Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nezzem el neki, hogy estenkent...

Nezzem el neki, hogy estenkent bort/sort iszik vagy "harcoljak" vele tovabb?

Figyelt kérdés

Apukam estenkent, faradtan munka utan szokott 1-2 pohar bort, sort inni. Tobbet nem.

En egyetemista vagyok, az osztondijambol elek, penzt soha nem kerek toluk, mert tudom, hogy nekik is keves van. Gyakran elmegyek es veszek par dolgot itthonra amire szukseg van, hogy ne ok koltsenek.

Ma is felmentem hozza a szobajukba es latom, hogy ott van a bor... nagyon merges lettem es mondtam neki, hogy ha en nem koltok ilyenekre, o miert kolt?! Azt mondta, hogy mert jol esik neha meginni egypohar bort. Erre en azt mondtam, hogy nekem is jol esne megenni egy tabla csokit, de nem veszem meg, mert tudom, hogy draga. Erre csak csovalta a fejet. Elindultam lefele es meg vissza kiabaltam, hogy "meg buntudatod sincs?!".


Tulreagalom a dolgot? Nezzem el neki? Nem gondtalan az eletunk hajnali 3-kor felkel es gondolkozik, nem tud vissza aludni.

Ne szitsam inkabb a feszultseget tovabb?


2012. okt. 21. 19:05
 1/6 anonim ***** válasza:
"Nem gondtalan az eletunk hajnali 3-kor felkel es gondolkozik" Ezt nem értem.Amúgy meg szerintem tojd le,az ő pénze,arra költi,amire akarja,te is arra költöd,amire akarod.Amég nem tesz kárt bennetek.
2012. okt. 21. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Azalatt azt ertettem, hogy a sok feszultseg miatt a borba keresi a boldogsagot. Bar mondom soha nem iszik annyit, hogy becsipjen vagy akar reszeg legyen.
2012. okt. 21. 19:12
 3/6 anonim ***** válasza:

Anyukád mit szól hozzá? Ő engedi?

Ti tudjátok, ma még csak egy két pohár bor esténként ,2 év múlva nehogy 1 -2 üveg legyen belőle!

2012. okt. 21. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Munka után 1-2pohár sör vagy bor orvosilag is belefér.Dolgozik gondok is vannak,ennél tovább nem megy.Ne sajnáld már tőle.Azt a csokit meg vedd meg magadnak ne légy smucig saját magadhoz.Nem lesz attól szebb a világ mert megvonod magadtól
2012. okt. 21. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Tudod, kedves, most az időseknek sem könnyű. Te még fiatal vagy..előtted a jövő. Apukád már dolgozott eleget..fog is, míg az ereje engedi..de az ő (idősek) jövője sokkal kilátástalanabb.Bizony, eljön egy bizonyos kor, amikor már "kell" ennek a generációnak is valami öröm. Mert túl sok nem jutott...és tudja, nem is fog.

Ne sajnáld Tőle.

Nem viszi túlzásba, 1-2 pohár bor nem tragédia.

2012. okt. 21. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
napi 1-2 pohár bor még egészséges is... ráadásul 500 ftért lehet venni közepes minőségűt, az meg így kitart 2-3 napig. Meg egyébként is ő keresi meg rá a pénzt... szóval őszintén nem értem hogy mi ezzel a baj.
2012. okt. 22. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!