benne 100%osan!)
2009. aug. 12. 12:30
 5/12 A kérdező kommentje:
Azt hiszem könnyebb lenne mindkettőnknek ha kibeszélnénk a múltbéli fájdalmakat egymásnak. De ezzel is megbántjuk egymást hogy az exről beszélünk, úgy érezzük hogy a másik még mindig szereti az exet. :(
2009. aug. 12. 12:35
 6/12 anonim ***** válasza:

Elso vagyok. Hat igen! NAlunk ugy volt, hogy a parom volt betegesen feltekeny, olyan emberekre, hogy rohely volt...aztan azt mondtam, ha nem fejezi be mehet tolem amerre akar. Igaz nalunk o volt betegesen feltekeny. Mostanaban enyhult, sot majdnem kikuszobolodott minden mert sokat beszelunk...kivancsi leszek osztol mi lesz. en hiszek abban, hogy biazalommal menni fog. Kicsit fordul most a kocka en vagyok a feltekenyebb, de nem mutatom, pedig a sok csajszitol feltem, mert elegen tapadnak ra. De ameddig en vagyok a baratnoje nincs okom aggodni!

Es VEled is igy van ez. Turelem 4 honap meg nem olyan hosszu ido, adjatok idot magatoknak! legyetek kitartoak, allandoan ne szokjetek egymasnak ha csajt-pasit lat a masik. En mar viccesen meg is jegyzem a paromnak, hogy "ne milyen jo csaj, nem?", vagy "ne milyen jo feneke van a csajnak" vagy kritizaljuk egyutt:D es a pasikkal is ezt tesszuk, poenra vesszuk az egeszet. nem kell mindenen felkapni a vizet! :)

Sok sikert, es turelmet kivanok:)

2009. aug. 12. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Na latod, kimondtad a megoldast! a multrol beszeljetek egymasal! jajj ne igy gondolkodj, hogy biztosan szereti az exet! beszeljetek meg mi nem mukodik, hogy mennyi balhe van a feltekenyseg miatt, tovabba, hogy miert lett vege, kinek mi a serelme, mi a fajdalma a multbol, legyetek cseppet empatikusak egymasal!

Elozo voltam

2009. aug. 12. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat! Megpróbálunk megint leülni, beszélgetni a múltról. Talán ha megtudjuk hogy hol hibáztunk, miért lettünk megalázva, akkor könnyebb lesz a megbízni egymásban.
2009. aug. 12. 12:50
 9/12 anonim ***** válasza:

ha nincs bizalom, akkor nincs kapcsolat.


ahelyett, hogy egymással foglalkoznátok, inkább feltételezésekkel vagytok elfoglalva.


mi az oka, hogy együtt vagytok? kinek jó, hogy együtt vagytok, ha mindketten bizalmatlanok vagytok?


és az eddigi tapasztalatokkal kapcsolatban még egy kérdés: előfordult már, hogy elestél biciklivel? újra felültél rá?

2009. aug. 12. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Igazad van, kedves utolsó. Ezért szeretnénk változtatni. Azért nem vagyunk betegesen féltékenyek hogy kövessük egymást. Szeretem, és ő is szeret. Jó amikor együtt vagyunk (munkája miatt sokat vagyunk külön!), szeretek vele lenni, a szex is fantasztikus.

Igen, mikor leestem a bicajról, 1 év múlva felültem rá, de addig nem.

2009. aug. 12. 13:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!