Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nemetorszagban elek, de...

Nemetorszagban elek, de hazaszeretnek menni. Mit csinaljak? Lent.

Figyelt kérdés
Anyukam Nemetorszagban el,en 13 eves vagyok,2 honapja vagyok kint.Megszeretnem velebeszelni,hogy hazamehessek nagyszuleimmel,mert ma jonnek latogatoba,es hazavihetnenek...Apukam Magyarorszagon el.Hogy tudnam megbeszelni vele?En komprumisszumra gondoltam.Otletek??
2012. okt. 26. 13:13
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell kompromisszum. Mond el anyukádnak, hogy ez neked nem jön be és haza akarsz menni.

De előtte gondolkodj el magadban, hogy ez biztos jobb-e neked hosszú távon. Mert ugyan még nagyon az elején vagy, de később hidd el megéri ám. Például még ilyen fiatalon gyorsabban megtanulod a nyelvet stb.

2012. okt. 26. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

Leülsz anyukáddal és megbeszéled vele, amit akarsz.

Elhiszem, hogy vágyódsz vissza, de bármilyen nehéz, maradj ott. A jövőd sokkal biztosabb lesz.

2012. okt. 26. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Mivel kiskorú vagy, édesanyád dönt felőled, ha ő a felelős nevelőd. Ebbe a gyámhivatalnak is van beleszólása.

Ha csak látogatóba szeretnél jönni, akkor ez a szülők, és nagyszülők megbeszélését igényli. Sok szülő nem szeretné más országba engedni a gyermekét még szabadságra sem, mert fél, hogy sose látja viszont. Bár Németországgal van ezen a téren egyezményünk. Szóval megbeszélést képezné, hogy ki vállalja itt érted az anyagi, erkölcsi felelősséget.Akkor ezt hivatalos útra kell terelni. Lehet, hogy nagyszüleid, és édesapád sem. Akkor marad anyukád, aki felelős a neveltetésedért.

2012. okt. 26. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

koszonom szepen a valaszoloknak !! :)

a nyelv mar megy,tudok nemetul.7 ev alapom van kettannyelvu osztalybol,igy eleg konnyu :)

2012. okt. 26. 13:26
 5/15 anonim ***** válasza:

Kérd meg apukádat, hogy indítsa el az eljárást, hogy nála helyezzenek el. Mondd, hogy te Magyarországon szeretnél inkább élni, apukád itt él, ő ellátna téged, lenne segítsége (nagyszüleid). Anyukáddal persze tartanád továbbra is a kapcsolatot, csak nem vele élnél.

Ennyi.

2012. okt. 26. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Irigyelek. Én nagyon vágyom külföldre. Miért nem jó ott neked?
2012. okt. 26. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Otthon van mindenem..elszakitottak az otthonomtol,pont a kamaszkorban.Reggel amikor felkelek,annyira rossz kozerzetem van,hogy valami hianyzik..egesz nap ez megy a fejembe,egyszeruen..rossz !! :((

Lehet hogy itt a jovom,de inkabb elek otthon szegenyen,es boldogan,mint itt gazdagon,es boldogtalanul.

2012. okt. 26. 14:23
 8/15 anonim ***** válasza:
Most így érzed. Viszont a jövődre nagyon is hatással van, ma hol élsz, hol leszel felnőtt. Sajnos, ma itthon nem a legrózsásabb a helyzet. Rövid ideje élsz ott. Hidd el, az idő múlásával könnyebb lesz. Az én unokám csak egy másik városba ment kollégiumba és , bizony, még vágyódik vissza Pestre. Mire vége lesz az egyetemnek, tuti egyformán fogja kedvelni mindkét várost.
2012. okt. 26. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Én is szívesen kiköltöznék, de!! Ha te nem érzed kinn jól magadat, akkor tényleg ott a lehetőség, hogy apukádhoz menj. Ezt apukád tudja elindítani, a bíróságon. Mivel már 13 éves vagy, a véleményedet is meg fogják hallgatni, és döntő is lesz, hacsak nincs valami nagyon ellenző ok.

Beszélj anyukáddal is, mondd meg neki, hogy nem ellene van, de te Magyarországon szeretnél (egyelőre mindenképp) élni, és ez a helyzet, kész.

2012. okt. 26. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
En 7.-es vagyok..par honap szerintem nem artana otthon.Ami kesik,nem mulik :)
2012. okt. 26. 14:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!