Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Tényleg én vagyok ezért a...

Tényleg én vagyok ezért a hibás? / Részletek lenn/

Figyelt kérdés
Nekem is és a férjemnek is van ez előző házasságból született gyermekünk és most már van egy közös is, aki 3 hónapos. Tudni kell, hogy az ex feleséggel egy városban lakunk és nem is olyan nagyon messze egymástól. A párom lánya itt volt vasárnap óta, tegnap ment haza. A volt feleség meg közölte, hogy mit csinálunk a hétvégén, tudnánk-e vigyázni a gyerekre..mert őt valami mandula műtéttel műtik és az anyja meg nyaral. Nincs kire bízni a gyereket. Erre a párom azt mondta, hogy majd hívja fel, hogy lesz-e hétvégén műtét vagy sem és akkor elhozzuk. Én meg felkaptam a vizet, mert egyáltalán nem tetszik. Ő fütyül, a kedves meg ugrik. Persze ő ezt tagadja. Most ment haza és megint jönne, ráadásul a férjem dolgozik...24 órában...akkor most kinek is hozza el a gyereket?! Tegnap is egész nap a gép előtt ült, és nyomkodta. Nagy ívben le volt szarva a gyereke. Hiába mondtam, hogy ez az ő ideje, ne nekem hozza ide stb. De sajna mindent visszafordított az én fiamra...Meg olyanokat mondott, hogy nem szeretem a lányát, meg úgy csinálok mintha a sátán jönne...stb. Hozzáteszem, hogy kedden is egyedül voltam a gyerekekkel és nagyon kikészültem...nekem ez még a pici mellett sok. Mondtam neki, hogy ne csodálkozzon, hogy ha szerdán rossz kedvem lesz...erre meg annyit mondott, hogy "bebaszna hogyha lenne valami bajod" ráadásul tegnap majdnem megütött, de megúsztam, hogy levágott az ágyba, és utána a fotelba. Mindezt látta a kisfiam is. Nagyon szomorú vagyok, szerintem jogtalanul hibáztat. Még ilyeneket is mondott, hogy összetehetem a kezemet, hogy nem minden másnap hozza a lányát, mert megtehetné. Reggel köszönés nélkül ment el, ma még nem is hívott. Szerintem nem kell ma vele beszélnem..neki áll feljebb. Elég gáz nekem, hogy a volt feleséggel bármikor összefuthatunk. Nagyon szomorú vagyok, nem hiszem, hogy ezen túl tudok lépni. Mit csináljak?
2009. aug. 7. 09:39
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
62%

Hát igen,ez van amikor nem gondolkodnak az emberek,hanem felelőtlenül házasodnak gyereket vállalnak.

A férjed egy rohadt nagy tuskó,nem is tudom hogy tudsz vele élni.De,a gyereke neki is a gyereke,igaz neki is foglalkoznia kellene vele,de Te amikor hozzámentél tudomásul vetted,hogy összesen 2 gyereketek van,és emellé vállaltátok a közöset.És igen,akár lakhatna veletek is a lánya.Ez egy piszok nehéz helyzet,nem csodálom,hogy nem bírod,és így nem is fogod.Ha a férjed nem változtat a viselkedésén nem lehet jobb tanácsot adni,mint hogy válj el tőle.Ezeknek a cirkuszoknak sosem lesz vége.És ha nem tudjátok kezelni,a férjed nem tud viselkedni akkor nagy baj van.Nagyon sajnálom a helyzetedet,nagy sz@rba keverted magad.Mert sajnos erre számíthattál,ha arra nem is,hogy a férjed ilyen mocskos alja módon viselkedik veled.Ülj le vele beszélni,ha nem megy hagyd ott ha tudod.

2009. aug. 7. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
72%

A lánynak a férjed az apja.Tudtad,hogy van egy gyereke amikor hozzámentél,és gyereket vállaltál.A férjed nem csak a te gyerekedért felelős,hanem a másikért is.Elhiszem,hogy lefoglal a pici.De egy 3 hós gyereket nem kell egész nap körül ugrálni.Tedd be az ágyacskájába két szopi között,és akkor lesz időd másra is.A kislányt pedig fogadd szeretettel.Testvére a te gyerekednek.Ha a férjed 24 órában dolgozik,akkor hogyan ülhet egész nap a gép előtt?Tönkre teszed a férjeddel a kapcsolatodat,ha a gyerekével szemben ellenséges vagy,és a férjednek igaza lesz.Az pedig nem "ugrás" a férjed részéről,ha azért hozza el a gyereket,mert az anyját műtik.Ha arról lenne szó,hogy az anya nyaralni megy,tökéletesen igazad lenne.

Az,hogy a férjed durva veled,elítélendő és nem lehet megengedni,de nem kellene kiprovokálni a veszekedést.A gyerekkel való törődést pedig megkellene együtt beszélnetek.Gondolom,már nem olyan pici,hogy ne lehetne lekötni valamivel.Változtass a magatartásodon a gyerkkel szemben.Az,hogy az exel bármikor összetalálkozhatsz,miért izgat?Akkor is ott lakott,amikor a párodhoz hozzámentél? Nem ő a párja,hanem te.Egy sokat tapasztalt nagymama.

2009. aug. 7. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
59%

Mekkora hárpia vagy.

Szegény lány. Te vagy a gonosz mostoha.

Mit érezhet? Az anyja is lepasszolja, és az apjához se mehet miattad.

Mit gondoltál? Majd ha téged feleségül vesz, akkor megszűnik létezni a lánya?

2009. aug. 7. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
65%
Szerintem túlreagálod. Miért baj, ha ott van nálatok a férjed lánya? Attól, hogy elvált, a gyereke még nem lesz ex, az ő gyereke, és örökre az is marad, örülnél, hogy foglalkozik vele, a férjed JÓ APA, mert nem tagadja meg a gyerekét attól, hogy elvált az anyjától, ez így helyes. Ha téged kéne műteni, és nem lenne kire bízni a közeli családból a gyerekedet, és megkérnéd a volt férjedet, hogy arra az időre vigyázzon a közös gyereketekre, te se örülnél, ha megtagadná, vagy igen? És a kislány szerinted hogy érezheti magát, hogy látja, hogy nem szívesen látott vendég? Te hogy éreznéd magad az ő korában? Gondolj bele a másik oldalba is, mielőtt vagdalkozol. A gyerekek nem tehetnek semmiről, még azt se kérték, hogy megszülessenek, az ellenségeskedéssel őket bántod legjobban, ne őket bántsd!
2009. aug. 7. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Igen, itt lakott, én hagytam el a helyet és jöttem ide egy vadidegen helyre. Semmi barátom, semmi ismerős. Az ex sok mindenkivel jóban volt...látszólag...így mikor ide jöttem szépen keverte a szart. Szóval nem vagyok könnyű helyzetben. Ha velem van a kislány, nincs olyan nap, hogy ne találkoznánk valakivel aki ne ismerné. Ezt a férjem is tudja, hogy nincs könnyű helyzetem. Ők már szétmentek, mikor mi megismerkedtünk, szóval nem miattam. A férjem ma dolgozik, szombat reggel jön haza, így az a nap, meg elvileg a vasárnap szabad. De nem lesz, mert elvileg vasárnap megy maszekolni. Vasárnap mikor jött a kislány, akkor a gyerek első mondata itt az apja felé: " Apa, építs nekem...." " Nem építek, nem érek rá" Na, ilyenkor mi van?! Tegnap egész nap gépezett, akkor felállt, mikor mentünk sétálni...szóval ezért is hálásnak kell lennem, hogy eljött. A kislánnyal sosem voltam ellenséges, mindig örömmel várom és popsija ki van nyalva, mikor itt van. Sajnos, ilyenkor durran el az agyam, mikor az ex elő áll valamivel. Nagy bűn, hogy szeretnék kicsit együtt lenni a párommal és a gyerekekkel akiket együtt vállaltunk?! Lehet, hogy én szeretnék sokat...
2009. aug. 7. 10:13
 6/28 A kérdező kommentje:
Még annyit szeretnék, hogy sosem mondtam, hogy ne jöjjön. De ugye apai láthatásról beszélünk...hogy együtt legyenek. De nálunk ez sem működik...Volt olyan, / még nem volt a pici/, hogy a fiam az apukájánál, a lánya meg jött. Mondtam, hogy elmennék picit csavarogni a barátnőmmel ő meg legyen a lányával, csináljanak közös programot. Ilyet nem lehet, és nem is lehetett. Szóval ha tudnák kicsit pihenni, kikapcsolódni, akár egy séta erejéig, vagy fodrász...nem lehet, csak együtt!
2009. aug. 7. 10:19
 7/28 anonim ***** válasza:
100%
erre én is csak azt tudom mondani mint az első két hozzászóló. A férjed viselkedése elég durva...szerintem ha a lánya akkor kellene vele foglalkoznia, mert különben a lány issza meg a levét az egésznek. Abban van valami hogy van még 2 gyerek, de őt is szeretni kell, ne érezze azt hogy ki van zárva mindenhonnan. A férjeddel meg este leültök és megbeszélitek hogy te szereted a lányát is, de néha ő is foglalkozzon vele, közös program pl. mennyetek parkba vagy valami. És hogy legyen megértő, mert egy pici gyerekkel nem könnyű, ha senki sem segít. vagy kérd meg a lányát meg a fiadat hogy ha nem kicsik már hogy segítsenek be otthon egy órát legalább:)
2009. aug. 7. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
100%
előző vagyok, vidd a lányát is fodrászhoz lehet ellenétek:) de a párodnak meg kellene értenie hogy neked is kell levegő! És hogy nem érzed jól magad, mond el neki nyugodtan! Remélem sikerül, ha nem hát akkor lépj..
2009. aug. 7. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
67%
en ertem a problemadat, de egy mütet nem olyan dolog, amit meg te ne erthetnel meg. Szerintem a ferjed teljesen korrekt valaszt adott, elvegre a lanyarol van szo, ha lesz mütet elhozzatok, ha nem lesz, akkor nem. Neme rtem, ez miert akkora problema, nem hozzatok költözteti (amit szintugy megertenek). A legrosszabb taktikat valasztottad, amit lehet, mert szemelyesen a lanya elleni tamadasnak veszi, teljesen jogosan.
2009. aug. 7. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:
Én a lánnyal nagyon jól elvagyok, szeret engem én is őt. Még ha a férjem szerint nem. Néha kicsit sok belőle. De úgy látom nem sokan értik a problémámat...Köszönöm a válaszokat!
2009. aug. 7. 10:49
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!