Nektek is "az jön le", hogy "nem szeretjük egymást a barátommal és nem bízunk egymásban"?
Barátnőm és a vőlegénye (21 és 24 évesek) jövő hónapban költöznek egy lakásba, aminek a több, mint felét a srác fizeti (szülei révén), a maradékra hitelt vesznek fel 10 évre. A srácnak kb. fél éve van rendes munkája, a barátnőmnek még 2 hónapja sincs (próbaidőn van), minimálbért keresnek.
Erről beszélgettünk vele és tesómmal. Tesóm rögtön mondta, hogy milyen jó nekik, már ő is költözne a vőlegényével, csak a vőlegény nem akar hitelbe ugrani stb. stb.
Az én álláspontom az volt, hogy így én sem mernék hitelbe ugrani. Plusz nem is érezném magam túl jól egy olyan lakásban, aminek több, mint a fele a barátomé, ahol minden bútort a ő vett, és én csak az edényeket hoztam. A barátom is azt mondja, hogy akkor jöhet az összeköltözés, ha a bútorokat közösen meg tudjuk venni és a lakást csak egyikünk fizeti ki (a másiknak legyen megtakarítása ha véletlen beütne a krach, és egyikünknek se kelljen majd hazaköltözni x év múlva). Ő másfél év múlva vesz lakást (akkor végzek a sulival, addig takarékoskodás miatt lakik otthon), nekem pedig már most megvan egy kisebb lakás ára, ami még kamatozik a következő másfél évben, így a bútorozás is meg lesz oldva. Természetesen ez a "másiknak legyen komolyabb megtakarítása" csak az első pár évben lenne "érvényes" , de ha lehetőségünk lesz rá, akkor külön is szeretnénk majd spórolni. Tudom, hogy túl óvatosak vagyunk, de ő is és én is láttunk már nem egy csúnya szétköltözést, válást, majd az ezeket követő pereket. Mi ezt nem szeretnénk, így idővel kialakult bennünk ez a "biztonsági terv". Ettől függetlenül szeretjük, tiszteljük egymást, bízunk egymásban és nem akarunk szakítani, elég sokat tettünk ezért a kapcsolatért. (25 éves.)
Szóval ezt így felvázoltam tesómnak meg barátnőmnek, és egyből azzal kezdtek bombázni, hogy nem is szeretjük egymást, nem tervezünk hosszú távra, nem bízunk egymásban , és csak úgy "poénból" (!?) vagyunk együtt.
Ez nekem kicsit rosszul esett, hogy kb. 3 perces beszélgetésből ez jött le nekik, mikor az elmúlt 5 évben azt hajtogatták, hogy milyen jó kapcsolatom van...
Persze nem fog ettől megváltozni semmi, csak érdekelne, hogy másnak is az jön-e le, hogy nem szeretjük egymást a barátommal, csak mert ha véletlenül valamiért mégis szétmennénk, akkor nem akarjuk, hogy akár egyikünknek is gondolkodni kelljen, hogy hogyan tovább!?
20l
Nem, az anyagi kérdések nem érzelmi kérdések, mindenki máshogy intézi a pénzügyeit, és ez nema kapcsolat érzelmi részével összefüggő dolog.
Amit nem értek a leírásodban, hogy azt írod:
"nem is érezném magam túl jól egy olyan lakásban, aminek több, mint a fele a barátomé"
majd pedig ezt:
"Ő másfél év múlva vesz lakást"
Az teljesen az övé lesz. Na mindegy, ettől még csináljátok, ahogy jól esik.
Mondjuk sose gondoltam, hogy rosszul kéne éreznem magam, amiért a társamnak van lakása és ott vagyunk együtt. Boldog, hogy megoszthatja velem (mármint nem jogilag, mielőtt pénzéhes ribi lesz itt hirtelen belőlem), hogy ott vagyok neki. Én úgy érzem, az, ahogyan a lakásba "befogadott" egyben azt is mutatja, ahogy saját magához közel engedett. Évekkel azelőtt vette, hogy velem megismerkedett, és tökéletesen megfelel nekünk az a lakás, mégis mit kéne csinálnom, valami félreértelmezett büszkeségből vagy önérzetből nem odamenni és vele lenni?
Köszönöm a választ!
Igazad van, az tényleg kicsit ellentmondásosra sikeredett. Úgy értettem, hogy olyan lakásban nem laknék szívesen, amiben még a bútorok megvásárlásához sincs semmi közöm, csak abban, hogy így meg úgy legyen berendezve ezzel meg azzal a bútorral. Úgy érezném, hogy semmi közöm hozzá, hisz én semmit nem tettem hozzá.
Az persze más dolog lenne, hogy már egy meglévő lakásba költöznék, de így, hogy mindent a nulláról kell kezdeni - szerintem - komolyabb helyzet. Persze ez csak az én véleményem!
Én is egy nagyon óvatos nőszemély vagyok, meg túlparáztam az anyagi részt, de ilyen még nekem sem jutott eszembe hogy csak az egyikünk vehet lakást, a másik csak a bútort.
Szerintem te már nagyon nagyon túl reagálod az egészet. A férjemmel úgy vagyunk hogy a szüleimtől kaptuk a lakást szerencsére hitel nincs, de nem gondolunk a válásra. Úgy érezzük nagyon jól megvagyunk már 7 éve, ha véletlen beütne akkor majd ráérek akkor gondolkodni.
És ez így nektek kezdetben jó ötletnek tűnhet, de később ha kocsi kell , vagy bármi más bútor, akkor mi lesz mindig el lesz döntve ki veszi? Ha a gyereknek pelenka kell akkor csak te veheted?
Szerintem ti szeretitek egymást nem ezzel van a gond. Csak féltek a jövőtől, az ismeretlentől és kicsit túl reagáljátok a dolgokat. Ha külön mentek jön minden magától és majd nevetsz ezeken. Oké valaki megveszi a lakást a másik bebútorozza. De utána lehet közösen is pénzt gyűjteni ami váláskor feleződik. Mi nekünk nagyon bejött ez a közösen gyűjtjük a pénzt
Neked is köszi!
Lehet, hogy félreérthető voltam: mi úgy látjuk jónak, ha csak egyikünk veszi a lakást, a belevalókat már közösen. Így legalább a lakáson nem civódunk majd. A későbbiekben persze lesz közös kassza, mindent együtt veszünk, csak azt szeretnénk, hogy legalább az "alap" legyen csak egyikünké, így azon nem kell majd "veszekedni". (Barátom szülei 18 éve pereskednek egy ház miatt, az én szüleim pedig 8 éve a lakáson... Más dolguk már nem lenne egymással, de ezekből senki nem akar engedni, és nem találnak közös nevezőt - így pedig nem jutnak egyről a kettőre)
túlságosan az anyagiakon kattogtok mindketten. személy szerint nekem nem menne úgy egy kapcsolat,h ezen sakkozzak és így tervezzem a jövőm h nekem ha lesz x meg majd neked y akkor majd összeköltözünk,stb. albéretben is lehet együtt élni,nem kell ahhoz lakást venni. ráadásul 5 éve együtt vagytok,előrelépés 0.
a magatok módján szeretitek egymást,de magatokat annál jobban.
ha nektek jó így,lelkeztek rajta. nekem ez nagyon hideg-rideg.
Első válaszadó vagyok újra.
A tapasztalataidat tekintve megértem a reakciód, hogy kicsit "túlszervezitek" a dolgot. Szerencse, hogy a párod nem homlokegyenest másként gondolkodik. Ha Ti így tudtok békében megegyezni, ha az összeköltözés és az anyagi dolgok így nem jelentenek stresszt nektek, és plusz feszültséget a kapcsolatnak - akkor ne törődjetek azokkal, akik húzzák a szájukat.
Egyébként a részletes tervezetet elnézve nem úgy tűntök, mint akik poénból vannak együtt. Pláne hogy nem terveztek hosszú távra???! Ennél hosszabb távú terveket a tanácsköztársasági időben se csináltak a vaskohászatra... ;)
Egyébiránt meg senki épeszű ember nem úgy megy bele az együttélésbe, hogy szakítani akar, vagy arra készül, hogy úgyis lelép egyszer vagy ő, vagy a másik. Mégis kb. minden második párnál megtörténik.
De Nálatok ne legyen így, és legyetek nagyon boldogok! :)
Szerintem nálatok az a baj, hogy túlságosan meg van tervezve minden, egészen a legkisebb részletekig. 1.5 év még nagyon sok idő, nincs semmiféle garancia, hogy minden pontról pontra úgy alakul majd ahogy ti azt elképzelitek.
Nagyon görcsöltök ezen a közös jövőn. Illetve ha szeretitek egymást, ráadásul még össze se költöztetek, akkor nehogymár azon agyaljatok előre, hogy mi lesz az anyagi résszel ha elváltok.
Nekem ez egy kicsit furcsa. Amikor mi összeköltöztünk, fel se merült ilyesmi, hogy mi lesz egy csúnya szétköltözés, esetleg válás esetén.
"Én meg azt nem bírnám elviselni, h van egy lakásunk, ami csak a férjemé. hiába szeretitek egymást meg jelenleg minden oké, de mi van, ha később megromlik a házasság, és gyerek is lesz már, apunak meg kellene a kecó, h az új barátnőjével ott lakhassanak? Akkor te mész a gyerekkel az utcára? ez nagyon kiszolgáltatott helyzet lesz. Ki nem sz@rja le a bútorokat, az csak használati eszköz, fogyó eszköz! A lényeg, h a lakásban legyen tulajdonjogod, mert ha szeretitek egymást, akkor egyenrangúak is vagytok nem? Ha az egyiknek nincs tulajdonjoga a lakásban, akkor annak nincs semmije, tehát nem egyenrangúak."
Szövegértés nem sikerült.
A kérdezőnek már most van egy kislakásra pénze, ergo ha beüt valami, pont ez a lényeg, hogy tud költözni sajátba.
Másrészt kikérem magamnak, hogy nem vagyok egyenrangú életem párjával, mert nincs tulajdonjogom abban a lakásban, amit 5 évvel azelőtt vett, hogy először látott engem életemben. Rég rossz, ha egy kapcsolatban az egyenrangúságot a lakás tulajdonjogával kell bizonygatni! Egyenrangúnak azért érzem magam, mert szeret, én szeretem, mert kikéri a véleményem, mert én is kérhetem az övét bármikor, mert figyelünk a másik igényeire, és minden nap azon vagyunk, hogy valami aprósággal boldoggá tegyük a másikat (egy mosollyal, kedves szóval, törődéssel).
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!