Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyit van otthon a férjetek?...

Mennyit van otthon a férjetek? Mennyit van a gyerekkel?

Figyelt kérdés
Mindig a munka meg a munka. Persze kell a pénz meg minden, de nem minden áron. A család az első.
2009. aug. 8. 13:50
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
67%
Mindenki abból indul ki, hogy a szemét magyar szutyok nő, otthon marad 8-10 évig gyerekenként közben meg rinyál, hogy a férje nem foglalkozik vele eleget....és, ha kicsi a gyerek??????? es apa unja a dolgokat, ezért inkább sokáig marad bent?????
2009. aug. 8. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
61%
Aki úgy vállal gyereket hogy már azon gondolkodik,hogy pár hét múlva visszamegy dolgozni.annak a gyerekét őszintén sajnálom..Aki meg a bölcsivel példálózik,attól kérdezném hogy mit csináljon az,akinek nem sikerül berakni oda a gyereket,ugyanis fullra vannak a bölcsik több százas várólistával.ja ,hogy ott a nagymama?sózzuk annak a nyakába?..
2009. aug. 8. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
84%

Mivan? ne haragudj de ezt most alig értettem meg.

8-10 évig gyerekenként? az nagyon sok, ne viccelj, szerintem mindenki szerint jogos a kérdés: mégis minek? egy 8 éves gyerek azért már nem "gyerek", hogy otthon kéne vele maradni, hiszen már iskolába jár, házi feladatot ír, stb. mit jelent az, hogy kicsi a gyerek? nem azt mondom, hogy 3 hetesen menjen bölcsibe, de az, hogy 8-10 évig otthon maradjon valaki, nagyon sok. amikor oviba megy a gyerek te miért maradnál otthon? egy keresetből pedig nem lehet eltartani egy családot, vagy legalábbis nagyon nehezen. azokat a gyerekeket, vagy gyereket, fel is kell nevelni, taníttani kell, el kell indítani az életben, egy keresetből pedig nagyon nehéz. és itt most nem arról beszélek, ahol apa "unja a dolgokat" de ha tovább marad bennt akkor sem duplázódik meg a fizuja.

2009. aug. 8. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
66%
14:22 vagyok: szerintem is sok a 8-10 év, bár mindenkinek mások az anyagi körülményei és másra vágyunk, de azért szerintem nem kellene 3 hetes gyereket bölcsibe adni. Megértem, hogy aki sajnos nem teheti meg, hogy otthon maradjon anyagi okoból, erre kényszerül, de mind az anya, mind a gyerek rengeteg dologról lemarad így. Én külföldön élek és itt a nők nagy része szülés után rákényszerül, hogy visszamenjen dolgozni, de aki megteheti, igen is otthon marad, 2-3-x évig. Nem azért szülünk, hogy aztán idegenek neveljék fel a gyereket. Persze ha nincs más megoldás pénzügyi okokból, ezt kell tenni, de ha van, nem fogja az anya a gyerekét pár hetesen bölcsibe adni. Ennek több oka is van. Az anyatejes táplálásról se feledkezzünk meg, ha van rá lehetőség.
2009. aug. 8. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
88%

Érdekes, hogy legtöbben nem a kérdésre válaszoltok. A kérdező nem a vitatkozásotokra kíváncsi, szerintem.

Az én férjem reggel 7-től este 6-7-ig dolgozik, hétvégén is, mert ilyen a szakmája. De amint hazajön, lefürdik, és már játszik is a kislánnyal. Igaz, csak 5 hónapos, de a pici már elolvad, ha az apjának még csak a hangját is meghallja. Ez annak az eredménye, hogy rengeteget foglalkozik vele. Este legtöbbször ő fürdeti, és az altatás is az övé. Pedig kevés az ideje, de azt igyekszik a lehető legtöbbet a vele/velünk tölteni.

2009. aug. 8. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
22%

ki a faxom beszélt rólatok...


"A 2 hetes gyereknek meg irány a bölcsi."

2009. aug. 8. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
60%

Lehet én is le leszek hurrogva,mert nem a kérdésre válaszolok,de én előbb megteremteném az anyagi hátterét a gyerekvállalásnak és csak utána vágnék bele ilyen komoly "dologba".

Akkor nem lenne görcs,hogy milyen hitelt milyen túlórapénzből kell kifizetni és ezt a plusz időt vajon a páromtól,vagy a gyerekemtől vonjam el inkább.

Tudom jön erre a válasz,hogy nem mindenki születik úri családba,hogy anyuciapuci lakást tegyen a feneke alá és neki ne legyen semmire gondja,de én is megoldottam,hogy mindenünk meglegyen minden délutánom a lányomé és ráadásul egyedül nevelem.

Akarat és tervezés kérdése az egész!

2009. aug. 8. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
77%

Az én férjem reggel 1/2 6-tól dolgozott du. 5-6 óráig.

Utána azért mindig szakított időt arra, hogy gyerekezzen kicsit. Játék, udvar.....

Most munkanélküli, ezerrel keres, de sehova nem kell:(

A gyerekekkel rengeteget foglalkozik, segít nekem is.


Igaz, hogy gyeden vagyok, de felmerült, hogy én megyek vissza dolgozni, ő meg itthon marad, de én car fizut kapok......


Aki azt írta, hogy magyarországon van ilyen "luxus" hogy az anyák 3 évig itthon maradnak a gyerekkel, annak megjegyezném, hogy:


1/ 2 évig gyedet kaptam - ez havi 54 000 ft, dolgozni nem mehetek mellette el. ( hatalmas összeg....)


2/ 1 évig jár a gyes, azt hiszem 23 000 ft. (még hatalmasabb)


3/ Bölcsöde tőlünk 35 km-re van legközelebb, 60 férőhellyel. ( kb többszáz gyerek menne)


4/ A gyereknek szüksége van az anyjára, és én sem szívesen bíznám idegenre a kisbabámat.


Könnyen odavágják sokan, hogy menjen el dolgozni az anyuka, de a gyereket HOVA tegye?????

2009. aug. 9. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:

Jó ég! Köszönöm eme magasröptű hozzászólásokat. Nem sokan válaszoltatok a kérdésre. Tipikus magyar mentalitás, osztani az észt anélkül, hogy tudnátok miről van szó. Mindenki jobban tudja a másiknál, hogy mit kéne tenni..


Szóval a kisfiam jövőre megy oviba, fél év múlva pedig születik a kistesója. Akartuk őket. Addig nem - hogy erre is válaszoljak - amíg nincs saját házunk, tehát először építkezés, házasság, majd gyerekek. Van fizetése a férjemnek, nekem gyesem, aztán gyedem, de ez éppen elég a lakás és kocsihitelre meg a rezsire, kajára, stb. Van még bőven mit csinálni a házon, plusz bútorok kellenek, na meg tartalékolni is jó lenne, anyukámat ápolni, stb. A férjem reggel 7-4-ig munkahelyen, utána 7-8-ig maszekban dolgozik. Amit tudok itthonról segítek neki (megrendelések, telefonok, ajánlatok) csak sokszor besokallok. Úgy érzem elfolynak a napok, a hónapok, félek mi lesz két gyerek mellett. Csak kíváncsi voltam, hogy mások is így vannak-e, hogy oldják meg.

Nem kértem tanácsokat..

Vissza fogok menni dolgozni, amint ovis lesz a kisebb, addig még van 3 év. Csak érzem, hogy szükség lenne, legalább heti két napra, amikor együtt vagyunk apával.

2009. aug. 10. 14:33
 20/24 anonim ***** válasza:
83%

Szia!

Hasonló helyzetben vagyunk. Három éves a nagyobb, kistesója nemrég született, 8 hónapos. Férjem jól keres, bár elmegy mindenünk a hitelekre és rezsire,én gyeden vagyok, aminek annyira nem is rossz az összege, második gyerkőccel 85e Ft. Azt érzem én is, hogy a napok repülnek, nem fér bele minden, amit szeretnék. A férjem most van itthon két hét szabin, nem csinált eddig mást, mint játszott a gyerekekkel, futkostunk mit lehetne tenni az ügyben, hogy ne vigyék el a házunkat a fejünk felül. Tegnap este mamához vittük a gyerekeket, azóta nem csinálunk mást, mint rendbe tesszük a házat, mert van elmaradt munka bőven...kikapcsolódás semmi. Kezdem azt gondolni, hogy "ez az élet, bele kell csak szoknunk", de még van erőm ellenkezni:) Szóval a férjem 8-4-ig dolgozik, van, hogy előbb le is lép, és ahogy belép az ajtón már foglalkozik is a gyerekekkel. Magunkra nem jut időnk. Bár felvetettem én is neki, hogy ez így nem lesz jó, de nem jut egyszerűen időnk rá, hogy másként legyen, már belátom én is. Mikor, mikor, mikor???

2009. aug. 12. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!