Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy mondjam el édesanyámnak,...

Hogy mondjam el édesanyámnak, hogy piercingem van?

Figyelt kérdés
21éves lány vagyok. Már régóta vágytam egy köldök piercingre, egyszer el is terveztem,hogy csináltatok,bejelentkeztem a kozmetikushoz és majd csak azután szóltam anyának, ö teljessen kiborult,mert nagyon ellenzi ezeket a dolgokat.aztán bűntudatom lett és nem csináltattam meg. De gyötört a lelkiismeret,hogy már milyen régóta vágytam rá meg hogy már rég meglenne. Ez hetekig 'így volt,mígnem ismét bejelentkeztem a kozmetikushoz,de nem szóltam anyámnak. Ez kb. 6 hónapja volt,azóta sem tudja hogy van,de most hogy itt a nyár tudom hogy előbb-utóbb ki fog derülni,ezért is akarom elmondani neki. De hogy mondjam el? Biztos mérges lesz,hiába vagyok már felnőtt. Valakii adjoion tanácsot:(((
2012. ápr. 30. 11:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

ígyis-úgyis ki fog akadni, de ezt te is tudtad, mikor megcsináltattad. próbáld meg elérni h felnőttként tekintsen rád, és tudatosítsd h ez a te tested, te döntésed.

különben meg ez legyen életed legnagyobb problémája:)

18L

2012. ápr. 30. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
21éves vagy, könyörgöm.Nem kell mindenről beszámolnod neki.majd észreveszi. Ha pedig el akarod mondani,akkor mond. Felnőtt ember vagy aki a döntéseit önállóan hozza meg. (elvileg felnőtt vagy)
2012. ápr. 30. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
92%

hát én 17 éves korom óta egyszer egyszer hazaállítok egy egy piercinggel

az én anyum is mindig elszörnyed mikor mondom neki, hogy hova szeretném, meg közli, hogy undorító meg ne próbáljam, de mikor látja akkor már maximum ráfancsalít és elfogadja

21 vagy nem 13, ne aggódj

20L

2012. ápr. 30. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Most már nem tud mit csinálni. Megtiltani nem tudja ami már megvan.


Én anno 17 éves voltam amikor az orromba piercinget lövettem, de csak 1 kis pontot.

Nem tudták a szüleim. Egyrészt nagy volt a hajam, könnyen takartam. Másrészt pedig leragasztottam ha otthon voltam és azt mondtam felsértettem az orrom és nagyon vérzett. Tudom.. mai fejjel elég ócska kifogás volt.. :-)



Na lényeg a lényeg, egy nap aztán mégiscsak észrevették az orromban. Csak annyit mondtak: Te nem vagy normális.


És ezzel le is zártuk a témát.

pedig aztán ha valakinek a szülei, akkor az enyémek aztán a végletekig szigorúak voltak mindig is.

De hát, tudták hogy akkor már tök mindegy mit mondanak. Mert ami már megvan, azt tiltani már nem lehet.

2012. ápr. 30. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Tudom milyen érzés, mikor tartasz a szent beszédtől meg a lelki zsarolástól. Más miatt nem lenne benned ekkora gátlás.

Ne mondd el neki, majd meglátja, 6 hónap után már szerintem édes mindegy.

2012. ápr. 30. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Én anyuka vagyok,és 19 éves lányom van.

Amikor 15 éves volt,én is tiltottam neki a köldök piercinget.Akkor még úgy gondoltam,hogy 15 évesen nem a legjobb megoldás.Meg hát utána olvastam,hogy sok országokban már tiltják is mert elég veszélyes.

Egyik szép napon az én szemem csak úgy megakadt azon,hogy látom a lányom köldökében piercing van. 18 éves elmúlt már.Már nem tiltottam, de nem is lepett meg,hogy van neki.Megkértem mutassa meg,és amikor elmondta,megmutatta hogy hol csináltatta,nekem semmi kifogásom nem volt.Örültem,hogy olyan helyre ment ahol figyeltek a steril körülményekre,és megfelelő szakember csinálta neki.

Maga az ékszer sem tucat,hanem szép egyedi.

Már nem érdekel,bár tudom,hogy pár év,és végleg ki fogja venni,mert a divat mást fog diktálni..

2012. ápr. 30. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy felnőtt vagyok, de amíg anyáméknál lakok, mindenbe beleszólnak,mivel főiskolás vagyok ésmég nincs önálló keresetem,szóval ők tartanak el :(
2012. ápr. 30. 13:15
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

4-es vagyok!


Én is anyuka vagyok, már 11 éves lányom van. És bizony szomorúan tapasztalom hogy néhány szülő leragadt a középkorban... Nem hiszem hogy egy köldökpiercing olyan hű de nagy dolog lenne.

Annak idején én is meg voltam bolondulva az orrpiercingtől, csináltattam is mint ahogy írtam. Aztán eljött az az idő amikor már komolyodtam, felnőttebb lettem és már nem kellett.

A férjemnek meg volt a szemöldökében és a fülének a porcrészében 1-1 amikor megismertem. Nagy ügy.

Azóta már neki sincs. Megunta. Ennyi.


Ha a lányunk eljut oda hogy ő is szeretne, én még el is fogom kísérni. Miért ne próbálhatná ki.


A szülők néha hajlamosak elfelejteni hogy egyszer ők is voltak fiatalok, pedig nem szabadna.

2012. ápr. 30. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Szerintem onnantól kezdve, hogy mások (pl én) 15 évesen csináltatnak piercinget, hülyeség a kérdés.
2012. ápr. 30. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
Valahogy így: Anyu piercingem van. Kész. Pont.
2012. máj. 2. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!