Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tehetnék? Az anyám folyama...

Mit tehetnék? Az anyám folyamatosan csak szid a bőrbetegségem miatt.

Figyelt kérdés

minden egyes reggel úgy kezdődik, hogy mennyire ocsmányul néz ki, és hogy semmi nem csinálok vele, mert folyton csak internetezek és hogy minek nem megyek el orvoshoz.


megjegyezném, hogy 2 hónapos korom óta változó intenzitással szenvedek ekcémában, felderíthetetlen okokból. most 17 vagyok. az, hogy semmit nem csinálok vele, hülyeség, csak szappanmentes olajjal fürdök, minden nap többször bekenem, többféle krémmel. azt, ha javul, észre sem veszi, és hiába mondom neki, hogyha felidegesít, akkor csak még jobban viszket, nem hiszi el, hogy ezt nem nagyon lehet megállni vakarás nélkül. és orvoshoz is megyek, ma, de kerestem már magánorvost is, de azt mondja, hogy ő arra nem ad ki pénzt. (pedig ő is magánorvoshoz jár mindig)


egyszóval nagyon nagy a konfliktus, és semmit nem tudok elérni, mit tudnák csinálni?


2009. aug. 10. 12:06
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
86%
Hát ha ideges vagy, ha jól tudom gyarapodik a gyomorsavad, ami szintén okozhat gondot a bőrön is. Nekem is volt, hogy a bőrbetegségemet ez is befolyásolta, szóval szólj rá anyudra. 19f
2009. aug. 10. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
próbáltam már nagyon sokszor, aminek újabb veszekedés lett az eredménye:(
2009. aug. 10. 12:22
 3/24 anonim válasza:

Szia!

Nem az a fontos,hogy magánorvos lásson. Az interneten is rengeteg oldal van, ahol információkat kapsz arról , hogyan kell helyesen ápolni a bőrödet.Az viszont fontos lenne, hogy az anyukád segítsen ne pedig bántson. A stressz nem jó hatással van erre a betegségre sem. Próbáld meg rábeszélni, hogy együtt menjetek orvoshoz (nem kell magándoki). Szerintem próbálhatnál gyógyteát is fogyasztani pl.Csalánlevél, Citromfű és Én a helyedben Nano Silvert (ezüst oldat)is megpróbálnám.

2009. aug. 10. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
a magánorvos már csak kétségbeesett megoldás lenne. sokmindent próbálok és nélkülözök, amiket honlapokon leírnak. ha valamennyit javul, én nagyon örülök neki, de anyám észre sem veszi, és tényleg nagyon elkeserít néha, most már majdnem a teljes összetörés szélén állok, nem merek utcára menni, már a barátommal találkozni is félek, hogy mi van, ha megutál miatta, pedig ő mindenben támogat engem.
2009. aug. 10. 12:33
 5/24 anonim ***** válasza:
79%

Szia!

A húgomnak is van/volt ilyen fajta bőrbetegsége,neki a lábán jött ki,minden nap viszketett neki,még nappal csak megállta,de minden éjjel véresre vakarta,a lábát csupa varr borította.Sok mindent kipróbáltunk rá,bőrgyógyász által felírt krémeket,végül egy olyan kenőcsöt,amit kivontak a forgalomból...gőzöm nincs miért.Ez tette rendbe,szinte teljes mértékig.Apa mentős,ezért tudott még belőle szerezni.Nem emlékszem a nevére,de majd beszélek vele,és megírom neked priviben,hátha valahonnan még be tudod szerezni.

2009. aug. 10. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos rajtam is szokott lenni.

Nekem ez a krém hatott, próbáltad már?


[link]


Barátnőm most vett holt tengeri sót, az abban való fürdés is jót tesz a bőrnek. És akkor legalább anyud is látja, hogy teszel valamit, mert a kádban dekkolsz.

2009. aug. 10. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%

Én pikkelysömörös vagyok, ha anyám élne nem szidna, a szíve szakadna meg és támogatna. Nem tudom anyud miért ilyen. :(((

Apám nem nagyon érdekelte, sajnált, meg nem tetszett neki, de megkaptam a kenőcsöket és örült, amikor tünetmentes lettem és nem koszoltam a lakást a lehulló elhalt bőrdarabokkal. :D

Most is kicsit fél, mert van egy pár pöttyöm, de így nem bánt velem. :((

2009. aug. 10. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat, minden krémötletet, meg kapcsolatjavító ötletet várok! nyugodtan írhatsz privátban, szívesen fogadom, és megköszönöm.


utolsó! a locoid krémet én is megkaptam, de az nekem egyedül alkalmazva csak javított rajta, de nem hozta rendbe. eddig még nekem is ez bizonyult a legjobbnak. a bőrgyógyászom írt föl hozzá egy másik krémet, protopic a neve, és azt mondta, ezzel együtt kell alkalmazni. attól viszont tiszta hólyag lettem, azóta félek minden krémtől:\

2009. aug. 10. 12:55
 9/24 A kérdező kommentje:

bocsánat, közben láttam érkezett más válasz is, szóval nem az utolsónak, hanem az utolsó előttinek szólt:)


anyum mindig ilyen volt, sosem vesz észre javulást, mindig a pénzügyi dolgokat vágja a fejemhez, és mostanában minden reggel leszid:(

2009. aug. 10. 12:57
 10/24 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az Elocolm kenocs segitett!
2009. aug. 10. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!