Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tehetnék? Az anyám folyama...

Mit tehetnék? Az anyám folyamatosan csak szid a bőrbetegségem miatt.

Figyelt kérdés

minden egyes reggel úgy kezdődik, hogy mennyire ocsmányul néz ki, és hogy semmi nem csinálok vele, mert folyton csak internetezek és hogy minek nem megyek el orvoshoz.


megjegyezném, hogy 2 hónapos korom óta változó intenzitással szenvedek ekcémában, felderíthetetlen okokból. most 17 vagyok. az, hogy semmit nem csinálok vele, hülyeség, csak szappanmentes olajjal fürdök, minden nap többször bekenem, többféle krémmel. azt, ha javul, észre sem veszi, és hiába mondom neki, hogyha felidegesít, akkor csak még jobban viszket, nem hiszi el, hogy ezt nem nagyon lehet megállni vakarás nélkül. és orvoshoz is megyek, ma, de kerestem már magánorvost is, de azt mondja, hogy ő arra nem ad ki pénzt. (pedig ő is magánorvoshoz jár mindig)


egyszóval nagyon nagy a konfliktus, és semmit nem tudok elérni, mit tudnák csinálni?


2009. aug. 10. 12:06
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%
NA de ha kéthónapos korod óta szenvedsz benne akkor nem te hanyagoltad el hanem anyád még kiskorodban azt azonnal kezelni kell, mert egy idő után gyógyíthatatlan...
2009. aug. 10. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:
évekkel ezelőtt én is használtam Elocomot. egy ideig használt, aztán megszokta a bőröm, és nem javult tőle tovább:(
2009. aug. 10. 13:51
 13/24 A kérdező kommentje:
azt mondták az orvosok, hogyha eddig nem nőttem ki, akkor már nem is fogom, max a tüneteket lehet kezelni. szóval ez már most majdnem gyógyíthatatlan. csak anyám viselkedése sokat ront a helyzeten, és ezért már tényleg utcára alig merek kimenni.
2009. aug. 10. 13:53
 14/24 anonim ***** válasza:
úh de szemét a muterod
2009. aug. 10. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:

szia!

éni s ekcémás vagyok, kb 5 éve, szerencsére csak a kezemen. régebben nagyon sulyos nagyon viszketett és mindig tiszta vér volt a kezem... nagyon csúnya volt és nagyon fájt. egyfolytában orvoshoz jártam anyukámmal, felirtak mindenféle kenőcsöt...hát nemnagyon segitett. most viszont már elég jól van a kezem. van egy kenőcs, amivel mindennap többször bekenem a kezem, és most már nem olyan durva. de ha csak egyszer nem kenem be máris viszkeni kezd és sebes lesz. ez am csak ilyen sima kézkrém, anyukám a gyógyszertárból ingyen szerezte. floren kézkrém a neve. van öbbféle, én aloe verásat használok, vagy néha körömvirágosat. [link]

de ha neked durvább lehet hogy ez nem fog segiteni, de azért szerintem próbáld ki.

2009. aug. 10. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:

köszi, én ezt még nem próbáltam, majd igyekszem beszerezni egyet. van itthon egy dove testápolóm, ami sokat javít a bőröm szárazságán, viszont pár óra után kínzón elkezd viszketni.


csak igazából az anyámmal való viszonyomat kéne valahogy megoldani, nem tud segíteni valaki abban is?:\

2009. aug. 10. 14:16
 17/24 anonim ***** válasza:
100%

Mondd meg neki,h draga anyukam, ha nem tudsz segietni a problemamban,akkor legyszives hagyj beken, hidd el nekem sokkal rosszabb, mert nem neked viszket es kellemetlen.

Vagy csak jelentsd be,h bejelentkeztel a magandokihoz es kerd meg,h menjen el veled es vigyen magaval penzt is!

2009. aug. 10. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 Srapnel ***** válasza:
100%
Beszélj egy másik, felnőtt családtaggal, hogy tegye helyre anyádat. Egy felnőtt mindig jobban bánik egy felnőttel, pláne, ha nem érintett közvetlenül a problémában.
2009. aug. 10. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
100%

Pikkelysömörös vagyok, már írtam ide:

volt egy krémem Daivonex, 30 gramm 5000 FT! És az a 30 gramm kb. 2 alkalomra volt elég, annyira tele volt a bőröm...

Elég drágák ezek a gyógyszerek és nincs rá támogatás... Vagy ha van is, nekem mindig azt hajtogatták a dokik, hogy nincs... Azonkívül nem is biztos, hogy hatni fog, mert mindenkinek másképp reagál a szervezete...

22-es csapdája. :(

2009. aug. 10. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
100%

Ne vedd zokon ezeket a negatív kritikákat, engem anyám így varázsolt teljes mértékben gátlásossá. Én 2 nagy barna folttal a hátamon születtem, el nem lehet tüntetni. Mindig szóvá tette, hogy milyen ronda, olyan mintha gombás lenne, hát mára már strandra se akarok menni, mert rettegek mit gondolnak az emberek.

Próbáld meg elengedni a füled mellett ezeket a csúnya sértéseket. Nem te tehetsz róla, hogy bőrbetegséged van, anyukádnak is lehetne ennyi esze. És tán segíthetne b.szogatás helyett.

2009. aug. 10. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!