Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tehetnék? Az anyám folyama...

Mit tehetnék? Az anyám folyamatosan csak szid a bőrbetegségem miatt.

Figyelt kérdés

minden egyes reggel úgy kezdődik, hogy mennyire ocsmányul néz ki, és hogy semmi nem csinálok vele, mert folyton csak internetezek és hogy minek nem megyek el orvoshoz.


megjegyezném, hogy 2 hónapos korom óta változó intenzitással szenvedek ekcémában, felderíthetetlen okokból. most 17 vagyok. az, hogy semmit nem csinálok vele, hülyeség, csak szappanmentes olajjal fürdök, minden nap többször bekenem, többféle krémmel. azt, ha javul, észre sem veszi, és hiába mondom neki, hogyha felidegesít, akkor csak még jobban viszket, nem hiszi el, hogy ezt nem nagyon lehet megállni vakarás nélkül. és orvoshoz is megyek, ma, de kerestem már magánorvost is, de azt mondja, hogy ő arra nem ad ki pénzt. (pedig ő is magánorvoshoz jár mindig)


egyszóval nagyon nagy a konfliktus, és semmit nem tudok elérni, mit tudnák csinálni?


2009. aug. 10. 12:06
1 2 3
 21/24 A kérdező kommentje:
köszönöm, hát majd megpróbálok vele beszélni, most jöttünk haza az orvostól, írt föl mosakodókrémet is, meg külön arcra krémet, ilyen kevertet, meg majd egy elocom szerű krémért még vissza kell menni, ezen kívül még kaptam aireus tablettát. majd meglátjuk, mi sül ki belőle.
2009. aug. 10. 16:39
 22/24 anonim ***** válasza:
100%

Elképesztő, hogy hány bunkó, kezelhetetlen emberről hallani itt az oldalon. Sajnos az én anyám hajlandó rajtam levezetni a hetek - vagy ne adj' isten hónapok - alatt felgyülemlő feszültséget, és ilyenkor elképesztő, hogy miket meg nem tud tenni velem.


Idáig kétszer csináltam meg, hogy elszöktem otthonról, utána rájött, hogy hiányzok neki stb. és amikor hazamentem, szent volt a béke. Egy darabig, legalábbis. Aztán mikor a nagymamám beteg lett, megint elkezdett velem gonoszkodni, és ezért idegösszeroppanásom lett. Akkor nagyon megijedt, és rájött, hogy mekkora barom volt, és azóta nagyon óvatosan bánik velem (ami azt jelenti, hogy inkább hozzám se szól - nekem már ez is tökéletesen megfelel).


Lehet, hogy rajtad is segítene egy alaposabb kiborulás, akkor is, ha csak eljátszod. Talán akkor ő is rájönne, hogy szeret téged.

2009. aug. 10. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 A kérdező kommentje:
kiborultam én már párszor, eljátszás nélkül is, bár idegösszeroppanásom még nem volt.már ott tartok, hogy kb minden rosszabb szavára kitör belőlem a sírás, mert egyszerűen nem bírom. én nem merek elszökni itthonról, max néhány órára mentem eddig el kiszellőztetni a fejem. anyám már kisebb koromban megmondta, hogyha akár egy napra is el merek szökni, akkor haza se menjek, mert többet nem vagyok a gyereke.:(
2009. aug. 10. 18:39
 24/24 anonim ***** válasza:
Ne aggodj,anyukad biztos szeret, sokan vannak ugy,ha problemaik vannak,akkor akaratlanul azokon toltik ki a feszultseget,akik epp ott vannak. Mikor nyugodt korulmenyek kozott vagytok, mondd el neki,h teged bant,ahogy viselkedik. Az elszokes nem megoldas. :)
2009. aug. 11. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!