Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan mondjam el Édesanyámnak...

Hogyan mondjam el Édesanyámnak, hogy fürödjön meg?

Figyelt kérdés

Nálunk lakott sokáig,akkor se nagyon akart elmenni fürdeni.

Most a nővéreméknél lakik,mindig mondja neki,hogy menjen el fürdeni,de mindig kifogásokat keres,hogy miért nem...

Holnap jön hozzánk és megkért a nővérem,hogy beszéljek vele.De vajon hogyan kezdjek bele és egyáltalán mit mondjak neki?Köszönöm a tanácsokat!



2012. okt. 19. 22:11
1 2
 11/16 Nikinyuszi ***** válasza:

Kedves Kérdező! Ez egy nagyon kellemetlen szituáció./Nem írtad,hogy milyen a kapcsolatod Édesanyáddal,illetve Ő hány éves/ A neveltetése miatt is lehet ez,hogy nem akar fürödni....esetleg fóbiája van....találgathatunk....

Nos,én az alábbiakat tenném:

1.) (Ha időskorú ) Megbeszélném a család többi tagjaival,hogy ma a fürdést sorba kezdjük és pl: a Mama a 3. versenyző....és nincs apelláta,határozottan kísérném a Mamát a fürdőszobába.(Ha nem szeretne menni,oda súgnám,hogy Anyukám ne tessék már a gyerekek előtt "így" viselkedni...és vontatnám tovább előre a cél felé.

2.)(Ha még középkorú,nyilván nem szorul a segítségedre)

Nos,akkor is jó lenne az 1. alternatíva,természetesen kicsit begyorsítva pl: törölköző,tusfürdő a kezébe adva és szintén irány a célhelyiség.

Nézd,elhiszem,hogy ez nagy probléma...és így még normálisan tanácsot sem tud adni az ember,tekintettel arra,hogy nem tudom milyen volt a neveltetésed...a köztetek lévő kapcsolat...stb....

Nincs mese,tessék határozottan cselekedni...és ha lehetséges és engedi a kapcsolatotok akkor pedig próbáld rávezetni egy beszélgetés alatt arra,hogy felfedje a nagy "TITKOT".

Csak úgy megosztom:

Édesanyám sajnos cukorbeteg,ritkán alszik nálam (én nagyon kései gyerek vagyok,ezért vagy másért nagyon komoly "hegyek"vannak közöttünk)viszont,én megfürdettem,pedig szegénykém nagyon szégyenlős,de úgy tettem...mintha semmit nem láttam volna.

Mindenre van megoldás,kérlek ne keseredj el....sok sikert és kitartást kívánok.

Üdv!

Niki

2012. okt. 20. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

Nem nálam lakik,hanem a nővéremnél.Mindig azt mondja,hogy fél,hogy "rányitnak"-de náluk külön van a wc és a fürdő.(ha tudják,hogy bent van,nem megy be senki)Mondta neki a nővérem,hogy segít beszállni a kádba,mert azt mondja,hogy nem tud.De szégyellős:(

Különben is mindig azt mondja,hogy egész nap otthon van nem koszos..stb.(de büdös,csak ő nem érzi)

Arra gondoltunk,hogy van olyan felnőtt fürdető szék,hogy olyat veszünk neki.Vagy csináltatnak zuhanyt a nővéremék...

2012. okt. 20. 10:23
 13/16 anonim ***** válasza:
8:55, azt írod, hogy a párod már a kapcsolatotok elején is igénytelen volt. Hogy volt gusztusod velemaradni? Nálam szóba se jöhetne egy olyan pasi, aki nem ad a tisztaságra.
2012. okt. 20. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Ilyenkor legyen rajta fürdőruha, aztán majd leveszi magáról, ha már beszállt a kádba, és kiment a nővéred.

Ja, és hogy hogy mondd meg? Anya, ne haragudj, de érzem rajtad, hogy már több, mint egy napja nem fürödtél, nálunk így nem lehet lenni, mi más szabályok szerint élünk.

2012. okt. 20. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
67%

Az a három nap fürdés nélkül tényleg durva. Én nem hiszem el, hogy szaga sincs, mert ha nem is nagyvécézik az ember, a fenekének akkor is van szaga, a farkáról nem is beszélve. Még ha meg is törli magát vizelés után, akkor is, bár a legtöbb férfi elrakja hugyosan.

Én sem értem hogy lehet ilyen férfivel maradni, mert a bőrének zsíros a tapintása. Pláne a nyakán, mellkasán, hátán.

2012. okt. 20. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

10-es vagyok

Miért olyan durva 3 nap fürdés nélkül, ha rendesen mosakdzik az ember? Régen amikor a falukban nem volt rendes fürdőszoba szerintetek h csinálták.

Mellesle a kapcsolatunk elejére, az összeköltözést értettem. Amikor még jártunk, mindennap zuhanyzott. A bőre sem zsíros, és bármennyire meglepő tényleg nem büdös. És nem használ a stiften kívül mást.

2012. okt. 20. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!