Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért kellett igy történnie?...

Miért kellett igy történnie? A sztori a saját házasságom története. Nem várok megoldást, talán csak megértést. Akaár hasznos is lehet valakinek. Egyszerűen csak szeretném kiírni magamból a fájdalmat és a dühöt.

Figyelt kérdés

Nincs senki akivel megoszthatnam mindezt.

Csak remelem, hogy a férjem soha nem tudja meg.


Úgy kezdődött minden, mint a mesében. Három barátnő az érettségi után élvezni akarta az utolsó gyerekkori nyár minden percét. Júliusban lementünk a Balcsira. Bulik, pasik, miénk a világ!

A 3. napon egy füredi partiban rám talált a szerelem. 27 éves, gyönyörű, hihetetlen gazdag és én kellek neki! Hajnalban a hajóján eszméltem fel, másnap együtt, este romantikus vacsi a nyaralójában, hihetetlen volt. Nem akartam elhinni, hogy ez velem történik meg! Aznap este az övé lettem.

19 évesen még hiszünk a mesében.


Aztán eltelt a két hét, jönni kellett haza, nem akartam. Minden percet Gáborral töltöttem, erre vágytam csak. Itthon is találkozni akart, ha nem dolgozott, együtt voltunk. Anyukámnak is bemutattam, elájult tőle. Három héttel később gyakorlatilag odaköltöztem hozzá. Eltelt két hónap és gyűrűs menyasszony voltam, aki a fellegekben járt.


A barátaimat elhanyagoltam, nem volt időm rájuk, meg akartam mutatni a szerelmemnek, hogy nálam jobbat nem talál. Mindent együtt csináltunk, amíg ő dolgozott én vártam és álmodoztam.

Következő tavasszal összeházasodtunk. Gyönyörű esküvőnk volt, az USA-ban voltunk nászúton.

Aztán haza jöttünk és megváltozott minden.


Már a feleségem vagy, nem élhetsz úgy, mint egy liba! Gondolod kell rám is, amikor kimozdulsz, vagy beszélsz valakivel. A te barátaid nekünk már nem felelnek meg! Így nem jöhetsz ki az utcára, már nem lotyó vagy, hanem a feleségem!...stb


Kicsit később már abba is beleszólt, hogy mit egyek, hogyan nézzek ki (megcsináltattam a mellem), hova mehetek, ha egyedül vagyok, kivel beszélhetek, beszélhetek-e egyáltalán.

Én pedig szó nélkül tűrtem, ő volt az okosabb, a felnőtt, ő tudja mit lehet... Ostoba voltam és akkor még szerelmes.


A bajok igazán akkor kezdődtek, amikor jött a gyerekkérdés. Én meg vártam volna, 20 évesen úgy gondoltam, van meg időm. Gábor pedig akarta, nagyon. Gyógyszert szedtem, megtiltotta. Titokban szedtem, megtalálta. Akkor kaptam az első pofont. Mert hazudtam neki, mert ócska vagyok, aki biztosan lefekszik bárkivel. Pedig akkor már csak a kertben voltam egyedül. Régen ki sem tehettem a lábam a házból.


Összepakoltam pár ruhát és elmentem. Két hónapig könyörgött, én hülye meg hittem neki.

Rossz napja volt, végülis valóban becsaptam... Hazamentem.


Egy ideig úgy tűnt, valóban megbánta. Aztán ugyanúgy rátelepedett az életemre, mint előtte.


Anyának már nem panaszkodtam, ő meg örült, hogy rendbe jött minden. Pár hónappal később már úgy éreztem, hogy ketrecbe zárva élek. Ha hisztiztem, balhé volt. Az utcáról szedett fel, egy senki vagyok nélküle, ezt annyit hallottam, hogy én is így éreztem.

Sokszor és sokféleképpen bántott, én meg tűrtem. Magam sem tudom miért.

Talán azért, mert hinni akartam, hogy szeret és értem teszi. Elvégre az első komoly kapcsolatom volt, még tapasztalatot sem szerezhettem.

Aztán újra jött a gyerek. Még mindig nem akartam, de belementem.

Majd minden más lesz! Az lett. Az első sikertelen hónapokban azért is kaptam, mert nem vagyok terhes.

Naponta forgatta fel a lakást, gyanúsítgatott, hogy eldugom a gyógyszert. Nem talált. „Akkor meg egyszerűen még erre is alkalmatlan vagy!”


Ha éppen jó napja volt, akkor meg azt duruzsolta, hogy minden gondunk oka, hogy még nem jött össze.

Orvoshoz vitt, hetekig-hónapokig vizsgálgattak,vért vettek, néztek kívül-belül, fájdalmasan. Nincs semmi baj, csak várni kell. Az persze, fel sem merült, hogy akár lehetne nála is a gubanc. Csak én lehetek a selejtes. Természetesen addigra a vele töltött idő felőrölte a napra pontos mensimet. Volt, hogy hónapokig semmi, aztán meg havonta 2x jött meg. Két éve voltunk házasok, mire terhes lettem.


A terhességem alatt valóban megváltozott. Olyan volt, mint azon a nyáron. Büszke volt a pocakomra, 8 hónaposan céges bulira kísértem, hogy lássa mindenki. Mire kitaláltam mit szeretnék, előteremtette. Akkor úgy éreztem, jól döntöttem, mert van még remény a boldog, közös életre.


Szülés után 10 héttel kaptam újra az első pofont. Mert elhagyom magam, ilyen tramplival kell élnie, más már régen újra a régi, kínzom a babát, mert nincs tejem, de a szájába nyomom a műanyag mellem, erre is alkalmatlan vagyok, pedig erre egy állat is képes.


Akkor már mentem volna, de hova? Anyukámnak is hazudtam, a külvilág fele álompár voltunk, ki hitt volna nekem?

A kisfiunkat imádja-szereti, mindent megad neki.

Ha el merek menni, elveszi a gyerekem. Gazdag, befolyásos, én meg egy nulla vagyok.

Maradtam és azóta is élek.

Vannak szabályok amiket betartok, a fiam miatt.

Így nyugi van. Hogy meddig, nem tudom. Egyszer biztosan betelik a pohár megint és akkor boxzsák leszek.

Pedig igyekszem alkalmazkodni. Már 46 kg vagyok megint. Megteszek bármit, megcsinálok bármit, igyekszem kitalálni a gondolatait is. Nem mindig sikerül, akkor inkább elbújok a házban.

Nap mint nap félek, hogy felbosszantják a munkahelyén, hazafelé, akárhol.


Ezért is írtam ezt a vallomást. Ki kell beszélnem magamból.

Remélem, hogy egyszer talál valaki mást helyettem és elenged.

Nekem már nincs erőm harcolni. Várok és rettegek, hogy mi lesz, ha hazaért. A napi rutin annyi lett, hogy várom, mikor mibe tud belekötni.


Lányok! Ha fiatalon, gyerekként belemennétek egy hasonló kapcsolatba, ne tegyétek!

Legyen az én poklom a rossz példa! Szállj ki, amíg van erőd, mert gyerekkel, depresszióval küzdve már neked sem lesz!


23 évesen eddig eljutni nem könnyű. Nekem sikerült. Ennyit elértem az életben.

Ha újra kezdhetnem, több eszem lenne.



A cikket írta: Noranna, 2012-09-14 09:08

Beszéljünk róla! A cikket a hoxan találtam, és piszkosul sajnálom a csajt.

Ti mit tennétek a helyében?



2012. okt. 27. 14:39
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
91%
Őszintén? Én már az első pofonnál mentem volna és könyöröghetett volna, nem békültem volna. Mert tudom, hogy nem változik! Ebből az írásból látszik, hogy mi is a pasi alaptermészete. Sajnálom én is egyébként.
2012. okt. 27. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
24%

Ez egy szerkesztői cikk!


A lényege, hogy kizárólag szegény pasihoz szabad hozzámenni, mert csak azok normálisak.


Hát persze...

2012. okt. 27. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
72%

Őszintén? Én nem tudom sajnálni az ilyen embert. Nagyon sok olyan pont van ahol egy életképes ember már kilépett volna a kapcsolatból. Ő nem tette, helyette csak siránkozik. (Azért kíváncsi lennék ha csóró lenne a pasi akkor is vele lenne e még. Érdekes de ilyen férfiak mellet csak akkor marad meg nő ha van pénze.)

Egy felnőtt ember a saját életért felelős. Arról ,hogyan él mindenki maga dönt. Persze ezzel a döntéssel együtt viselni kell a pozitív és a negatív járulékokat.

2012. okt. 27. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
75%
Miért kellene sajnálni? Ő választotta ezt. Leléphetett volna az első pofonnál, vagy még előbb, de nem tettem.
2012. okt. 27. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 Zsizsik666 ***** válasza:
100%

Ha nagyon szeretem a helyében az elején én is megbocsájtottam volna a pasinak.

De ez:

"Orvoshoz vitt, hetekig-hónapokig vizsgálgattak,vért vettek, néztek kívül-belül, fájdalmasan. Nincs semmi baj, csak várni kell. Az persze, fel sem merült, hogy akár lehetne nála is a gubanc. Csak én lehetek a selejtes. "

Azért már nekem túlmenne minden határon, sírva rohannék el, segítséget kérnék a családomtól. Meg műmellet sem csináltatnék.

Megmondtam volna, vagy változik, vagy elhagyom.

Utólag könnyű okosnak lenni mondjuk.


Ezek után így haza költöznék a szüleimhez, biztos nem mondanák azt a nőnek, hogy ne menjen. Így egy idegroncs lesz belőle, még ennél is rosszabb lehet a helyzete, ha nem lép ki.

Én ezt nem tűrném ezt a megaláztatást, vagy ha annyira szeretném, hogy egy darabig igen, szerintem a pszichiátriára kerülnék. A családom mellettem állna, szerintem a csaj mellet is.

2012. okt. 27. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
100%
A lány helyében mindent elmondanék a szüleimnek, azt is, hogy amit eddig hittek, az csak mese. Most még van esélye új életet kezdeni. Szegény azt hiszi, hogy a kisfia érdekében tűr. Ha tudná, hogy tizenöt év múlva a most még pici fia is pont úgy fog bánni vele mint most a férje, hanyatt-homlok menekülne. Az a baj, hogy úgyis a pasi mellett marad, szerencsétlen, boldogtalan élete lesz.
2012. okt. 27. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
82%

"A 3. napon egy füredi partiban rám talált a szerelem. 27 éves, gyönyörű, hihetetlen gazdag és én kellek neki! Hajnalban a hajóján eszméltem fel, másnap együtt, este romantikus vacsi a nyaralójában, hihetetlen volt. Nem akartam elhinni, hogy ez velem történik meg! Aznap este az övé lettem."


Már itt kiderül, hogy ostoba lány a történet szereplője, innentől kezdve nincs csodálkozni való azon, hogy a házasság sem sikerült...


"Aztán eltelt a két hét, jönni kellett haza, nem akartam. Minden percet Gáborral töltöttem, erre vágytam csak. Itthon is találkozni akart, ha nem dolgozott, együtt voltunk. Anyukámnak is bemutattam, elájult tőle. Három héttel később gyakorlatilag odaköltöztem hozzá. Eltelt két hónap és gyűrűs menyasszony voltam, aki a fellegekben járt."


Én nem tudom sajnálni, talán gondolkoznia kellett volna, nem nyálasan ömlengenie, és esztelenül belevetnie magát egy kapcsolatba egy olyan fiúval, akiről semmit sem tud igazából. A barátait nem tudta megbecsülni, és két hónap múlva már kellett az a rohadt gyűrű, mert a fiú gazdag és minden olyan meseszép, ugye...


Mellesleg erősen kamu szagú a történet, úgy hangzik, mintha egy nyálas hollywood-i filmből vették volna.

2012. okt. 27. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
84%
Az első pofon után ott hagytam volna a fenébe. Szerelem ide vagy oda, anyám példáján megtanultam, hogy a változás mindig csak időleges, utána mindig sokkal rosszabb lesz. Ő a mai napig minden napját félelemben tölti: mikor mennyit iszik fater, mikor ki bosszantja fel, azért is vele üvölt, meg vagdalkozik, ha a felső szomszédra ébred fel... Egyszóval: folyamatosan terrorizált minket. Pár éve én is ebben éltem még. Ki akartam hozni onnan anyámat, de, ha neki többet ér egy ócska lakás, nem tudok mit tenni érte. A legtöbb, amit tehettem, hogy én kitörtem onnan.
2012. okt. 27. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
87%

Hajnalban a hajóján eszméltem fel, másnap együtt, este romantikus vacsi a nyaralójában, hihetetlen volt. Nem akartam elhinni, hogy ez velem történik meg! Aznap este az övé lettem.

19 évesen még hiszünk a mesében.


Az első nap odaadta magát,tehát semmi tartás nem volt benne,itt hibázott.A hibákat pedig sorra követte el ezután.

véleményem szerint megszéditette a pénz az elején,aztán meg úgy belemászott ebbe az egészbe hogy nem tudott időben kiszállni.

2012. okt. 27. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
46%

Én nem tudom sajnálni. Kis k*rva, egy gazdag pasinak egyből odaadja magát, gondolom az ő pénzén csináltatta a melleit is, hát ennek ez lett az ára.


Megérdemli.

2012. okt. 27. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!