Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nemetorszagban elek, de...

Nemetorszagban elek, de hazaszeretnek menni. Mit csinaljak? Lent.

Figyelt kérdés
Anyukam Nemetorszagban el,en 13 eves vagyok,2 honapja vagyok kint.Megszeretnem velebeszelni,hogy hazamehessek nagyszuleimmel,mert ma jonnek latogatoba,es hazavihetnenek...Apukam Magyarorszagon el.Hogy tudnam megbeszelni vele?En komprumisszumra gondoltam.Otletek??
2012. okt. 26. 13:13
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Ahogy elnézem ezt már egyszer feltetted. Gondolom akkor is ugyan ezt tanácsolták. Neked kell eldöntened, hogy mit is akarsz
2012. okt. 26. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:
Igen,feltettem mar...en dontottem,de anyukam nem nagyon engedi .. :(
2012. okt. 26. 14:43
 13/15 anonim ***** válasza:
19%

Ne haragudj,de én a helyedben nem jönnék haza.Még csak 2 hónapja vagy kint,hagyj magadnak időt.Lehet,hogy hamarabb beilleszkednél mint gondolnád.

Itthon nagyon nehéz az élet,ezt leginkább apukád tudná neked elmesélni,hogy mennyire.A jövőd szempontjából inkább ez lenne előnyösebb és ebben a korban már a tervezést is el kellene kezdened.Én bármit megadnék azért,hogy kimehessek,de addig még legalább 2 évet várnom kell.

Azt tanácsolom,hogy hagyj időt magadnak,aztán ha tényleg nem jön be a dolog,beszélj a gyámüggyel és apukáddal.

2012. okt. 26. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

én önszántamból jöttem Németországba és még így is nagyon nehezek voltak az első hónapok. Hiányzott a magyar szó, a családom, a barátok, az életem. De tudtam h ki kell bírnom, hisz én akartam ezt. Mára egyetemre járok, dolgozom, barátaim is lettek. Az otthoniak néha hiányoznak, de átértékeltem a fejemben a dolgokat, és élvezem h itt lehetek.

Melyik városban vagy?

2012. okt. 26. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Persze, sokan könnyen beszélnek, hogy biztos veled van a baj, mert hát külföld egy olyan szuper jó hely ehhez a csóró Magyarországhoz képest, hogy ott minden csupa boldogság és öröm...

Csakhogy az emberben létezik olyan, hogy honvágy. Én teljesen meg tudlak érteni kérdező, én valószínűleg összeomlanék, ha valaki ki akarna rángatni külföldre hónapokra, távol mindentől, amit, akit szeretek, pedig már felnőtt, 23 éves ember vagyok, nem 13.

Véleményem szerint téged elég rossz korban vittek ki, mindenképp beszélj anyukáddal, hogy haza akarsz menni. Ha tényleg neked akar jót, akkor meg fogja engedni, nincs értelme, hogy kint szenvedj emiatt. Mindenképp mondd el anyukádnak azt is, hogy szereted őt, és nem előle menekülsz, de értse meg, hogy nem érzed jól magad ott.

2012. okt. 26. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!