Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan mondjam el Édesanyámnak...

Hogyan mondjam el Édesanyámnak, hogy fürödjön meg?

Figyelt kérdés

Nálunk lakott sokáig,akkor se nagyon akart elmenni fürdeni.

Most a nővéreméknél lakik,mindig mondja neki,hogy menjen el fürdeni,de mindig kifogásokat keres,hogy miért nem...

Holnap jön hozzánk és megkért a nővérem,hogy beszéljek vele.De vajon hogyan kezdjek bele és egyáltalán mit mondjak neki?Köszönöm a tanácsokat!



2012. okt. 19. 22:11
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
61%

Fogsz egy 72 órás dezodort és akárhányszor meglátod ráfújod a felét

Vagy elkezded dobálni tikk-takkal

Egy enyhe célzás mindig siker

2012. okt. 19. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 renji7575 ***** válasza:
28%
próbáld meg finoman közölni vele hogy megbolondulsz attol a rohadás szagtol és menjen el fürödni ha nem akar veled gázálarcban pusziszkodni >D:D:);)sok sikert
2012. okt. 19. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
32%
Vegyél fel egy gázálarcot.
2012. okt. 19. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
28%
csinálj neki egy fincsi illatos fürdőt..én pl nem tudnék ellenállni neki...
2012. okt. 19. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
76%

Hát szerintem, ha ez a dolog már ennyire gáz, akkor kerek perec, a kis jelekből nem akart rájönni. Mondd neki, hogy érezhető, hogy nem fürdik és szeretnétek, ha változtatna ezen.

Egyébként mennyi idős? És miért nem akar fürödni? Nem értem.

2012. okt. 19. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
89%

Akár az is előfordulhat, hogy a tusfürdő irritálja, vagy fáj valamije, ha mosás közben víz éri, stb. Rákérdeznék, hogy esetleg valami fájdalma van-e. Ha korábban nem volt ilyen "fürdéskerülő", akár ez is előfordulhat, de szégyell róla beszélni. Szóval nem így indítanék, hogy Büdös vagy, anyu...

Milyen kifogásokat hoz fel?

2012. okt. 19. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
35%
Az is lehet, hogy félrenevelték gyerekkorában. Próbálj meg finom lenni, és udvarias. Tűzzél ki "Legjobb szagú Anyuka" díjat.
2012. okt. 19. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
10%

Meséld el neki, hogy:


- A szomszédunkban lakott egy büdös ku.va.

- ...és már nem lakik ott?

- De még ott lakik, csak már nem büdös...

:)

2012. okt. 20. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Azt h
2012. okt. 20. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Azt hiszem meg tudlak érteni. Nekem párommal voltak hasonló problémák. Sajnos.

Én otthon hozzá szoktam a napi fürdéshez, vagy kétnaponta, mosakodással. Volt olyan is h egy lavor víz jutott mindenkire és abban kellet mindenünket lemosni. Aztán csak vasárnap jött a fürdés. Így ki tudtuk fizetni a számlákat.

Párom viszont ha telik rá, hanem. Kapcsolatunk elején nem volt hajlandó csak 3 naponta fürdeni. Egyedül az arcát mosta csak. Nem éreztem őt büdösnek sosem, de azért na, még is illúzió romboló.

Ha kérdeztem tőle, miért nem akar legalább egy gyors zuhanyt venni? Ő is minig valami kifogással jött: Most nem vagyok izzadt. Most nem csináltam semmit, ithon voltam, minek? Majd holnap. Most fáradt vagyok. Holnap piszkos, poros melót csinálunk, nincs értelme most, majd holnap.

Hát engem ezzel kikészített egy idő után. És az volt benne a legfurább, h a zokniján kívül tényleg nem volt büdös semmilye. Tehét nem mondhattam neki h"büdös vagy".

Mást nem lehet vele tenni, kedves kérdező. Gondolom a dzép szón már túl vagytok. Rá kell szólni erélyesen, hogy:

Ne legyél már ennyire igénytelen, menny fürdeni! Nem tanyán vagyunk, ahol kinnt kell mosakodni a -10°C-ban. Van meleg víz is és nem fog földhöz vágni +3 kád víz. De ha ennyire spórolni akarsz akkor zuhanyozz. 3 zuhanyzás, 1 kád víznek felel meg. Attól h te nem érzed magad koszosnak, még kell fürdeni!


Nekem bejött.

2012. okt. 20. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!